Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemény a Huskykról?

Vélemény a Huskykról?

Figyelt kérdés
mármint jó házőrzők-e,gyerekek melletti viselkedés stb.,főleg a bak egyedekre gondolok

2014. márc. 11. 16:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Hát mondjuk mi lenne ha utánaolvasnál első körben? Mert látom még azt se tudod hogy nevezik a hímnemű kutyákat... Ott ülsz a gép előtt, van interneted, Google a barátod, beírod hogy "szibériai husky" és már lehet is olvasni.
2014. márc. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,de én inkább személyes véleményekre vagyok kíváncsi,igaz,nem nagyon értek a kutyákhoz,de az általános leírást már olvastam.
2014. márc. 11. 17:09
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon nehéz természet egy husky. Akinek nincs türelme és ideje, ne ezt a kutyát válassza. Nagyon kell rájuk vigyázni, mert minden adandó alkalommal elszökhetnek. Nem azért, mert nem szeretik gazdáikat, hanem a vérük hajtja őket.

Komoly károkat csinálhatnak más állataiban. Persze nem akarnak ők rosszat, nem éhesek, vagy gonoszak, de az ösztöneik ezt diktálják. Nincs kerítés ami megállítja. Ha nem megy alul, megy felül. Hatalmasat képesek ugrani.


Aki huskyt akarsz gondold nagyon végig, tényleg van minden nap időd arra, hogy futni vidd? Ha kertes házban laksz, neki akkor is igénye az hogy húzzon... Vele mindig menni kell, egyébként nem boldog.


Mindenkivel nagyon barátságos, "többgazdás" kutya úgymond, ezért házőrzésre alkalmatlan. Ő a betörőnek is nagyon örül és hanyatt vágná neki magát egy kis simogatásért.

2014. márc. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Jaj Istenem...az nem bak, hanem kan...Ez nem őzike...

Nekem volt huskym, imádtam. A kerítéses leírás igaz. Nem hittem volna sosem, hogy ekkorát tud ugrani. Mikor magasíttunk rajta akkor meg kiásta magát. Nyáron a szívem szakadt meg érte, teljesen kivolt, pedig mindenféle módon hűtöttük.

2014. márc. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
4-s vagyok. Magasíttunk=magasítottunk.
2014. márc. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Akiteki ***** válasza:
90%
Nem házőrző, felejtsd el.
2014. márc. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,akkor inkább németjuhászt hozok a házhoz,mert nekem igazi területőrző kutya kell,és ezek után a huskyról lemondtam :D. Sajnos rengeteg errefelé a cigány,akik betörnek,lopnak stb.,ezért gondoltam hogy veszek egy kutyát,csak nem tudtam,hogy a huskyval mi a helyzet. Köszönöm még egyszer! És már megtanultam,hogy az nem bak,hanem kan :DD
2014. márc. 11. 17:52
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én csak arra kérném a kérdezőt, hogy a németjuhászról is olvasson szakirodalmat. Mert Ő is élőlény,neki is vannak igényei, szellemi és fizikai szinten is!

Továbbá áldásos lenne, ha elsősorban menhelyről hozna ki egy németjuhász keveréket és nem egy szaporítótól venne 10-50 ezerért egy "németjuhászt",mert igazándiból az is keveréknek számít. Mindkettő lehet hűséges és szerethető, csak az egyik drágább, míg a másik nem és az utóbbinak ezzel esélyt adtunk egy jobb életre és kihozatalával a menhelyen megüresedik egy hely,mely egy másik kóbornak esélyt adhat egy gazda megtalálására...végezetül pedig, ha a szaporító nyakán maradnak a kölykök Ő is felhagy az eszeveszett kölyök gyártással.

2014. márc. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Eddig már 3 kutyám volt menhelyről,most már gondoltam,hogy veszek egyet tenyésztőtől,kipróbálom milyen kiskorától felnevelni :)
2014. márc. 11. 22:05
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha házőrzésre kell, akkor pl. egy rottweilertől szerintem összefossa magát egy betörő :D
2014. márc. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!