Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Ti kutyátok hogyan, miről...

A Ti kutyátok hogyan, miről kapta a nevét?

Figyelt kérdés
Nem muszáj konkrét nevet írni,annyi is elég, hogy mi ihlette :)
2014. márc. 6. 12:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Az egyik kutyámat a tenyésztője nevezte el a kutya nagypapája után, és én megtartottam ezt a nevet hívónévnek is. A másik kutyámnál a tenyésztő megmondta, milyen betűvel kezdődjön a törzskönyvi név, és egy magyar női neves honlapon találtam rá a megfelelő névre. Én olyan gyakorlati szempontokat vettem figyelembe, hogy legyen két szótagú, és ne hasonlítson egyáltalán a másik kutyám nevére.
2014. márc. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Imola Ágnes ***** válasza:
91%
Az miénh HUNDO egy kolozsvári rottweiler tenyésztőtöl van, ő nevezte el, és a jelentése Hungarian Dominator:) A robosztussága ihlette:P
2014. márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

A kutyám Mazsola lett mert kicsi és édes. :)

A cicám pedig Cherry.. öööööö hát ő egy doboz konyakmeggyről kapta a nevét, mert pont azt nasiztam amikor megtaláltam a neten :)))))

Nevekben valahogy nem vagyok túl jó... :))))))

2014. márc. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
Mivel menhelyi volt, a szine után kapta a Morzsa nevet. De valamiért Morzsalék lett belőle (közepes termetű, nem kicsi), ezt fogadja el.
2014. márc. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Shellyt a menhelyen nevezték el, Shell kútnál találták... :)

Zizi meg eredetileg Liza volt, de amikor először meglátogattam, annyira pörgött, hogy kijött belőlem egy "de zizi vagy", és úgy maradt. Abban eleve biztos voltam, hogy nem tartom meg a nevét, minden negyedik kutya Liza vagy Lizi... :D

2014. márc. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
Mindkét kutyámnak finn neve van, mert imádom a finneket, éltem is ott, így nem volt kérdés. Előző két kutyámat örökbefogadtuk és a nevüket mindkettőnek megtartottuk.
2014. márc. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Sowilo ***** válasza:
90%

Az én labradorom neve Szása.

Megláttam kölyök korában, és rögtön ez a név ugrott be. Olyan Szásás arca van :D

2014. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

Az elsőnek orosz neve van. Erről a névről egy hideg szépség jut eszembe aki azért legbelül gyengéd is tud lenni. Hát a kutyám pont ilyen lett. Velünk olyan mint egy kis kölyök, de másokkal hideg és elutasító, ja és nem utolsó sorban szépséges :P :)

A második egy játék karakterről kapta a nevét, a barátom adta neki. Nekem meg egy képregény szereplő jut róla eszembe, mármint a névről, de mindkettő illik hozzá :D

A harmadik egy izomautó limitált szériájáról kapta a nevét ...hát nála is betaláltunk, már most látszik :D

2014. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%
Amikor befogadtam, még nagyon girhes volt, mint egy agár. Pár nap alatt viszont úgy kigömbölyödött, olyan pocakja nőtt, hogy adta magát a neve: Pocó
2014. márc. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%
A mienk azért lett Vándor, mert amikor hoztuk haza, akkor a "Vándor szívem ég a vágytól ég..." szám ment a rádióban. A másik meg azért lett Fürge, mert az. (Mindkettő magyar vizsla.)
2014. márc. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!