Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek sétálás közben,...

Mit tehetek sétálás közben, ha máshoz odarohan a kutyám?

Figyelt kérdés
Nemrég történt, hogy Bp-en a városligetben sétáltam a 7 hónapos kutyámmal (még "gyerek", elég szeleburdi). Ha elfut mellettünk egy ember, akkor utána veti magát, mert imád rohanni. Nem harap, csak fut. Ez történt most is, csakhogy a nő a kutya elől kezdett el futni (akkor meg persze, hogy üldözi bármilyen kutya) majd agresszíven rámszólt,h vegyem le róla a kutyám. Mondtam neki, hogy ha megállna, meg tudnám fogni... (ja a kutyám kb boka felett ér egy kicsit, mert kistestű). Ugyan ezen a napon történt, hogy egy nagydarab kopasz ember sétált, a kutyém odament mellé, és ő is rámszólt, hogy azonnal hívjam vissza... ilyenkor én szólhatok bármit is? Nem agresszív a kutyám, csak most ismerkedik mindennel...
2009. dec. 12. 16:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%

A kutyád pórázon kell tartani amíg nem jólnevelt (egy stabil behívás, nem elszaaldgálás azért már elvárható lenne) és amíg nem vagytok teljesen biztonságos, embermentes helyen.

Először is az embereknek joga van ahhoz hogy ne kelljen barátkozniuk egy kutyával ha nam akarnak. Joguk van félni tőle vagy nem szeretni. Ez az ismert szindróma, amikor a gazdi üvöltözik, hogy ne féljen, nem bánt!

Másodszor a kutyád épségét fenyegeti a könnyelműséged. Bárki megütheti, felrúghatja, megharaphatja egy másik kutya, elütheti az autó, átmehet rajta a bicikli stb.

A kutyád nem lesz antiszociális ha nem mehet oda minden emberhez. A szocializációhoz elég az aki ismer, a kutyaiskola, a barátok, más kutyások.

Válaszolva a konkrét kérdésre: nem szólhatsz semmit, igazuk van szerintem, kérj elnézést tőlük. Itt nem arról van szó hogy bánt-e a kutyád.

2009. dec. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
81%
Pórázon tartsd vagy olyan helyre vidd ahol nincsenek emberek. Én is utálom ha rohangál utánam egy idegen kutya, nem tudhatom hogy meg akar támadni vagy barátságos vagy akármi. És speciel a kiskutyáktól félek, a nagyoktól nem. Szóval az hogy pici nem sokat segít.
2009. dec. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát (mert gyakran ez előfordul) ha odarohan hozzám és a ktyához a gyerek, akkor én is ordíthatok az anyjának, hogy azonnal hívja vissza? Mert engem meg az idegesít...


És szerinted legyen a kutyám pórázon folyamatosan? Ligetbe se engedjem el?

2009. dec. 12. 16:19
 4/31 A kérdező kommentje:
míg kutyátlan voltam és odarohant hozzám egy idegen kutya parkban, akkor én megálltam..hizsen akkor nem tud futni utánam... (annak ellenére, h kiskoromban harapott meg kutya). Meg amelyik kutya agresszív, az szájkosárra van elengedve.. ilyet is láttam.
2009. dec. 12. 16:20
 5/31 anonim ***** válasza:
63%
Elvileg igen. Én sem szeretem a gyerekeket. De erre azzal fognak jönni, hogy ne hasonlíts egy kutyát egy gyerekhez. De akkor engedd csak el! A következő kopasz majd jól felrúgja!
2009. dec. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy azt hidd hogy mindenki szájkosárral viszi a harapós kutyáját. Naív vagy.
2009. dec. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

na, itt jön a köv kérdésem: ha felrúgják a kutyám úgy, hogy nem harapott meg senkit, akkor mivan? Akkor is én fogjam be?

Bocs, h ilyeneket kérdezek, de máshol nem tudom és nem vágom, hol lehetne utánanézni...

2009. dec. 12. 16:22
 8/31 A kérdező kommentje:
Lehet bennem van a hiba, de feltételezem az emberekben hogy felelősek és nem rosszindulattal vannak egyből a másik felé...de akkor az én készülékemben van a hiba...
2009. dec. 12. 16:23
 9/31 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom hol laksz. Én Érden és csak saját felelősségre lehet elengedni a kutyát... Még mindig azt mondom, hogy joga van az embernek ahhoz, hogy ne menjen oda hozzá egy kutya ha nem akarja. Azért mert sok neveletlen gyerek van mostanában még nem kell neked is olyannak lenni.
2009. dec. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Neveletlen gyerek lennék 20 évsen? :D

Pesten lakom, írtam is, hogy városliget... mindenkinek szabadon vannak a kutyái.


És kmolyan mondtad, h pórázon kéne vinnem? Akkor hogy futhatna?

2009. dec. 12. 16:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!