Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy a szüleim...

Miért van az, hogy a szüleim nem akarnak nekem kutyát venni?

Figyelt kérdés
Születés napomra kértem, de nem kaptam meg.
2010. febr. 4. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

-anyagi okok(pl.az állatorvos is horror összegbe kerül)

-úgy gondolják,nem vagy még elég érett erre a felelősségre,vagy sokat kell tanulnod és nagyon elfoglalt vagy

-helyhiány

-sokat lenne egyedül a kutya

-esetleg olyan szomszédok vannak,hogy nem tolerálnák


stb.

Miért nem kérdezed meg őket?

2010. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek többsége szereti a kutyust ameddig kis gombolyag, cuki meg minden. Mikor nagy lesz, nem viszi sétálni, nem eteti, és az összes feladat a szülőre hárul. Ezeket nem akarják a szüleid.
2010. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Azért mert te vagy a gyerek, és a felnőttek akik eltartanak és nevelnek, szerintem van joguk eldönteni. Bár nem tudom hogy neveltek, mert elég vicces volt a hozzászólásod hogy "kértem de nem kaptam meg"... Kicsit szerintem légy szerényebb és türelmesebb. Ha máskor nem, majd lesz kutyád ha a magad ura vagy.

De tudod mit? Talán ők megmondanák ha kérdeznéd.

2010. febr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Hány éves vagy? Én 14. Évek óta könyörgök nekik egy kisállatért (még nem volt soha), de eddig sose kaptam. És kertes házban laktok, vagy panelban? Ez is fontos. Panelban egy kutya nem érzi jól magát, max. ha kis helyigényű, pontosabban nem szükséges neki annyi mozgás.
2010. febr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok,panelban lakok és volt már egy kutyám de meghalt és nem vesznek másikat.
2010. febr. 4. 21:43
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozz ideiglenes befogadással. Nagyon akartam egy kutyát, de nem engedték. Anyának azt mondtam, hogy menjünk el valami menhelyre és jelentkezzünk ideiglenes befogadónak. Megtettük, volt kb négy kutya (mindegyik kb egy-két hónapig volt nálunk) akinek sikeresen gazdit találtunk, és időközben anya nagyon megszerette a kutyákat, rá jött hogy nem is annyira horror a kutya a lakásban, és be tudtam neki bizonyítani hogy gondozom a kutyát stb. (tehát nem unom meg 3 nap múlva...) és egyik nap mentem haza a suliból, ott volt egy kutya, kérdeztem anyát hogy egy újabb ideiglenes eb? És mondta hogy nem, ő bizony a saját kutyád. :) Tehát kaphattam egy saját kutyát (és mellette ugyan úgy csináltuk az ideiglenest is, szóval volt hogy 3 kutya volt nálunk. :D)

Próbáld meg ezt, nekem bevált. :)

2010. febr. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

mert a felelősség ami a kutyával jár nem 100 % a tiéd .

mivel nem a te lakásod, nem a te pénzedből lesz eltartva, és nem csak veled lesz ( mivel más is él a lakásban )

miért várod el tőlük ???

fordított esetben, ha ők valami számodra nem kedvező dologgal foglalkoznának,és ,bár neked nem tetszik mégis a napod egy részét rájuk kéne áldozni :pl: minden nap te és csak te takarítasz-mosogatsz , és ők koszolnak ????

én egy ferrárit kértem,és nem kaptam meg :)

viszont vasárnap reggel 7 kor nem szívesen kelnék hangos ugatásra , ( hacsak nem én döntöttem a kutya mellett ).

!!

2010. febr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!