Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném a véleményeteket...

Szeretném a véleményeteket kérni a Royal Canin táprol? A kölyök yorkimmal azt etetek, yorki yuniort.

Figyelt kérdés
2014. márc. 22. 09:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz táp! ...de túl van árazva. Ilyen minőségűt olcsóbban is kapsz, vagy ilyen áron sokkal jobbat.
2014. márc. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk annak idején ez az egy táp vált be (másik fajtája nem a "yorkis"), elég sokfajtát kipróbáltunk.

Végül aztán váltottunk nyers etetésre, és az hozta azt, amit szerettem volna.

2014. márc. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen ezt olvasom itt mindenhol és igen az ára is huzos,de hát keveset eszik azért azt ki lehet birni az ára legyen a legkevesebb,nem amiatt agodom.Csak szeretném ha a fejlödési szakaszban azt kapná ami a legjobb neki.Viszont nagyon szivesen eszi,nagyon eleven,rettenetesen sprintel,a széklete jo állagu,rendszeres.Két hetente járunk oltásra minden alkalommal szinte dkg-ra annyit fejlödik.Féreghajtásoknál 1x sem volt benne.Most mégis kezdek elbizonytalanodni, rosszul etetem?Rossz tápot választottam?Esetleg valamit nem kap meg ,ami miatt nem mégsem megfelöen fejlödik?
2014. márc. 22. 10:20
 4/19 anonim ***** válasza:
45%

Rosszul semmiképp sem csinálod. Ha szép tőle a kutyád szőre, megfelelő mennyiségű és állagú a kaki, eleven, egészséges, jól érzi magát, nem kell váltani.

Csak azért írtam, hogy túl van árazva (ha az ár nem is számít), mert ennyiért már tudsz venni összetételre sokkal jobbat is. Acana, Taste of wild, Brit care pl.

2014. márc. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nagyon megköszönöm a válaszaitokat és nem is ragaszkodom ehhez a választáshoz,ha van tapasztalatotok,informáciotok más ,jobb minöségu táprol ,szivesen kiprobálom.Tudom ,hogy nem probléma mentes fajta ez a kutyus,rajtam ne muljon az egészséges fejlödése.Felelösséget vállaltam érte és igyekszem is minden tölem telhetöt megtenni érte.
2014. márc. 22. 10:43
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Utána tudsz esetleg keresni a tápoknak pl. webshopokban, vagy csak simán a neten. Meg is tudod nézni az összetételét, az alapján látod a különbséget a tápok között. Fontos, hogy a hús legyen az első helyen az összetevők között, és abból is minél több, annál jobb. Búzára, kukoricára stb. nincs szüksége a kutyának, bár nem is árt neki, csak térfogat növelőnek használják.

Vagy kipróbálhatod a "BARF" etetést is (így írd be google-ba vagy ide gyakorin a keresőbe)szerintem ez a legjobb, csak én lusta vagyok főzni :D

Fontos, hogy ha tápot váltasz, akkor azt fokozatosan, mindig kicsivel többet keverve az előző táppal, kb egy hét alatt teljesen lecserélve az előző tápot, különben hasmenése lesz.

2014. márc. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2014. márc. 22. 11:35
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Túlspilázod az egészet. A világon gondolhatod, hogy nem két gazda etet Royallal. Válthatsz nyugodtan, de ne azért, mert éppen úgy gondolod, nem a LEGJOBBAT kapja a kutyád. Nincs legjobb. Vannak éppen most remeknek tartott tápok. De messze nem biztos, hogy bármelyik jobb lenne a kutyádnak a mostaninál. Minden táp kipróbálása egy próba, hogy az adott kutyának bejön-e?

Rosszabbat nem adnál a prémium tápok közül mással sem, az biztos.

2014. márc. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Egy agyonreklámozott,túllihegett kukoricakészítmény a RC némi hússal.

Ennél már milliószor jobb az Orijen,ha az ár nem számít,az legalább nincs tele gabonával.Nincs külön fajtatáp,de méret és életkor szerint vannak a tápok,lehet válogatni közülük.Mi a halasat etettük,de a Red is nagyon jó.Sajnos a pénztárcánk már nem engedi meg,hogy ezt etessük.Van egész kicsi kiszerelés,ha megveszel próbának egy zacskót,meglátod,mit szól hozzá a kutya.

A RC az egyik leggyengébb minősítést kapta,nem véletlenül.

[link]

Balra lent "Index"menüpontban betűrendben ott vannak a tápok,keresd meg.Részletesen elemzik a tápokat és azután minősítik.Az Orijen pl.az egyik legjobb minősítést kapta.Az tényleg húsból van.

2014. márc. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Bocsánat,elrontottam:

[link]


Ha tudsz angolul,az a legjobb.Ha nem,a Google fordító okoz meglepetéseket :)

2014. márc. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!