Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném a véleményeteket...

Szeretném a véleményeteket kérni a Royal Canin táprol? A kölyök yorkimmal azt etetek, yorki yuniort.

Figyelt kérdés
2014. márc. 22. 09:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Meglehet,hogy tul spirázom.De talán van némi félreértés is ,én nem azt mondtam hogy a feltétlenul legdrágább vagy álltalában legjobb táp érdekel.Én azt szeretném tudni milyen tapasztalatok,vélemények vannak arrol a táprol amit most etetek valamint az ,hogy ennél a fajta kutyánál milyen összetevökre van leginkább szukség pl porckopás gyakori náluk.Én csak szeretnék egy egészséges kutyát,olvasni persze tudok de akármire akármit irhatnak ,ezért is kérdezlek benneteket .Mások tapasztalatai is hasznosak lehetnek.

Mindenkinek köszönöm az eddigieket.

2014. márc. 22. 13:12
 12/19 anonim ***** válasza:

Az én kutyám,nem yorkie pl.a RC minden változatára nagyon durván allergiás.Gondolom azért,mert nem csirke és nincs szüksége a sok színezett,ízesített kukoricára.

Meg szoktam kóstolni egy szem tápot,mielőtt a kutyáim elé teszek egy új fajtát.A RC olyan,mintha kukorocachipset ennél.

2014. márc. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Hát én mondjuk nem kostoltam meg ,de az illata finom.Eddig ugy néz ki,jobb ha változtatok.Minden esetre köszönöm szépen nektek.
2014. márc. 22. 18:30
 14/19 anonim ***** válasza:
54%
Yorkinál porckopás? Az érdekes lenne, mint fajtajellegű betegség. Minden kutyának idős korára kopik a porc. Yorkinál, mint a kistestűeknél általában a térdizület deformitása a jobban jellemző gond. Azt viszont nem etetéssel lehet megelőzni, hanem egészséges kutya vásárlásával.
2014. márc. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolso válaszolo ,te ki tudod szurni ránézésre hogy egészséges a kutya amit vásárolsz?Valamint azt is,hogy soha amig él nem lesz semmi baja?Sajnos én ennél hulyébb vagyok,azt tudom hogy rendes helyröl van a kutya azt tudom ,hogy az anyja és az apja egészséges ,szép és ápolt és azt tudom ,hogy a kicsivel eddig semmi baj nem volt.Még egy hasmenés sem.Nem is lehet porckopása ,ha nem megfelelöen fejlödik?Annak semmi köze a tartásához?Akkor mindegy mit etetek vele? Ha rendes helyröl van akkor tökéletes kutya lesz ,ha nem akkor b....tom?A táp volt a kérdés amugy.Köszönöm.
2014. márc. 23. 06:22
 16/19 anonim ***** válasza:

Az hogy szép,ápolt,az nagyon kevés.Tenyésztőtől szerződést is kapsz,amiben benne áll az,hogy garanciát vállal az esetleges öröklött betegségekre.

Ha nincs szerződés és tk,bizony szaporító volt az a "rendes hely"ahonnan vetted és akkor bármilyen betegségre számíthatsz.

Az én kutyámon pl.5 hónapos korában diagnosztizálták a porckopást és azóta kínlódunk az ízületeivel.Szaporított,mint rájöhettél.

A szülők eü.szűréseiről láttál bármilyen papírt?

2014. márc. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem szaporitotol van a kutyám,de én leszarom a garanciát.Ezt a kutyát választottam és nem vinném vissza vagy válnék meg töle akkor sem ha 4 pupja lenne vagy 9 lába.Nem azt kérdeztem,hogy hol vegyek kutyát.Az volt a kérdés,hogy milyen táp a RoyaL Canin?De már látom itt egy kérdést sem lehet feltenni anélkul egy kutyával kapcsolatban ,hogy ne a származására kanyarodjon a válasz.
2014. márc. 24. 06:48
 18/19 anonim ***** válasza:

Én nem etettem RC-vel és nagyon hosszú ideig tanulmányoztam a tápokat, mielőtt lehorgonyoztam egy fajtánál.


Bár egyetértek azon hozzászólókkal akik szerint az RC egy közepes táp aranyáron, azt megtanultam, hogy nem ajánlgatok tápot ismeretlenül, ugyanis egy halom tényező befolyásolja, hogy ki mit szeretne.


Én acanával etetek, illetve nyersen is.


Ha érdekel a táp téma azt javaslom, hogy nézz körbe, olvass utána alaposan és a kutyád igényeinek megfelelően válassz, csak arra figyelj, hogy lehetőleg ne legyen benne gabona...ez persze szintén csak javaslat.


Egy yorki gazdi

2014. márc. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolso válaszolo,köszönöm szépen.Ezt fogom tenni.
2014. márc. 24. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!