Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Szőlőhegyi Bitangűző Kennelr...

A Szőlőhegyi Bitangűző Kennelről véleményeteket kérném?

Figyelt kérdés

www.bitanguzokennel.gportal.hu

Valaki vett e már innen Cavalier King Charles Spánielt? Ajánljátok vagy nem? Miért?



2014. márc. 7. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
szerintem nincs vele gond. az egyik ismerősömnek van innen kutyája. jó idegrendszerű,kedves kutyus. Szép is :) fajtájának mintapéldánya!
2014. márc. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Az egyik ismerősöm vett onnan, egészséges, jó idegrendszerű, gyönyörű kutya. Most 4 éves, még semmi betegsége nem volt. Szerintem az egyik legjobb cavalier kennel.
2014. márc. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Csatlakozom.Nekem is van volt lesz tőlük kutyám.Szépek,egészségesek,és ami a lényeg nem tudok olyan kutyáról akik betegek lettek volna akár a saját,akár az eladott kutyik közül.Én utána néztem,nem találtam olyat.
2014. márc. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
Ahogy látom a kutyusoknak nincsenek szűréseik. Szerintem nézz fórumokat, ismerkedj gazdikkal. Sajnos egyre inkább terjedőben vannak a fajtára jellemző betegségek.
2014. márc. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is az tűnik föl, hogy nincs szűrés, csak néhány kutyánál. Valószínűleg egy nagyon jószándékú, de nagyon igénytelen valaki. Semmiképp sem vennék innen.
2014. márc. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hozzáértés nélkül ne mondjatok véleményt.Az újabban terjedő betegségre (syringomyelia)nincs szűrés.Azt lehet megállapítani,hogy az adott kutya épp beteg-e.Az nem garancia semmire.Az öröklött,szűrhető betegségekre már kötelező a szűrés.A többségnek a bitangűzőéknél is megvannak.Ezek nem drága szűrések.Szűrés nélkül nincs tenyészszemle.Saját észrevételem,hogy a régi jól bevált angol vonalakban még nem volt a Syringomyelia.Én jelenleg az ELIT tenyésztőktől nem vennék kutyát.Rengeteg az import kutya,és Amerikában pl tényleg minden második cavi beteg.Így is elég sok régi vonal van,amit biztonságosan lehet használni,és nem alakul ki beltenyésztés.
2014. márc. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszló!


Nem tudom milyen fajtával kapcsolatban írtad ezen válaszokat, de SM-mel kapcsolatban (is) van itthon már szűrés legalább 5-6 éve!! Közel fél éve már Budapesten is elérhető, így én biztosan leszűretem a kutyáimat. És igen, sajnos ez a betegség is jelen van már itthon, több kutyáról is tudok, aki ebbe halt bele. Ezért is írtam(5. válaszoló) a kérdezőnek, hogy olvasson fórumokat. Ott van aki fel merte vállalni, hogy beteg a kutyája.

Tenyészszemlén nem kötelezőek a szűrések!!! Cavaliernél biztosan nem... Tervezik majd, de még nem hatályos, hiszen még hatályos ETSZ-ünk sincsen.

Azok a tenyésztők, akik külföldön fedeznek, import kutyákkal rendelkeznek vélhetően a magyar állomány javításáért mennek külföldre, hiszen a magyar állomány nem igazán volt változatos.

A szűrésekre visszatérve pedig ezeket nem csak itthon lehet elvégeztetni, van olyan tenyésztő, aki egy-egy tesztért több száz kilométert utazik, mert neki fontos az eredmény..

2014. márc. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy jó kennel, de ami nekem feltűnt tényleg csak hozzátenném, hogy ezen az ingyenes kis honlapon nem túl igényesen vannak megoldva a dolgok, nagyon sok kutyájuk van, a 4 fajta szerintem szintén sok, a kutyák nem rendelkeznek egészségügyi, munka, és sokuk kiállítási eredményekkel. (egynek sem láttam, de annyira részletesen nem néztem) Szerintem ennél sokkal jobb kennelek lehetnek. De hobbira lehet jó lehet innen kutyus. Azért jobb ha megkérdezel cavisokat róla.
2014. márc. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy nem öröklődik.A fajtára jellemző,és érdemes vizsgáltatni.A Kaposvári klinikán tudják,talán MR vagy EEG-vel nem is tudom.De a régi vonalakban nem volt még az biztos.Lehet,hogy nem változatos,de egészséges.Csak a Csillának volt akkoriban 15 vonala.Én félek az újaktól.Jobb ha tőlem tudod,elég sok import kutyával befürödtek.Már az is felmerült,hogy nem adnak normális kutyát Magyarországra.A patella szűrés lesz kötelező,és amint beindulnak végre életbe is lép.A honlapon legalábbis így lehet értelmezni.Süket cavival sokkal találkoztam.8-9 évesen szinte mindegyik megsüketül,de más bajuk sosem volt.
2014. márc. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos az SM örökletes betegség. MR-rel vizsgálják Kaposváron, és most már a Primavet-ben is. Mindkét helyen ugyanannyi a vizsgálat ára.

Szerintem régen is volt ez a betegség, csak nem nevezték el, vagy nem tudtak róla. Itthon is jócskán terjed a betegség, sajnos :(

Utolsó válaszoló, esetleg privátban megírnád nekem, ha tudsz konkrét kutyát, aki import és beteg? jó lenne tudni tenyésztőként. Illetve sok helyről hallottam már egy-két dolgot, ha több helyről hallom ugyanazt, valószínűleg sajnos igaz is.

2014. márc. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!