Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan reagáltok, amikor...

Ti hogyan reagáltok, amikor egy kutya rámászik a tiétekre, és nem szólnak rá?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy én vagyok maradi, de ezt szemtelenségnek tartom, rá is szólok a sajátomra. Igaz, szuka, de nem is csinálja. De ahogy jön a jó idő, egyre több kutyával találkozunk, nagy részben kanokkal, és eddig egyetlen gazdi szólt ezért. Engem nagyon idegesít, főleg az, amikor ott állnak és nevetgélnek. Nagytestű kutyám van, ha ő erőszakoskodna, kárt is tenne a másikban, ő érdekes módon mégis jól nevelt. Akiknek látom, hogy ilyen parasztok, nem állok le, tovább megyünk, de mondjátok meg, hogyan kéne reagálnom ezekre? Miért nem lehet rászólni a kutyákra? Nehogymá' nekem kelljen szólnom a másik kutyájára. Emlékszem, 10-15 éve az első kutyámnál, ez még nem volt divat.
2014. márc. 2. 17:45
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%
Valaki világosítson fel, hogy miért olyan nagy igénytelenség? (ha kan és szuka párosról van szó, és a szuka nem ellenzi a dolgot, és nem áll fenn a veszély, hogy a kan teherbe ejti a szukát)
2014. márc. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
85%
# 21: Nem kell érteni a probléma lényegét, elég ha csak elfogadod mint a kutyás együttélés egyik alapvető szabályát. De majd ha egy pasi rámászik a parkban a barátnődre, a barátnőd tiltakozik de a pasi megigéri, hogy gumival csiálja és nem esik teherbe, akkor is úgy gondolod, hogy nem segítessz a lánynak? Csak "játszanak", végül is mi baja lenne tőle?
2014. márc. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

21-es az a baj, hogy rengeteg kan kutyának a gazdája így áll hozzá mint te és ennek eredményeképpen amikor kimegyünk a parkba a megszokott csapathoz akkor az van, hogy a szukáim hátán mindig lovagol egy kutya és konkrétan egymást váltják. Sajnos szinte kivétel nélkül mind gyenge, ezért a kutyáim nagyon sokat tűrnek nekik, tehát nekem kell fel alá futkosni mint a mérgezett egér hogy lepattintsam őket és már nagyon nagyon unom, a gazdák meg toporognak és leheletnyi hangszínnel rászólnak hogy jajj nem szabad xy vagy nem érdekli őket mint ahogy téged vagy röhögnek hogy milyen kanos...

Vagy van az az eset amikor megfelelő erejű a kutya vagy éppen gyenge de fél óra után már megunják és földhöz csapják ketten,a morgásuktól visszhangzik a park akkor meg mindenki olyan feszült csendben lesz és még én érzem néha kínosan magam, hogy na most mindenki azt gondolja a kutyáimról, hogy agresszívak és neveletlenek...pedig nem, mert nekik van a legnagyobb türelmük és amikor elvesztik az kicsit látványos.

Igaz, hogy vemhesek nem lesznek, csak idegbajt kapok már én is meg a kutyáim sem tudnak rendesen játszani....

2014. márc. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gazda nem reagál,leszedem.De nálunk ezt nem hagyják a gazdik.
2014. márc. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

De basszus mondom, nekem kan kutyám van és tüzelő szukára sem mászik, mert NEM ENGEDEM. Szerintem bunkó dolog és azzal azt nyilvánítja ki a kutyám hogy szarik a fejemre, azt meg nem teheti meg.

Nem értem egyébként másoknak miért vicces, meg miért fogják rá hogy ösztön. Ha a gyereke kirohan majd egy 4sávosra, azt is rá fogják hagyni?

2014. márc. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ivartalan kanom van. Ha egy sima odaszagolásnál több ideig elszöszmötöl egy szukánál, már rászólok. De sajnos az a tapasztalatom, hogy a kan gazdik 90%-a vagy úgy gondolja, hogy a szuka vigyázzon magára, vagy a gazdija vigyázzon rá.

