Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan reagáltok, amikor...

Ti hogyan reagáltok, amikor egy kutya rámászik a tiétekre, és nem szólnak rá?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy én vagyok maradi, de ezt szemtelenségnek tartom, rá is szólok a sajátomra. Igaz, szuka, de nem is csinálja. De ahogy jön a jó idő, egyre több kutyával találkozunk, nagy részben kanokkal, és eddig egyetlen gazdi szólt ezért. Engem nagyon idegesít, főleg az, amikor ott állnak és nevetgélnek. Nagytestű kutyám van, ha ő erőszakoskodna, kárt is tenne a másikban, ő érdekes módon mégis jól nevelt. Akiknek látom, hogy ilyen parasztok, nem állok le, tovább megyünk, de mondjátok meg, hogyan kéne reagálnom ezekre? Miért nem lehet rászólni a kutyákra? Nehogymá' nekem kelljen szólnom a másik kutyájára. Emlékszem, 10-15 éve az első kutyámnál, ez még nem volt divat.
2014. márc. 2. 17:45
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Velünk ilyen még nem volt (illetve pórázon sétáltatott tüzelő szukámra akartak már rámászni, de azt elzavartam), de én ilyen helyzetben megkérném a kedves gazdit, hogy szóljon rá a kutyára, ha pedig nem hajlandó rá, akkor én venném kezelésbe.
2014. márc. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

Nekem két 70 kilós kan kutyám van. Az egyik domináns, a másik nem, de egyik se csinál ilyet más kutyával, különben minden erőmet összeszedve én magam tanítanám meg relülni őket. Visszafelé már néha előfordul. A domináns kutyámnak olyan a kisugárzása, hogy vele csak nagyon szuicid hajlamú kutyák próbálkoznak és csak elvétve, de olyankor a másodperc töredéke alatt megkapja a magáét a pofátlan agresszor. Sokkal jellemzőbb, hogy a domináns kutyámat kerülik, helyette a birka türelmű másikat vegzálják. Az játéknak veszi, aminek néha az szokott lenni a vége, hogy az agresszor kutya egyre inkább bedurvul, a végén már kifejezetten morogva és harapva próbálkozik. Én amíg látom, hogy nem megy a kutyám agyára, addig nem foglalkozom vele, de ha több a soknál, akkor megkérem a gazdáját, hogy ezt ne hagyja. Ha a gazdája nem tudja kontrollálni, akkor én magam zavarom le a kutyámról.


Kérdező, mivel írtad, hogy ivartalanított kutyád van, így benne van a pakliban, hogy nagyon erős a szaga. Sok ivartalanított kutyánál előfordul, és a neveletlen kanok ilyenkor rámozdulnak. Én a helyedben az első próbálkozás után azonnal bevédeném a kutyámat. Akinek nem tetszik, az vagy tiltsa le a saját kutyáját, vagy menjen ő máshová kutyát sétáltatni!

2014. márc. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
0%

" Én a helyedben az első próbálkozás után azonnal bevédeném a kutyámat. Akinek nem tetszik, az vagy tiltsa le a saját kutyáját, vagy menjen ő máshová kutyát sétáltatni!"

Egyébként egy ivartalanított kutyának mi baja lesz attól, ha egy kutya bepróbálkozik nála egy pillanatra? Nem azt kérdezem, hogy mi történne, ha össze is jönne a dolog, csak azt, hogy ha egy kan rámászik többször, attól sem dől össze a világ. Vagy igen?

2014. márc. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül lesz baja, de pofátlanság. Illetve ha csak egyszer bepróbálkozik, a másik elzavarja és ezt ő tudomásul is veszi, akkor nyilván nincs semmi teendője a gazdiknak. De ha nem veszi a lapot és tovább zaklatja a másikat, akkor az már tűrhetetlen. Ilyen esetben leginkább az agresszor gazdájának kellene megoldania a helyzetet, de ha ő alkalmatlan rá, akkor az agressziót elszenvedő kutya gazdája is nyugodtan elintézheti.
2014. márc. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
most arról beszélek, ahol egy kan próbál egy ivartalanított szukával "összeállni", és a szuka nem veszi rossz néven a dolgot. az nem aggresszió akkor szerintem...
2014. márc. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan, hogy a szuka nem veszi rossz néven a dolgot?

