Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim nem akarnak kutyát...

A szüleim nem akarnak kutyát venni nekem Bővebben lent?

Figyelt kérdés
Migyárt itt a Karácsony.Karácsonyra a szüleimtől eggy Bichon kutyát kértem.Ki is néztem a neten és nem is drága.De nem akarnak kutyát venni.Hogyan tudom rávenni őket,hogy vegyenek egy kutyát??Meg akinek van bichon kutyája ő mit mond sok gond van vele??Lécci segitsetek
2009. dec. 15. 13:05
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
84%

Először is a kutya nem karácsonyi ajándék, hanem életre szóló felelősség.

Ha pedig olcsón akarsz fajtatiszta kutyát, akkor felejtsd is el. Jó Tenyésztőtől egy fajtatiszta, egészséges kiskutya 100 ezer forinttól kezdődik.

[link]

Na meg nem tudom, hány éves lehetsz, de mi van, ha majd jön a nagy szerelem, a bulizós korszak, a kamaszkor? Akkor majd a kis szőrgombóc teher lesz, mert minden más érdekesebb. És akkor a szüleidre hárul a gondozása.

Nem kell azt a kutyázást annyira elkapkodni, ha majd önálló életet élsz, saját keresettel rendelkezel, legyen kutyád akkor. A kutyusnak sem lenne jó, ha a szüleid csak megtűrnék miattad otthon és ők valójában nem akarják. Ne légy önző, a kutya jólétéhez tartozik az is, hogy akikkel együtt él, azok mind akarják, vágytak rá...

2009. dec. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem kár a gőzért, nem fogod tudni meggyőzni őket. Egy kiskutyus hatalmas felelőség. Gondold el (ha kertes házban laksz) mikor esik a hó és baromi hideg van kint, akkor is kell neki enni adni, a kakit felszedni utána, stb. Évente állatorvos, és az ugye nem olcsó. Ha beteg akkor plusz kiadás. A kaja sem olcsó, még akkor sem ha kistermetű a kutyus.

Hidd el egy kutya nem csak móka és kacagás, hanem hatalmas felelőség is. Szinte mintha gyereked lenne! :)

Tapasztalat, mert az én szüleim sem akartak kutyust. Most van 3 palotakutyám (udvaron) és szeretem, imádom őket, bármit megtennék értük, de gondold el, reggel nem aludhatsz pl:10ig mert ugye a kutyusnak nem mondhatod, hogy várjá, felkelek majd utánna kapsz enni.

Várj még egy kicsit a kutyu projektel, hátha a szüleid mégis beleegyeznek.

2009. dec. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
63%

Előbb tanulj meg helyesen írni. :))

Amúgy nem tudsz mit csinálni, ha ők nem engedik, akkor hiába győzködöd őket. Kertesben vagy társasházban laktok? Ha az utóbbiban, akkor még érthetőbb a dolog. Naponta háromszor le kell vinni sétáltatni-kakiltatni, ha fúj, ha esik, mindig, nincs olyan, hogy most nem. Akkor gondolni kell az állatorvosra is, a kutyakozmetikára, a kajára. De ha még írsz részleteket, szívesen írok. :) Hány éves vagy?

2009. dec. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutyával sokkal több gond van, mintha egyáltalán nem is lenne kutyád... A legrosszabb az egészben, hogy ha te épp nem érsz rá valami miatt (mozi, buli, osztálykirándulás, nyaralás, stb.), akkor midezen gondok a szüleid nyakába ömlenek, márpedig ők a jelek szerint ezt nem akarják. Arról meg nem is beszélve, hogy a kutya ellátása nem 2-3 ezer forint havonta, hanem több, és bármikor beeshet egy-két többtízezres állatorvosi számla is. Ha meg még ráadásul olcsón veszed a kiskutyát, akkor az állatorvos gyakori látogatása esélyesebb, mintha jó helyről vennéd 60-80 ezer forintért. Ne feledd, a kutyát nem megvenni drága, hanem utána tartani!

Egyébként karácsonyra olyan ajándékot illik adni, ami "nem kér enni". Könyv, ékszer, baba, videojáték...


Azért nézd meg te is ezt a filmet:

[link]

2009. dec. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
75%

Újra a harmadik. :)


Mi lenne, ha inkább egy hörcsögöt vennél? :) Nem annyira macerás, mint egy kutya, mégis nagyon aranyosak. :) Kis helyen is elfér, a havi költség nem több 2000 Ft-nál. Az elején kell kicsit beruházni, de az sem olyan sok. :) Én nagyon szeretem a hörcsögöket. :)

2009. dec. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
100%

Mi is akartunk kutyát.Nagy nehezen megkaptuk,de apu mondta,hogy abban a pillanatban,hogy látja nem gondozzuk elviszi...Pár hónapig nagyon jó volt,majd jöttek a gondok.Kivigye le korán reggel sétálni???Akkor is ha esik az eső vagy hideg van??Miért én vigyem délután le a parkba amikor mennék moziba a barátokkal??Miért kell a nővéremnek tisztán tartani a tálat?Miért nem aludhatunk 10 óráig?

Állandón vitatkoztunk,hogy ki legyen a soros a sétáltatásnál.(3-an vagyunk testvérek)Apu megunta az rendszeres vitánkat,így egy nap mondta,hogy búcsúzzunk el a kutyától mert elviszi..

Mi végül is kompromisszumot kötöttünk,és velünk maradt...de nehéz volt..(pedig imádjuk a kutyákat).

Szóval én megértem ha a szüleid nem akarnak kutyát..Inkább kérj kisebb állatot akiért szintén felelős vagy,de kevesebb gond van vele..Talán nem ártana olyan állatot választani aki max 4-5 évig él,hogy képes vagy-e gondozni megfelelően..Hisz a kutya 10-15 évig is a társad lesz...

2009. dec. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Nem szeretem a hörcsögöt szo se lehet róla:D

Meg amúgy 13 éves vagyok...Tudom milyen nagy felelősség egy kutya..Van egy retrievel kutyám csak a szüleim nem engedik hogy behozzzam a házba mert túl nagy:)Meg van még egy bernádhegyim is

Kertes házban lakunk..

2009. dec. 15. 13:25
 8/49 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya legalább akkora felelősség, mint egy kisgyerek. Épp úgy teljesen rád van utalva, nevelni kell, költeni kell rá, fel kell kelni hozzá reggel stb. Nem gyerek kezébe való, és pláne nem ajándékba.


Olyan nincs, hogy fajtatiszta, olcsó és jó. Amit a szüleid megspórolnának az árán (olcsó kutya csakis szaporítótól lehet), annak a kétszeresét elköltenék állatorvosra - a szaporított kutya ugyanis rendszerint hibás, beteg, túltenyésztett. Igaza van a szüleidnek, hogy nem adják be a derekukat.


Ha simogatni akarsz valami szőröset, akkor egy kitömött állatkét javasolok, egyébként a kutyával várj felnőtt korodig. A hörcsög jó alternatíva: sok örömöt okoz, azt is lehet simogatni, lehet hozzá kötődni.

2009. dec. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
100 euró egy bichon maltez
2009. dec. 15. 13:27
 10/49 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg bőven elég az a két kutya. :D
2009. dec. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!