Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 4 éves blökim mindig nem...

A 4 éves blökim mindig nem szobatiszta! Mit tegyek még?

Figyelt kérdés

A kutyám 4 éves,kan és jó időben egész nap kint van a nagy kertbe . Éjszakára bent alszik.

Kobor kutyaként fogadtuk be.1 évig kis tündérke volt...szóval szobatiszta.

Ha elmegyek (4-6 ó) bezárom a lakásba.Ez idő allatt gyakran bepisil bekakil...

Ilyenkor leszidom és bele döngölöm az orrát a trutyijába és mondom,hogy -FÚÚÚÚJ! -Nem ZABAD!!!Utána kiküldöm.

Minden mást megért csak ezt nem.

Egyébként betegesen ragaszkodik hozzám,remeg,nyüszög ha Wc-re megyek és nem vele vagyok.Hogy szoktassam rá a szobatisztaságra?


2014. márc. 18. 23:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem fajta függvénye, hanem nevelésé.


Kérdező, hányszor kap a kutya enni egy nap? Mit eszik? Egy nap 1x odaadod neki az adagját, aztán figyeld meg hogy mikor és hányszor piszkít. Nem tudom mekkora a kutya de általában egy nap 2x-3x kakil egy kutya, ezeket az időpontokat kéne elcsípned és ekkor elvinni sétálni, hogy még lehetősége se legyen a balesetre. Ha mégis előfordul baleset akkor szó nélkül takarítasz.


Egyébként az sem kizárt hogy direkt csinálja, hogy figyelj rá, ő legyen a középpontban (még ha szidod is, de akkor is eléri hogy rá figyelj). Nem egészséges ha már nyüszíteni kezd ha kimész a wc-re. Ilyenkor nem szabad babusgatni meg hozzá szólni mert szintén azért csinálja a hisztit hogy rá figyelj - és ha eléri a célját akkor folytatja is.


Úgy sejtem hogy itt összetettebb problémával állsz szemben, érdemes lenne elnéznetek egy kutyasuliba, vagy ha más nem, legalább elolvasni 1-2 könyvet, Jan Fennel - Kutyapszichológia és Cesar Millan - Hogyan neveljünk tökéletes kutyát? című könyveket erősen ajánlom mint kötelező olvasmány! Google-ba beírod a címet és ingyen letöltheted PDF formában.

2014. márc. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!