Én még olyat nem láttam, hogy nem tüzelő szuka élvezte volna az ilyesmit. Meg ivartalanított szukára rámászni kb olyan, mintha ivartalanított kanra mászna rá.

Ezt nem kell engedni, és kész.

2014. márc. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ivtalan kanom van. Alapszabály, hogy SEMMILYEN kutyára NEM mászhat rá. Ha tüzel (és még Argi ivaros volt), ha nem tüzel, ha szuka, ha kan, NEM. Olyan van, hogy játék közben a mancsát teszi másik kutya hátára-seggére, de aztán el is pattan, futni v. birkózni.

Nagyon kevés kutya próbálta megmászni, érzik a domináns testtartásából, hogy nem jó ötlet. Egy pincsit én lökdöstem le róla, egy beagle-t viszont Argi lyukasztott ki pár éve. Kutyafuttató, beagle kölyök, 5 hónapos lehetett, mászott kutyámra, nem értett se gazdi tiltásából, se kutyám morgásából-vicsorgásából-elfordulásából. Én lökdöstem oda, gazdit figyelmeztettem, hogy ezt ne hagyják.

Köv. alkalommal kutyám fáradtan feküdt a pad alatt a kerítés mellett. Bejöttek a beagle kölyökkel, kiskutya pár perc után HÁTULRÓL ugrott rá kutyám hátára, Argi meg azonnal lenyomta. Egy kiáltásra abba is hagyta, kis lyuk lett a beagle oldalán, semmi komoly. Gazdi felháborodott. Én mondtam, hogy szóltam előre, és jobban járt így, mintha egy gázos kutya komolyabban megtorolja ezt.


Kedves 1. válaszoló:

"Ez nem nevelés kérdése, mert az ösztönök ellenében nem lehet nevelni. Ez általános kutyatartás kérdése, mert pórázon kellene sétáltatni őket, hogy ilyen ne következzen be"

A gazdának joga és kötelessége tiltani ezt, mert tömegverekedés is lehet belőle!

Másrészt ha mindig pórázon sétáltatnánk a kutyákat, hogy tudnának ismerkedni? Mert pórázon NEM ILLIK kutyákat összeengedni általános esetben :P

2014. márc. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Hm. Az én eddigi tapasztalataim szerint kevés az a gazdi, aki rászól a kutyájára emiatt.

Leggyakoribb reakciók:

- Szólj rá te a te kutyádra (szukám van :O)

- Ez teljesen normális, csak az ösztönök... >.<

- Megsértődik az illető, hogy miért tiltaná le, ő az ő kutyáját, hát nehogymár. Volt hogy még le próbált oltani egy "hölgy"... mondtam neki hogy az én kutyámra úgy vigyázok ahogy én akarok, és ha nem tetszik neki hogy leszedem az enyémről az övét, akkor van még hely a parkban ahol keresgélhetnek játszópajtást az arcoskodó-agresszív kutyájával.

Igazából tök felesleges vitákba bonyolódni.


A reakcióm mindíg az, hogy fogom a másik kutyát és arrébb reptetem. Vagy megfogom a nyakörvénél fogva, és jelzem a gazdinak, hogy ez nem oké.

2014. márc. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
itt mindenki ilyen hisztis-aggresszív akkor is, ha nem történik semmi baj? Szerencse, hogy a kutyások többsége barátságos, és nem veri a seggét a földhöz, ha véletlenül egy másik kutya megpróbál rámászni.
2014. márc. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 sippara ***** válasza:
100%
Egyszer szólok gazdinak normálisan, aztán leszedem én a kutyát. Marha nagy bunkóság, aki ebben "igénytelen", az az esetek túlnyomó többségében úgy általában a nevelésben is az. Meg úgy általában, inkább én szóljak rá csúnyán, mint a kutya, mert annak úgyis az lenne a vége, hogy én vagyok a bunkó, meg az én kutyám a "vadállat".
2014. márc. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!