Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik menhelyről hoztak kutyát!...

Akik menhelyről hoztak kutyát! Meddig volt hasmenése a kutyátoknak?

Figyelt kérdés

Már lassan 4 hete nálunk van a kutyus, de a kaki hááát, az még nem az igazi :D A szivárvány minden színe előfordult már. A legelső napokban kapott konzervet rizzsel és szárazat. Aztán áttértünk a rizs+főtt csirkehús diétára és fokozatosan belekevertem a szárazat. Pár napig már normális is volt a széklete, de aztán valaki adott neki olyan szárított bőrcsontot és fél óra alatt bedarálta és utána fosott megint. Most újra kezd rendbe jönni. Kedve szuper, étvágya hatalmas és állandóan játszana (nem kölyök). Féreghajtózva is volt azóta 2x.


Dokinál voltunk, ketten is mondták, hogy valszeg a környezetváltozás meg kajaváltás okozza. 2x már a Margit-szigeten is voltunk, hát az is hatalmas élmény volt neki.


Nálatok mennyi ideig tartott, mire rendeződött az emésztése? :)



2014. febr. 21. 09:42
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja és előtte kóbor kutya volt, ha ez számít valamit, gondolom minden szemetet meg tücsköt-bogarat összeevett :D
2014. febr. 21. 09:43
 2/16 anonim ***** válasza:

Eltarthat egy ideig. (A mi befogadott kutyánkkal nem volt gond, csak gondolom).

Szerintem ne cifrázzátok. Kapjon egyszerű száraz tápot, és semmi mást, amíg nem normalizálódik. Esetleg Bolus Adstringest mellé, az megfogja a székletét. Nem írtad, mekkora, de napi 2x2 tablettát simán lehet neki adni, nem árt meg.

Ha az se használ, akkor állatorvostól tudtok venni Probicol-H pasztát, az helyreállítja a bélflóráját.

2014. febr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A jutalomfalatoktol nálunk is megy a kutya hasa,meg a házikoszttol is és a konzervtöl is,mert a százazhoz volt szoktatva.Adj neki szárazat,persze ne tesco gazdaságost és rendbejön pár nap alatt.Az olcso szárazakkal az a baj hogy tele van mindenféle adalékkal amit a kutya szervezete nem tud feldolgozni,és csak átmegy rajta,irdatlan mennyiségeket tud kakilni tőle.Vegyél egy középkategóriást(mondjuk happydog vagy hasonlo)abban sok a hasznosuló tápanyag,nem csak átmegy a kutyán mint az olcsok.
2014. febr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Brit száraztáptól is tetemes mennyiségű kakit produkált, pedig az elég jó kategória :D

Köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 21. 10:39
 5/16 anonim ***** válasza:
Az enyémnek bélgyulladása volt, azért ment a hasa. Azt mondta az orvos, hogy ez menhelyeken gyakori, egymásra ragasztják. 3 hétig szedett gyógyszert, de már a kezelés 3. napján jó volt a kakija állaga.
2014. febr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Vegyél neki bárányost...az hipoallergén is.

A sima brit az középkategória,a brit care a prémium.

De ha lehet ezta kategoriát probáld tartani,és ne adj neki jutifalatot egy jo ideig.(esetleg normaflore-az helyreállitja a bélflorát)


Milyen fajta a a kutya amugy vagyis mekkora termet?

A féregtelenitötöl is mehet a hasa amugy.

2014. febr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A bélgyulladás teljesen általános, főleg, ha a menhelyen nem tették rendbe, de négy hét alatt már normlaizálódnia kellett volna.

Az enyémnek első pár napban véres is volt a széklete, orvosi javaslatra főztem neki rizst, attól se lett jobb, aztán váltottam Britre, a vérzés elmúlt, de a széklet sok és puha volt tőle. Én kipróbálnék mást a helyedben és nem adnék neki semmit a tápon kívül. Ahogy váltottunk, már másnap jó lett a széklet (Pro Plan, 800ft/kg körül meg lehet kapni).

2014. febr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Sok befogadott kutyusom volt, egyel volt csak ilyen probléma. Hiper szuper prémium kölyök tápot kapott, és hasmenése. Az orvos úgy gondolta, hogy valószínűleg előtte mindenféle vacakkal, maradékokkal etették, és így ez most neki túl erős. Kevertem hozzá valami olcsó nevesincs tápot, és rendeződött a probléma. Kellett pár hónap, mire át tudtunk állni a rendes tápra.
2014. febr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

honnan hoztad? ott mit evett?


mert például az Illatoson szuper prémium eukanubát kapnak, utána nagyon sokan rosszul bírnak más tápokat. Valahol pedig Morzsival, vagy Tescossal etetnek, utána a prémium megint okozhat ilyet.


Nálunk bár nem menhelyes de mentett a kutyus, az emésztése akkor rendeződött amikor megtaláltam neki a jó tápot...addig hol ment a hasa, hol nem, hol normális volt, hol sárga-barna-zöld mindenféle...


kefírt kezdtem el neki adni, rizst és főtt husit, majd találtam egy alsóközépkategóriás tápot, amit szeret és amitől rendeződött a pocak:)

2014. febr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Az Illatosról hoztam :) Háát, a prémium tápban én nem lennék ennyire biztos, mert olyan irdatlanul büdös és gusztustalan briósokat rakott a kutya az első pár napban, hogy azt hittem elájulok :D

2014. febr. 23. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!