Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi szükséges egy kutya nyírásá...

Mi szükséges egy kutya nyírásához?

Figyelt kérdés
Szeretném magam rendbe hozni a kutyám szőrét, de nem tudom, mi szükséges a megfelelő nyíráshoz. Gondolok itt az ollóra, a megfelelő hajszárítóra stb.

2014. febr. 18. 14:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
little red egy sznob szerintem:)
2014. febr. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Little Red nem sznob, csak segíteni akar! Egyébként kinek milyen kutyája van, amit maga nyír?
2014. febr. 20. 09:09
 13/19 anonim ***** válasza:

Little Red rohadtul nem sznob. Minimálbérre hogy lehetnék az? Kutyakozmetikus vagyok, aki rendszeresen kap olyan vendéget, ahol a gazdi maga akarta rendbehozni a kutyát. Ha nem is vesszük a nevetséges formát, még akkor is ott van a roncsolt szőr, amit rendbe kell hozni.

Mondom, én se a felesleges pénzem miatt vettem mindenből minőséget.De láttam olyan tanuló munkáját is, aki szerint jó a narancssárga száras otthoni olló is. Hiàba mondta az oktató is neki, h nem lesz jó, csak erőskődött. Azóta is vizsga nélkül kontárkodik.

Én se aranyozott ollót vettem 100ezerért (mert van ám ilyen is), hanem a lényeg az volt, h lehessen vele szépen dolgozni. A szépségiparba édesanyám általi belelátásom pedig megtanította, h ollóból Solingen a minimum.

2014. febr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
60%

Tökéletesen igaz amit Little Red mond, mindazok ellenére, hogy nem vagyok szakember.


A kutyám szőrével napi szinten kell foglalkozni, hetente körömvirágos teával tisztogatom a szemét, ha jó idő van és hosszabban van kinnt úgy néz ki mint egy malac -yorkshire terrier és bizony "kutyaként" van tartva - nem hosszú a szőre de nem is kopasz, tehát képzelhetitek, ha nem abajgatnám naponta, hogy nézne ki. Adott lehetne a dolog, hogy ha már ennyit kell vele bíbelődni, akkor megtanulom a vágást, minden egyebet és hurrá milyen jó lesz, spórolok 4 hetenként 4000 Ft-ot....node


A szakember az szakember minden területen, még a kutyanyírásban is!


Alaposan utánajártam hogy hova is hordjam 4 év alatt a 2. fodrászunk akihez járunk. Nem mindegy hogy "lenyírják", vagy fajtafazonja van, nem mindegy, hogy alaposan megkopasztják oszt' jóvan.


Egy yorkshire terrier ne nézzek úgy ki mint egy tengerimalac, tehát jól kinéznék ha valami mekk-elekhez járnánk azzal a jelszóval, hogy ocssó, akkor én is nekiláthatnék

2014. febr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
nekem 3 óriás snaci van amiből 2 show minőségű és 1 HCH:) nekem kutyakozmetikus még nemtudta jól megcsinálni vagy el se vállalta:) jobban szeretik a kis kutyákat és az otthoni felhasználásra való kutyákat mert majdnem ugyanazt a pénzt lehet el kérni érte és a mami nem kekeckedik hogy nem a fajta jellegnek megfelelően van megcsinálva a kutyus. hát én nem 4000 ezret spórolok havonta:) viszont egy uszkárt vagy egy spánielt nem tudok kiállításra felkészíteni mert nem tudom hogy kell mert nekem nem volt ilyen kutyám. kínomban kezdtem el 15 évvel ezelőtt, mert nem voltam megelégedve a fizetős szolgáltatással. otthoni felhasználásra, 1 kutyához felesleges a solngen olló amiknek a fele hamisítvány. szerintem a kérdező nem kozmetikát akar nyitni:) little red azt kántálja amit a tanfolyamon a fejébe vertek, ezért sznob mert nem bír gondolkozni, de sokan megélnek az ilynekből:) ismertem egy műkörmös csajt, megvetették vele ott a tanfolyamon a köröm csipeszt 8000 ezerért, hogy ez ilyen speciális meg minden, aztán DM-ben vagy a másikban ott volt ugyanaz 1200-ért. szerintem ők is ott vették, vannak ügyes emberek nna. mindig el kell dönteni mire kell. otthonra, vagy nagyüzemre. nyilván little red el akar tántorítan hogy ilyen meg olyan drága cuccok kellenek, képzeld el ha hirtelen mindenki otthon csinálná akkor mihez kezdene? nem lenne kuncsaft. nem segíteni akart hanem eltántorítani. válaszának rejtett üzenete az hogy necsináld, mert el bénázod, meg nagyon drága dolgok kellenek hozzá végül úgyis kozmetikushoz viszed. tehát nem akart ő segíteni. olvasd el még egyszer. egyébként így legyen ötösöm, hogy egyből tudtam hogy kutyakozmetikus:) védi a mundér becsületét.
2014. febr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A kutyakozmetika csak mellékes. Elsősorban állatmentő vagyok, és annyira "jó" pénzem van a kozmetikában, h el sem hinnéd. A kuncsaftok felét full ingyen csinálom... A másik felének meg mindig adok kedvezményt, mert nem ez a fő bevételem. A sokat lehet elkérni dolgot meg csak te találtad ki, mert baromira nem kér senki se annyit egy csivaváért meg egy bichonért, de megint nem ennyi egy kau sem. Nagyon nem mindegy a kutya mérete, az idő, a felhasznált anyagok és a munka mennyisége. Nem mindegy, h csak fésülni és nyírni kell, vagy fürdetni is, stb... Attól, mh te anno képtelen voltál megkeresni egy jó kozmetikust (régebben ebből is kevesebb volt) arról nem én tehetek. A Solingen meg akkor hamisítvány, ha a jozsefvárosi piacon veszed. Én személy szerint a gyártótól rendeltem, ahogy a nyírómat is nagyker áron kaptam meg, ugyanúgy minden garival és jótállásal.
2014. febr. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
áá hagyjuk, elbeszélünk egymás mellett.
2014. febr. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem, nem beszélünk el. Te meg akarod magyarázni, hogy a 100 Ft-osban vásárolt termékkel és a minőségi termékkel ugyanazt a hatást lehet elérni. Ha így lenne, akkor minden showkozmetikus a 100 Ft-osban vásárolna, és nem adna fél liter samponért 5ezret és sorolhatnám.
2014. febr. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
little red ráadásul még demagóg is vagy:) ilyet én nem mondtam:) de hát úgy értelmez mindenki ahogy sikerül neki:) a kérdező NEM AKAR kozmetikát nyitni, csak a kutyusát rendben tartani. erre te be akarod neki magyarázni hogy előb költsön el egy halom pénzt mert havonta egyszer-kétszer rendbeteszi a kutyust:) ráadásul nem is engedheti meg magának. ha tényleg segíteni akarsz a kérdezőnek ilyen szempontok alapján kínálj neki valamilyen alternatívát, hogy ne kelljen magát költségekbe vernije magát. aki KOZMETIKÁT akar nyitni az vegye meg solingen ollót meg a legjobb nyíró gépet, az is vegye akinek erre igénye van és pénze is. otthonra szerintem ez felesleges. és mivan ha nem tudja csinálni egyéb okok miatt? mondjuk mert ügyetlen a keze vagy mert nincs hozzá szeme? megy a drága cucc a fiókba? meg akarja próbálni, most feccöljön be 50ezret. maradjál már.
2014. febr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!