Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha betegesen...

Mit tegyek, ha betegesen féltékeny a harci kan kutyám, ha más állatokhoz érek?

Figyelt kérdés
Nem fajtiszta német dog+amstaff 3 éves keverék. Azt mondták, ez még labilisabb és kiszámíthatatlanabb így. Egy macskát visel el, amelyikkel felnőtt. Az utána jött macsek csak hátul vagy a folyosón keresztül tud bejönni. Nagyon rosszba vannak. Az öreg kutyánk,akivel szintén felnőtt, kan. És egyszerűen állandóan versenyeznek. Ma hogy megakrtam simongatni a jelenlétében az öreget, erőszakosan mászott közzénk nekiment az öregnek. mikor bottl tartottam távol-képes volt átugrani az öreg kutyát-csakhogy közzénk álljon. Mikor igyekeztem az öreget simogatva közelebb hívni őt, egyszer az öreg kutyát, egyszer a harci kutyát simogatni-úgy tűnt kisebb megbékélés van. De az öreg morog mert fél tőle ő pedig úgyis megtámadta fél perc után. Mit tehetek, hogy ne legyen ennyire féltékeny? Ez hosszútávon veszélyes is lehet pl más kisállatokra vagy majd egyszer a gyerekemre is, ha lesz?

2014. márc. 20. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen mindegy a fajtája. Harci kutya amúgy sincs , mint fajta. Egyszerűen nem nevelted meg a kutyádat arra, a te akaratod az egyetlen, amit be kell tartania.Erre megtanítani sosem késő, csak felnőtten már nehezebb.
2014. márc. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ok, harcit nem a fajtájára értettem amúgy sem. Mindig is szigorúan igyekeztem tartani őt, még a családból én rám hallgat a leginkább. Egyszerűen gyerekes, meg butus és még egyszer gyerekes. Azt hittük 3 éves korára már benő az agya lágya...
2014. márc. 20. 14:35
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
ugye nem harcoltatod azt a szerencsétlen kutyát?
2014. márc. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Itt nem az a baj h nincs benőve a feje lágya, hanem h a fejedre van nőve.

Gondolkodj kicsit, h vajon mennyire reális és életszerű, h a falkavezér jelenlétében saját jogokat vindikálok magamnak...hacsak nem én vagyok a falkavezér. Itt nagy valószínűséggel ha egy hozzáértő megnézné a kapcsolatotokat és más szituációkban mutatott együttes viselkedéseteket, gyorsan kiderülne h más bajok is vannak itt - csak valószínű azokat vagy észre sem veszed vagy nem olyanok, amik ennyire idegesítőek. És ha ezt nem rendezitek le most - értsd mész el egy kutyaiskolába és kérsz tanácsot, segítséget valamint ha nem rendezitek a viszonyokat, akkor igen, a gyerekeddel szemben is lehetnek hasonló megnyilvánulásai.

2014. márc. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Egy kutya nem gyerekes, meg nem butus. Amit megengednek neki, azt teszi meg. Azt pedig, hogy mit tehet meg, a gazdájának és , ha vannak , a családtagoknak egyformán kell megkövetelni a kutyától.

A bottal távol tartás jelzi, nem vagy képes kontrollálni a kutyádat.

2014. márc. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%
Hogy vagy vele szigorú, ha elküldeni sem tudod? A tiltás a legfontosabb dolog, amit egy gazdának el kell tudni érnie a kutyájánál. Tessék ráüvölteni és elzavarni jó messzire! Legyél rá nagyon dühös! Gyakoroljátok minden nap többször, amikor úgy megy oda hozzád, hogy nem hívtad. Aztán kezdj el foglalkozni az idős kutyáddal, a másikat meg tartsd távol. Nem féltékeny a kutyád, hanem kisajátít. Azzal, hogy elzavarja a társát, azt fejezi ki, hogy az ő tulajdona vagy, akihez csak akkor mehet oda más, amikor ő azt megengedi és ez így nagyon nincs jól. Neked kell eldöntened, hogy ki és mikor mehet oda hozzád és ezt ki is kell nyilvánítanod minden egyes nap. Aztán ha már ért a szóból és könnyen el tudod küldeni, nem kell ilyen nagy feneket keríteni a dolognak, jó esetben csak szólsz egyet és arrébb megy majd, ki is fektetheted, így egyúttal gyakorolhatod a helyben maradást is.
2014. márc. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!