Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cerberos falkavezerseg?...

Cerberos falkavezerseg? Segitsen aki tud!?

Figyelt kérdés

Olvastam a weboldalukon, hogy hogyan legyek falka vezer. Kolyok kutyam van es mar most falkavezernek kepzeli magat. Egyaltalan nem tudom hol kezdjem hogy en legyek a falka vezer. 17 hetes es nagyon eroszakos folyton harap, morog, nem engedi hogy simmogassuk + nagyon sok minden illik ra azokbol amiket felsoroltak a cerberos oldalan.

Mit csinaljak? Kutya suliba nem tudom vinni mert meg tanulok. 20L

Mindenkit harap, a tiltasra se hallgat, hozzaerni nem lehet mert egybol harap.. minden egyes nap ujabb sebek vannak rajtam. Ha reggel kikelek az agybol az az elso, hogy odaszalad es beleharap a bokamba.. :/

Kifogja ezeket noni vagy csak rosszabb lesz?


2014. márc. 11. 21:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Na így már kicsit világosabb. A harapdálás durva játék akkor az ő részéről. Sikkants fel és hagyd ott, az a büntetés, hogy elveszti a játszópartnerét.

A lábhágás elég durva, valahogy nem csináljátok jól ezt a tiltást... mély hangon, határozott nem...ha nem bízol a hangodban, akkor kipróbálhatnod a vizes spricnit, vagy valami zavaró, averzív hangot (kellemetlen legyen és éles).

2014. márc. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem kéne egy kölyköt lespriccelni. Aztán majd mindig azt fogják magukkal cipelni,mert másra nem figyel. Arról nem is beszélve,hogy aztán majd félni fog a víztől vagy a magas hangoktól stb. Kölyök nevelését a saját hangjával és kezével kell megoldani. Nem nagy méretű kutya, fél kézzel meg lehet oldani. Hiperaktív, ez neki játék. Nem a fenekére kell csapni,hanem a pofájára. Elég sok segítséget kaptál már itt. Ezeket már csak alkalmazni kell és nem a későbbiekben nem kifogásokat keresni,hogy nem használ. Majd fog.
2014. márc. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj utolsó, de az valóban sokkal jobb megoldás, hogy a pofáját ütöd...gondolom te se szereted, ha spriccelnek rád, de nem félsz a víztől, a kettő közt nincs összefüggés...ugyanígy ha egy kutyát nem idegen hanggal tiltanak, akkor majd nem fog félni a váratlan hangoktól? Mert a te logikád szerint így van, ha az idegen hanggal tiltott kutya biztos félni fog...

A gond az, hogy a kérdezőnek saját hanggal nem megy a tiltás, mert vagy nem elég határozott, vagy nem elég mély, rövid, éles stb. de ez szerintem egyértelmű a kérdésből.

2014. márc. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hát sokkal érzékenyebb lehet rá szerintem és nem egy 3 hónapos kutyánál kell ezeket alkalmazni. Pl a kannás módszer is jó bizonyos viselkedésnél és kutyánál, de azért nem alkalmaznám ilyen fiatal kutyán.

És a pofán csapás nem azt jelenti, hogy berepül a sarokba tőle. A kérdezőből sem nézem ki,hogy olyan erősséggel tenné ezt. Sokszor elég csak egy grabanc rángatás.

És ha nem megy neki hanggal és kézzel, akkor meg kell tanulni, amíg kicsi a kutya. Lesznek később helyzetek,amikor hirtelen elő kell kapni valamit és az erélyes szó ami mindig ott van. Persze lehet járni háti permetezővel és dudával,amit pl Angliában is alkalmaznak, szerintem nem a legjobb megoldás.

2014. márc. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A legnagyobb probléma, hogy nem kutyaként, hanem valami tündibündi plüss izéként kezeled. :/ Sokkal keményebb, mint amit te kinézel belőle. Ő is egy FALKÁBAN ÉLŐ RAGADOZÓ ÁLLAT, mintha csak egy kau lenne vagy németjuhász. Amikor a saját kutyánk szándékosan vagy figyelmetlenségből megharap minket, azzal ÁTLÉPETT EGY HATÁRT. Ez legyen tabu - ezt nem lehet túlreagálni (persze olyan kereteken belül, h ne tegyünk fizikai kárt benne)... Fogj egy tekercs újságpapírt vagy egy 1,5 l-es PET palackot, (legyen otthon a kezed ügyében) és amikor belédharap, határozott tiltószó ("NEM!") keretében csapkodd meg istenesen, míg meg nem hátrál, és hagyd ott szó nélkül min. egy fél órára (az előbbi eszközökkel nem tudsz kárt tenni egy kistestű kölyökkutyában sem).

Ő nem tisztel téged, ideje hát, hogy te se tiszteld őt és "visszaharapj". Enélkül SOHA nem fog teljesen megszűnni a harapdálás.

Tartsd be a falkavezéres szabályokat te is és az összes családtag is. A simit, dédelgetést, ölbevevést szüntesd be pár hétre, és ha már megjavult, utána is mindig csak akkor járjon, ha előtte tett érte valamit (pl. nem te mész oda hozzá dögönyözni, hanem odahívod magadhoz).


OFF

A gátolt harapás nem feltétlen csak az elválasztási kor függvénye, egy pit bull kölyök 8 hetesen is nagyobbat harap játékból, mint egy 6 hetesen elválasztott vizslakölyök. Ilyenkor (vizslánál kisebb, pit bullnál nagyobb) pofon az orra, és min. 20-30 percre beszüntetni, megvonni a kiskutyával való foglalkozást. A felvisítás nem mindig elegendő; némelyik kölyök nem veszi zokon, hogy esetleg fájdalmat okoz a tesójának vagy nekünk.

2014. máj. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!