Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok az őrző fajták,...

Melyek azok az őrző fajták, amik első kutyának is jók?

Figyelt kérdés
Még nem volt kutyám,de nemrég betörtek hozzám és elrettentésre kellene.Járnánk kutyaiskolába is.(van riasztó is,az effajta válaszokkal kíméljetek) A kaukázusitól,rottweiler-től meg az ehhez hasonló kutyáktól tartok,félek,hogy ha elrontok valamit a nevelésében,akkor nagyon agresszív lesz és még a családtagokat is megtámadná.Esetleg a németjuhászra gondoltam.Szerintetek?
2014. márc. 9. 20:32
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Igen abban egyetértek,hogy sokan a németjuhászt ajánlják és hogy gyér a felhozatal. SHOW VONALON BELÜL! Az enyém ugyanis munkavonalas és nem csapott a sejhaja, és keményen őrzi a területét, nem is enged be senkit, ha nem mi engedjük be. Erre már volt példa is és nem jártunk még őv-re! Volt, aki be akart jönni és sarokba lett szépen szorítva, szerencse volt, hogy megláttam és így nem lett belőle harapás. viszont továbbra is azt állítom, hogy ha elviszi kutyasuliba és nem csak kölyökként, akkor nagyon is lehet első kutyának németjuhász.
2014. márc. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Persze, nem azt mondom hogy nincs jó kutya és hogy semmiképp se azt, bár első kutyának nekem akkoris kicsit meredek, na mindegy.

Azért vidd el ÖV-zni, hogy később se legyen belőle harapás, mert akkor aztán az istennek nem szeded le a kedves kertbemászkálóról, és te meg a kutyád foktok szívni.

Tehát én nem ajánlanám első kutyánk egyik ÖV fajtát sem, mert kicsit keményebbek az átlagnál és általában rafkósabbak is. Ahhoz nagyon kemény kutyasulizás meg előtanulás kell, hogy jó kutya legyen belőle...

2014. márc. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!