Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajt ajánlanátok?

Melyik kutyafajt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok!

Anyukámmal élek, barátaim nincsenek, csak én és anyu, magányosak vagyunk, bár jól megvagyunk ketten, de arra gondoltunk, hogy esetleg egy kutyust hozhatnánk a családba!

Nem igazán tudjuk, hogy melyik fajta lenne nekünk a legjobb...Ezért kérek segítséget!Tehát amit biztosítani tudunk, feltételek: tehát panel lakásban

lakunk, ebből következik, hogy olyan kutya kéne, aki elfér itt, viszont télen amikor hamar sötétedik este, akkor lemerjem egyedül vinni, tehát nem egy kis öleb kéne...Egyébként is nagyon félős vagyok, tehát....Azon kívül amikor suliban vagyok, akkor egyedül lenne...Plusz zongorára és szolfézs -ra járok, de ha kutyus lesz, akkor inkább abbahagyom, tehát csak erről a pár hónapról van szó.... Inkább fiú kutyust szeretnék.Lehetőleg olyat, aki nem eszik ki a vagyonunkból!:D

A válaszokat előre is köszönöm!


2014. márc. 22. 20:39
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

Ha nem akartok rá sok pénzt költeni, menjetek el egy menhelyre és fogadjatok örökbe egy kutyát. Egy tenyésztős, törzskönyves, egészséges, fajtiszta kutya 100 ezertől indul. Apródon/expresszen/jófogáson meg inkább ne vegyétek meg a látszólag fajtiszta, 10 ezres, aranyos kutyákat, mert utána félmilliót hagysz az állatorvosnál.

12 évesen képes lennél-e a gondozására, tudnál vele napi 1,5-2 órát sétálni, agyilag lefárasztani?

Ha félős vagy, gondolom egy nagytestű, őrző-védőt szeretnél, de remélem tudod, hogy egy nagytestű kutya egész egyszerűen végigrángat téged az utcán, ha nem neveled meg rendesen. Egy őrző-védő kutyának határozott, erős gazdira van szüksége, vajon Te ilyen

vagy? Szerintem 1. kutyának valami könnyebben nevelhető, kevésbé tapasztalt gazdát igélyelő kutya lenne megfelelő. Ilyenek pl. a spánielek, a mudi, az uszkár, a shnauzer vagy a keeshond.

De azért megkérdezném, hogy mennyi mozgást, agyi lefárasztást tudnál neki biztosítani és mennyi ideig vagy a suliban? Azt is tudnod kell, hogy a kutyák 10-15 évig élnek, élete végéig kell róla gondoskodni! Majd ha később jön a sok tanulás, a fiúk, a buli stb. Akkor is tudod-e gondozni?

