Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok csinálni? Már...

Mit tudok csinálni? Már megőrülök tőle!

Figyelt kérdés

Panelban lakunk. A felső szomszédunk (egy nőci két gyerekkel) beszerzett egy csivavát..hát mondanom sem kell... túlszaporított, gyanúsan ideggyenge, "mini". Na most mikor ide hozták (olyan fél éve lehetett), akkor csak akkor vonyított ha vitték néha sétálni. Ahogy kiléptek a lépcsőházba a kutya végig ugatja, vonyítja az emeletetek, vissza felé ugyan ez. Az utcán is folyton ugat, bármit lát, remeg, támad.

Pár hónapja viszont napközben amikor nincsenek itthon (olyan 7-fél 8-tól, délután 4-5-ig) végig vonyítja a napot. Néha megáll, de alapvetően szinte egész nap vonyít, ugat. Van hogy halkabban, és ha kicsit hangosabbra veszem a tv-t akkor nem hallom. De ez már katasztrófa. Reggel is 5-ből 3nap erre kelek (ma is).

Na most próbáltam szépen a dolgot, elmagyarázta hogy a kutyát hogyan kell tartani, szeparációs stresszről beszéltem egyebek.. meg sem hallotta.

Aztán megint szóltam neki már kevésbé szépen, mert nem frankó reggelente erre kelnem.. Erre csak annyi volt a válasza hogy a mi kutyánkat is hallja egész nap (na most ez ki van zárva, mert ha nem vagyunk itthon ő bizony kussol, és alszik, mellesleg mikor ő itthon van este 4-5 után, akkor nálunk is mindig van itthon valaki; tehát biztos hogy nem hallhatja, max azt ha este még játszunk és elvakkantja magát...de ez azért más.)

Ráadásul most kezdtem új munkahelyen, három műszakban (párom már hozzá szokott, és fel sem ébred rá), és két hét múlva éjszakás leszek.. ergó reggel jövök haza amikor ő elkezd rázendíteni.

Mások is tudják igazolni hogy az én kutyámnak nincs hangja, viszont nem tudom hogy más nem hallja-e az ő kutyáját. Bár a szomszédaik sincsenek itthon napközben...szóval valószínű hogy csak mi élvezzük az egész napos vonyítást.

Mit tudok csinálni? Nyilván a rendőrség nem fog kijönni, de ha többször hívom őket.. talán kinéznek hogy mi is van?

Hátha a büntetéstől észhez térne...


2014. febr. 14. 09:54
 1/4 sippara ***** válasza:
100%
Készíts egy hangfelvételt a vonyításról, aztán közös képviselő, ha ő nem csinál semmit, jegyző, vagy rendőrség.
2014. febr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kár érte, mert a csivava tök normális kutya tud lenni, ha rendesen kutyaként kezelik, és jól bánnak vele.
2014. febr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor futok a kedves gazdinál még egy kört, elmagyarázom neki hogy biztosan nem örülne ő sem egy kis büntetésnek, ha semmi reakció, akkor meg a közös képviselővel kezdem.
2014. febr. 15. 19:42
 4/4 MrMental válasza:
Oda kell menni és megmondani a "drága" gazdinak,hogy ha nem nevelik meg azt az "angyalkát",akkor Sapka lesz belőle.
2014. febr. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!