Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szeditek ki a kutyusotok...

Hogy szeditek ki a kutyusotok csipáját?

Figyelt kérdés
Szüleim vettek egy havanese kutyust öcsémnek, és igyekeznek szépen, tisztán tartnani. Hogy lehet leszedni a csipát, ami a szeménél a szőrére tapad?Van valami csepp ami feloldja?Vagy mindig le kéne vágdosni a szőrt?
2009. dec. 10. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Én egyrészt levágom a szőrt, másrészt ha már odaszáradt, akkor kézzel leszedem vagy ha nedves, akkor egy tiszta papírzsebkendővel. Én nem csepegtetek neki, csak minden nap csipázok. :)
2009. dec. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nedves papirzsepivel kitörölni, a szőrt a szem körül rendszeresen rövidre vágni .
2009. dec. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szia! én nedves törölköző csücskével szoktam kitörölni majd szárazzal áttörlöm.nekem yorkim van,viszont azt hallottam hogy a fehér szőrű kutyáknak szokták ajánlani a szemtisztító folyadékot hogy ne színeződjön el a szőr a szem körül.

de ami nagyon fontos hogy minden reggel meg kell takarítani a kutyus szemét! és havonta 1szer kozmetikus!!ő lenyírja nektek ott a szőrt!nem olyan drága dolog!

2009. dec. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban le kéne vágni körülötte (ha neked nem meg akkor kozmetikus), hogy könnyen tisztán lehessen tartani. Ha már odaszáradt, akkor főzz kamilla teát és langyos teával mosd le. Én vattakoronggal szoktam, az nem "szőröz". Mindkét szemhez külön vattakorong kell, mert ha gyulladás van az egyiken, akkor nehogy átvidd a másikra is (füleknél is igaz ez)Nekem is fehér kutyusom van, szerencsés vagyok, mert neki nem színeződik el a szőre, ha kicsit mégis, akkor azt úgyis levágom. Neki is minden nap le kell szednem a csipát.
2009. dec. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Ez lemaradt: Le kéne vágni... a szőrre gondoltam :)
2009. dec. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem vizslám van, és akkora a füle,hogy azzal lazán ki lehet törölni, aztán meg lerázom:D
2009. dec. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi:)
2009. dec. 10. 13:17
 8/10 anonim ***** válasza:
kamilla tea vagy türcsi.. ilyen 'hagyományos' módszerek :D de jók.. :D
2009. dec. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én Panzi enyhén alkoholos szemtisztító cseppel szedem le. Ezt vattára rányomod, és vigyázva, hogy a szemébe nehogy kerüljön, "belemarkolod" a vattába a szőrt, és nyomogatod, dörzsölgeted. Ha nagyon vészes, csak ez jön be (nyírtam már olyan havaneset, amelyik alig tudta kinyitni a szemét a csipától, annyi volt rajta és összeragadva, de nem nyírhattam le a szőrt, mivel kiállítási kutya volt).

Ha csak sima "házi" eb, akkor vágd le, és ugyan ezzel a cseppel töröld át a helyét, hogy ne színeződjön.

A kamilla tea színez!!!!!!


Üdv (egy kutyakozmis)

2009. dec. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm:)
2009. dec. 11. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!