2014. márc. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
46%
en irtam h nemetjuhaszom van 10.en. elso kutyam, apamnak voltak azert szerettem bele a fajtaba de mar 3eves korom ota kon elnek szuleim en pedig anyammal. 160cm vagyok es 48kg. a kutya sose volt fegyelmezve se buntetve, csak ha ugyes volt akkor jutalmazva. es a rendor kutyakat porig alazza utcan viselkedesbe olyan ugyes kutyam lett. (az mar mas hogy anyam se tudja levinni mert lobog mint a gyozelmi zaszlo a kutya utan, de en pl gordeszkazhatok is vele mert figyel ram, betartja a megfelelo tempot es engem maga ele helyez... nem bantottam v fegyelmeztem soha megis tudja ki a falkavezer, kajaba se nyul bele soha mig engedelyt nem kap, ebedemet ott hagyhatom mellette agyon kimehetek, kozbe nem nyul bele. nagyon okos fajta es ha tudsz hatarozott de nyugodt, barati hangnembe "parancsolni" neki akkor megfelelo gazdaja lehetsz egy alapbol is.nagyszeru kutyamnak. ja az lemaradt, 16. szuletesnapomra vettem, ismerostol aki tudom hogy nem szaporito, 2.fialasa volt az anyanak, szepek egeszsegesek a szulok, nekem ez szamitott... a kicsit 2hetes koratol latogattam naponta, szerencsere anya kutya baratsagos volt igy engedte hogy baratkozzak vele. elvalasztatatlan baratok lettunk. lassan 20eves 160cm-s 48kg-s iskolas lany vagyok es semmi problemam vele :) (senki nem bir el vele legyen akarmekkora vagy akarmilyen eros, akin erzi h kiérdemli es hatarozott ember azzal viszont jelenletemben tokeletesen viselkedik.
2014. márc. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
en irtam h nemetjuhaszom van 10.en. elso kutyam, apamnak voltak azert szerettem bele a fajtaba de mar 3eves korom ota kon elnek szuleim en pedig anyammal. 160cm vagyok es 48kg. a kutya sose volt fegyelmezve se buntetve, csak ha ugyes volt akkor jutalmazva. es a rendor kutyakat porig alazza utcan viselkedesbe olyan ugyes kutyam lett. (az mar mas hogy anyam se tudja levinni mert lobog mint a gyozelmi zaszlo a kutya utan, de en pl gordeszkazhatok is vele mert figyel ram, betartja a megfelelo tempot es engem maga ele helyez... nem bantottam v fegyelmeztem soha megis tudja ki a falkavezer, kajaba se nyul bele soha mig engedelyt nem kap, ebedemet ott hagyhatom mellette agyon kimehetek, kozbe nem nyul bele. nagyon okos fajta es ha tudsz hatarozott de nyugodt, barati hangnembe "parancsolni" neki akkor megfelelo gazdaja lehetsz egy alapbol is.nagyszeru kutyamnak. ja az lemaradt, 16. szuletesnapomra vettem, ismerostol aki tudom hogy nem szaporito, 2.fialasa volt az anyanak, szepek egeszsegesek a szulok, nekem ez szamitott... a kicsit 2hetes koratol latogattam naponta, szerencsere anya kutya baratsagos volt igy engedte hogy baratkozzak vele. elvalasztatatlan baratok lettunk. lassan 20eves 160cm-s 48kg-s iskolas lany vagyok es semmi problemam vele :) (senki nem bir el vele legyen akarmekkora vagy akarmilyen eros, akin erzi h kiérdemli es hatarozott ember azzal viszont jelenletemben tokeletesen viselkedik. ja es menhelyen tapasztaltam legyen barmilyen kutya, az emberen mulik a viselkedese. nem egy.olyan volt h mellettem szepen setalt, esetleg picit tavolabb de nem huzott, de amint atadtam porazt onkentesnek mint akit kicsereltek ugralt rangatott ossze vissza rohangalt mert megerezte a setaltato hatarozatlansagat.
2014. márc. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Mindjárt feljövök újra, és válaszolok a kérdésekre amit feltettetek!:)

2014. márc. 23. 13:15
 15/41 A kérdező kommentje:

Hát 1 körül érek haza a suliból, szinte mindig....

Anyukám nagyon szeretne kutyát, perpillanat heti kétszer jár munkába sajnos, mert zenetanár, és nagyon kevés a növendék, tehát félállás, de próbál munkát szerezni, ha már ennyit tanult, tehát sohasem lehet tudni, de este, reggel tud a kutyával lenni....Anyunak minthogy tanár kevés a fizetése, de apukám segít nekünk, és támogat minket... Tudom, hogy kutyasuli kéne egy nagytestű állatnak, egyébként igen, ő lenne az első kutyám!:)

2014. márc. 23. 13:32
 16/41 A kérdező kommentje:

Ja és igen, tisztában vagyok, hogy nagy felelősség kell hozzá, és hogy nem úgy van, hogy pár hétig, aztán viszlát, ilyet mi nem teszünk meg!Egyébként először spánielre gondoltunk, de anyu nagyon félt engem este...

A napi mozgás meglenne...

2014. márc. 23. 13:34
 17/41 anonim ***** válasza:
És mindenképpen fajtiszta kutyát szeretnél?
2014. márc. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

És igen, gondoltunk menhelyre, sokkal jobb lenne egy állatnak az életét megmenteni, mint egy tenyésztőnek a zsebét teletömni, de vannak különböző gondok...

Például anyukám nem bírná lelkileg ki a menhelyi látogatást, az összes kutyát haza akarná vinni, stb....

2014. márc. 23. 13:36
 19/41 A kérdező kommentje:

És nagyon köszönöm a német juhász gazdijának, hogy ilyen sokat írt!

Én is szeretem a német juhászokat, de nem tudom, egyszerűen félek attól, hogy nem bírnék vele, hiába is a tiéd ilyen figyelmes, nem biztos, hogy az enyém is ilyen lenne...

2014. márc. 23. 13:43
 20/41 anonim ***** válasza:

Hovawart? Boxer? Airedale terrier? Amerikai bulldog?

Nem biztos, hogy egy 60 kilós kutyát, vissza tudsz tartani, ha elfutni támad kedve. Azt is figyelembe kell venni, hogy a nagytestű kutyáknak nagy mozgásigényük van. Spánielből az angol springer lehet hogy jó lenne, közepes testű kutya 45-50 cm, barátságos, de ha a helyzet úgy kívánja simán megvéd bármitől/bárkitől.

2014. márc. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!