Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy reagálnátok, ha egy...

Ti hogy reagálnátok, ha egy ismerősötök (nem barát! ) ezt mondaná?

Figyelt kérdés

Ezt az egyént mindig ismertem, mióta kutyám van, mert egyszerre sétáltatunk. Nekem van egy fajtatiszta kutyám, akivel járunk kiállításokra, de csak ritkán, ha a közelben van. Mivel fajtatiszta, beteges fajta, ráadásul kis termetű (cavalier), emiatt drága volt (nekem nem, többet is adtam volna érte), rákezdte, hogy sznob vagyok, miért nem jó nekem egy keverék, aki ugyanolyan jó társam lehet...

Én az utóbbi tényt tudom, de kislány korom óta vágyam volt egy ilyen kutya, ennek nagyjából 20 éve.


De pár hete vittem oltásra a kutyát, és a dokinál volt egy 10 kiló körüli, gyönyörű keverék kutyus, és mondták, hogy nem tudtak neki gazdit találni, így is a gyepiseknek akarták adni az előző gazdák - persze, rögtön elhoztam. És azóta kevesebbet mondja, de még hangoztatja.


Félreértés ne essék, nem miatta fogadtam be őt, hanem mert nagyon megtetszett a kutya, és telitalálat volt, teljesen összeillünk.


De a kérdés: ti mit reagálnátok, ha emiatt mondják rátok, hogy sznob? Nekünk emiatt elég nagy veszekedésünk is volt már, és idegileg teljesen ki vagyok készülve, hogy aznap mi lesz, és ez a kutyámon is látszik.


2014. márc. 6. 19:16
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Akiteki: persze, hogy kérdeztem, de csak vidáman néztek rám, hogy menjünk már játszani...


Felpontoztam mindenkit.

2014. márc. 6. 21:13
 12/17 anonim ***** válasza:

En is sznob vagyok. A macskaim csak kaviart esznek.

Jah, nem, csak falun lakok, es itt mar azt is sznobozzak, aki ivartalanit, oltat, es tappal (nem tescos) etet.

Csak en magasrol teszek az emberek velemenyere, mi tobb, a "sznob" jelzot ugy kezelem, ertelmezem, mint hangos irigyseg-kimutatast. Mert az is.

2014. márc. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

" Én se turkálok a te pénztárcádban, te se turkálj az enyémben. "

nekem is mondta jó barátnőm, hogy miért fizetek kutyáért, meg hogy az összeg (150 ezer forint) másra is elmehetne. na de én erre akarok költeni, és ezt a fajtát akarom megvenni, akkor mi köze hozzá?

Nálunk van egy kutyás társaság, ott én vagyok a ciki, hogy adok a kutyámnak jutalomfalatot, azzal tanítom, kutyasuliba járunk.

2014. márc. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Egy olyan ismerős véleménye aki nem barát miért foglalkoztat? Nem muszáj együtt sétáltatnod vele. Egyszer felidegesít a hülyeségével oké, de hogy tiszta ideg legyél tőle? Miért?

Múltkor egy ismerősöm akinek nincs kutyája megkérdezte, hogy miért gyűjtöm a kutyákat? Miért jó ez nekem? Na most a gyűjtés annyit takar, hogy már 3 kutyánk van húúha :D

Nem volt bántó, mosolyogtam és azt mondtam neki, hogy a kutyázás egy hobbi, ha valaki igazán foglalkozik velük rengeteg dolgot lehet csinálni és nem csak az udvarra kirakni vagy nem csak a tömb körül sétálni vele napi 3-szor. Pont ugyanolyan mint, hogy ő tuningolja a kocsiját házilag, rendeli netről a cuccokat, tuning találkozóra megy és fb-n minden héten felrak egy képet róla. Erre elgondolkozott és azt mondta, hogy igaz, teljesen igazam van. Ha ideges lettem volna vagy megsértődöm a kérdésén ez a beszélgetés teljesen másképp zajlik le és valószínű nem is értette volna meg a lényeget :)

2014. márc. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Simán csak irígy! Viszont ha már lesznoboz téged, akkor hagyd ott a francba! De elötte vágd oda neki vigyorogva hogy mivel te sznob vagy, nem mutatkozol ilyen büdös prolikkal! Hidd el sokkal jobban megsérted ezzel plusz nem éri el azt a célját hogy téged felhúzzon.
2014. márc. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Milyen betegsége van a cavalierednek?
2014. márc. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Z927 válasza:
Az ilyet jól le kell oltani a pics*ba, majd a végén megkérdezni tőle: "szerinted egy sznob beszélne így?" Egyébként ismerős a helyzet: fajtatiszta foxim van, Pedigreevel etetem, rendszeresen kap fogkő eltávolító rágcsálni valót. Persze a kajamaradékot is megeszi, de a tény az tény: nem a konyhakoszttól lesz olyan szép fényes a szőre, és fogkőmentesek a fogai, egészséges az ínye. De ha saját magamtól nem sajnálom az (számomra legalábbis) alapvető higiéniai kellékeket, akkor pont a kutyámnak ne adjam meg? Sok irigye van a kis bajkeverőnek a faluban, az egyik a saját testvérének a gazdája, mert nem ismeri a kutyája korlátait. Megkapja az elméletileg kellő kaja adagot egy nap, csak épp annyit futtatja csóró kutyát, hogy ha háromszor annyit kapna is kevés lenne az energiabevitel neki. És csodálkozik, hogy az én kutyámnak nem látszik ki minden bordája, és hogy az oltásokon és az éves "szervízen" kívül nem kell orvoshoz vinnem.
2014. márc. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!