Pedig ha 4-5 hónaposan elkezdjük ezekről a dolgokról, akár szukáról akár dominálásról van szó letiltani, akkor kamasz és felnőtt korban már nem kell ezzel sokat nyűglődni, egy-egy odaszólás, vagy néha egy helyrerakás és ennyi. Ha az én kutyámat próbálják dominálni, (alapból megadó típus, de ennek ellenére van hogy rámászik egy-egy kan) akkor engem nem érdekel, hogy a gazdi mit gondol, leszedem a dominálót. Az én kutyám, az én falkám. Én vagyok felelős érte. Ha a gazdija nem tudja nevelni, akkor majd megtanítom én, hogy az én falkámmal ezt nem teheti.

2014. márc. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 sippara ***** válasza:
100%

"ha kan és szuka párosról van szó, és a szuka nem ellenzi a dolgot, és nem áll fenn a veszély, hogy a kan teherbe ejti a szukát"


Az a baj, hogy antropomorfizálod a helyzetet úgy, ahogy van. Itt nem a teherbe ejtés a lényeg, és ha a szuka nem tüzel, a hágásnak nincs is szexuális célja (a kan szemszögéből sem), az egész tiszta dominancia. Na most ha a gazdája fejére olyan szinten szarik a kutya, hogy az ő jelenlétében hágást imitál, az nem az én dolgom (bár nagyon-nagyon-nagyon sokat elmond a kutya-gazda kapcsolatról), de az, ha ezt az én kutyámon teszi, már igen.

2014. márc. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
21-es: Az a baj, hogy nem érted a lényeget. Mivel ez nem valami szexuális dolog, hanem a másik kutya a dominanciáját próbálja ezzel fitogtatni (ezt beláthatod, hiszen nem csak szukákra, hanem kanokra is csinálják), nincs olyan, hogy ezt a szenvedő alany élvezné, maximum eltűri. Tehát az a helyzet, amiről te beszélsz, nem létezik.
2014. márc. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Hű, micsoda vita alakult ki:) A problémám kicsit összetettebb, mint leírtam. Van egy nekünk egy haverunk, akivel nagyon régóta összejárunk. Egy ivaros kan, 8 kilós kutya. Csak egy laza 40 kiló különbség van a kutyák között, mégis mindig rámászik az enyémre. Ő meg eltűri, mert előbb harapna a saját farkába, mint hogy a kishaverjára rászóljon erőteljesebben. A gazdival nagyon jóban vagyok, nem a szokásos futtatós haverság, hanem annál azért jobb viszony. Én nem szoktam a kutyájára szólni, ő sem az enyémre, ennyi. Békesség van. Volt, amíg nem kezdte ezt el a kutyája. Többször rászóltam helyette, a saját kutyájára, többször célozgattam neki, hogy ez miért is pofátlanság. De semmi. Most inkább kerülöm őket, mert attól félek, egyszer felrúgom a kutyáját. Tehát ez az alap problémám, és csak rátesz még egy lapáttal, hogy a kan kutyások 99%-a ilyen a környékünkön. És igen, amit Ti is leírtatok, ha hagyom, hogy a kutyám rendezze le, akkor tűr, tűr, de egy idő után olyat fog odabacni, hogy fizethetem majd az orvosi költségeket. Ezt hiába mondom el, nem fogják fel. Mindegyik azt hiszi, hogy ő a kutyája itt a kiskakas a szemétdombom, és ez így van jól. Nem lehet valahogy megtanítani a kutyának, hogy ha rámásznak morogjon legalább?
2014. márc. 3. 15:04
 30/32 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szerintem ne a kutyádra bízd, hanem Te rendezd le a dolgot...Én is egy időben Argosra bíztam a dolgokat, de nem lett jó, mert már sokkal többet megengedett magának...

Most, hogy töketlen, hagyom kicsit ismét, mert sokszor a pózolásból, méregetésből játék lesz :)

Az ismerős gazdival beszéld meg értelmesen, ha normális, tuti megérti...ha nem, hát ez van, nem kell együtt kutyázni :(

2014. márc. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!