Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok az őrző fajták,...

Melyek azok az őrző fajták, amik első kutyának is jók?

Figyelt kérdés
Még nem volt kutyám,de nemrég betörtek hozzám és elrettentésre kellene.Járnánk kutyaiskolába is.(van riasztó is,az effajta válaszokkal kíméljetek) A kaukázusitól,rottweiler-től meg az ehhez hasonló kutyáktól tartok,félek,hogy ha elrontok valamit a nevelésében,akkor nagyon agresszív lesz és még a családtagokat is megtámadná.Esetleg a németjuhászra gondoltam.Szerintetek?
2014. márc. 9. 20:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
61%
Szia! Nyugodtan vegyél németjuhászt, de tenyésztőtől és mindenképp szukát!!! Viszont vidd el kutyaiskolába, már kölyök korától kezdve és nagyon sokat segítenek, nevelésben és mindenben egyaránt! Nekem is első kutyám németjuhász szuka, munkavonalas! Nagyon nagyon könnyű vele! Póráz nélkül sétáltatható, megáll a járda szélén, mindig rám figyel, nem balhézik senkivel! Viszont a területét kőkeményen védi, pedig őrzővédő tanfolyamra még egyszer sem vittem, csak engedelmes vizsgánk van!Nem csak ugat, hanem a szerelő jött-ment a lakásban, mert kint felejtett valamit és amikor megint bejött, a kutya sarokba szorította, mert én épp nem voltam jelen, mikor visszajött-tehát mindenképp lehet rá számítani!
2014. márc. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Argentin dogot tényleg nem ajánlom én sem. De tudod mit ajánlok még? Boxert!!! De azt is csak kutyaiskolával!
2014. márc. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
66%

Nem mind1,hogy személy őrzésről van szó,vagy területről...


Cane corso,argentin dog felejtős.Szerintem a roti is.


A legjobban egy menhelyi kutyával járnál,aki nagy,elrettentő,de egy kezesbárány.Bármelyik menhelyen találsz ilyet,komplett leírással,jellemzéssel.


Ha kölyköt veszel,az 1 évig még legalább nem fog őrizni semmit,és nem is biztos,hogy házőrző vénájú lesz.És sokkal több meló.

2014. márc. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a kérdező terület őrzésről beszél, mert a betörést említette. De személyőrzésre is lehet képezni őket.
2014. márc. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
47%

Minden kutya egyedi eset. Attól még, hogy egy bizonyos fajta kutyát veszel, az még akármilyen személyiséggel rendelkezhet. Főleg a mai világban, ahol szinte csak és kizárólag küllemre tenyésztenek.


Ez ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy a négerek mind jó rövidtávfutók, a sárgák meg mind jó harcosok. Ez hülyeség. Az örző-védő fajták minden egyede sem jó örzésre. Kb. 10-ből 1 vagy 2 felel csak meg, a többi ugyanolyan alkalmatlan tucatkutya örzésre, mint bármelyik másik fajta.

2014. márc. 10. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Területőrzésre miért akar valaki németjucit?

Amúgy abban azthiszem megegyezhetünk, hogy kezdő kutyás ne vegyen ÖV-s kutyát, aki meg azt vesz, vegyen küllemre tenyésztettet, ami kevésbé ösztönerős, viszont akkor megint ott van, ahol a part szakad...

Ha a leendő betörő riogatására kell, akkor meg már arra is meglett a megoldás: menhelyi felnőtt kutya...

2014. márc. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Leonbergi, vagy berni pásztor. Mindkettő nagy, ugat ha van valami, ha szükséges meg is védi a területet, ugyanakkor a családot, és általában az embereket imádják. Mivel első kutya, nem ajánlok kifejezetten olyan kutyát amely területőrzésre van, mert azok általában nem valók kezdő kutyásnak.
2014. márc. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Miért vegyen valaki területőrzésre németjucit? Azért, mert a németjuci őrzi a területét. Nem fog vigyorogva csóválni, mint egy labrador, ha valaki arra jön. Ennyi.
2014. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Csak még annyit hozzátennék, hogy mindenképpen olyan fajtát ajánljunk, ami KIZÁRÓLAG a gazdájától fogad el ennivalót, mert vidéken könnyen előfordul a kertekbe bedobott mérgezett hússal a sorbamérgezés. Ezen célból viszont szerintem nem a németjuhász a nyerő, hanem a bevált magyar fajták, mert kuvaszos meg komondoros család is volt az ismeretségemben, de ezek meg nem elsős kutyafajták szerintem. Erre figyelj, vagy az ilyenre nevelésben mindenképpen kérj tanácsot!
2014. márc. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Olyan fajta nincs, azt kitartó tanítással lehet elérni. Legalábbis én eddigi kutyás tapasztalataim alapján bátran állítom, hogy az általam ismert erre képzetlen kutya bármit felzabál, amit odaadnak neki.


Az egy dolog, hogy a NJ őrzi a területét, ezért ÖV-s fajta, viszont következetes, erős kéz kell neki, megfelelő mennyiségű testi és szellemi fárasztás, és a kiválasztásnál GYAKORLOTT SZEM, ugyanis a mai állomány 70%a vattacukor és gusztustalanul csapott a hátuljuk, munkára alig foghatók. Ezeknek a kutyáknak a területőrzés annyiban merül ki, hogy ráijeszt a fazonra, max kicsit össze is szőrözi.

Na de mindegy, pont ez teszi tönkre a fajtát, hogy aki "ÖV-s" kutyát akar, arra rögtön rátukmálják a NJ-t, mert az a legropibb mind közül...

2014. márc. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!