Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajt ajánlanátok?

Melyik kutyafajt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok!

Anyukámmal élek, barátaim nincsenek, csak én és anyu, magányosak vagyunk, bár jól megvagyunk ketten, de arra gondoltunk, hogy esetleg egy kutyust hozhatnánk a családba!

Nem igazán tudjuk, hogy melyik fajta lenne nekünk a legjobb...Ezért kérek segítséget!Tehát amit biztosítani tudunk, feltételek: tehát panel lakásban

lakunk, ebből következik, hogy olyan kutya kéne, aki elfér itt, viszont télen amikor hamar sötétedik este, akkor lemerjem egyedül vinni, tehát nem egy kis öleb kéne...Egyébként is nagyon félős vagyok, tehát....Azon kívül amikor suliban vagyok, akkor egyedül lenne...Plusz zongorára és szolfézs -ra járok, de ha kutyus lesz, akkor inkább abbahagyom, tehát csak erről a pár hónapról van szó.... Inkább fiú kutyust szeretnék.Lehetőleg olyat, aki nem eszik ki a vagyonunkból!:D

A válaszokat előre is köszönöm!


2014. márc. 22. 20:39
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
latod minden csak szoktatas kerdese, es 35negyzetmeteres hazba lakunk de anyae nagyobb szoba es ha nincs otthon senki akkor oda nem mehet be de igy is csendbe van, ja meg van mellette egy cica is :3 azvan almostol mindenestol anya szobajaba mikor egyedul vannak de.o kitud jonni csak h kutya ne egye meg a macskakajat :)
2014. márc. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

édesek!:)

És szuka vagy kan?

2014. márc. 23. 14:36
 33/41 anonim ***** válasza:
a kutya szuka a macska ivartalanitott kandur, kutyam valasztotta, van is kep hogy a 4db kb 2-3hetes kiscica mellett fekszik :)
2014. márc. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Hasznos az ellés a kutyának? Ugyan minek? Hogy nekünk legyen újabb szaporított alom?

Kérdező! Nagyon sürgősen felejtsd el a szűretlen, "fajtatiszta" kutyákat, mert csúnyán rá fogsz fázni. A németjuci pont olyan kutya, amit nem éri meg csak innenonnan megvenni, kizárólag tenyésztőtől szabad, mert olyan diszpláziás lesz, hogy 3 évesen jàrni se fog tudni....

Plusz kőkemény munkakutya, aminek fegyelmezett, határozott vezető kell, és rengeteg foglalkozás. És itt nem a sètára gondolok, hanem örző-védő foglalkozásra, romkutatásra, és hasonlókra.

2014. márc. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
0%
nekem ilyeneket nem csinal es tokeletes allapotba van, es egyszer eletebe erdemes elletni a kutyat (korulmenyekre figyelve) mert megelozhet sok bajt. pl alvemhesseg. amelyik kutya legalabb egyszer volt vemhes annak sokkal kevesebb az eselye.. pl apam is fialtatta egyszer elozo nemetjuhaszat, ami csaladi kutya volt, 4kolyok lett abbol 3eppen orzo vedo egy pedig csaladi kutya es mind megallja helyet. ha jo helyrol szarmazo kutya egyszer fial egy szinten jo felmenoju kutyatol az nem problema. a tomeges szaporitast en is ellenzem, de konyorgom. a kutyaba osztonosen a letfenntartas van kodolva ami pedig az utodokkal teljesul. depresszio, alvemhesseg stb sokkal kisebb esellyel fordul elo olyan kutyaknal akik legalabb egy almot "neveltek"....es en se azt mondom hogy szaporitsak agyba fobe, de szerintem a 4eves jo szarmazasu es.jo vermersekletu igaz torzskonyv nelkuli kutyamnak nem fog artani ha egy szinten ilyen kantol lesz EGYSZER kolyoke. egyreszt nemfutja nekem torzskonyves kutyara 100000+ de ami a legfontosabb nem egy torzskonyv fogja mrghatarozni hogy milyen a kutyam. nyugodt, lakasba elvan, allat es ember barat, gyerekeket szankoztat telen es elvezi. tephetik nyuzhatjak nem bant senkit, inkabb arrebb all ha ra un, de ha tamadas iranyul ram vagy ra akkor tokeletesen vedekezik/megved. igen, torzskonyv nelkuli szuretlen kutya ahogy mondtad, megis tobbet er (nem csak nekem hanem termeszetre) mint sok torzskonyves tarsa. en azon az elven vagyok hogy nem a papírjait nezem egy kolyoknek hanem a szuleit sajat es idegen kornyezetben, valamint emberekhez es mas allatokhoz valo viszonyulasukat, szerintem ez fontosabb mint egy torzskonyv.
2014. márc. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
ja es 250ezret ajanlottak a torzskonyv nelkuli kutyamert mikor lattak hogy milyen "jolnevelt" holott sose volt szigoruan nevelvr meg amilyen gyonyoru. idegenekkel szemben tartozkodo, de ha latja hogy en ismerem vagy szivesen allok szoba az illetovel akkor baratsagosan kozeledik onkent, am ha az ellenkezojet latja akkor be all kozem es az illeto koze, hogy a tisztes tavolsagot biztositsa
2014. márc. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
A gennyes méhgyulladást és az álvemhességet pont elősegíted az elléssel. Kicsit olvasgass a témában, mielőtt kinyitod a szád...
2014. márc. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
0%
tobb ismerosom v isnerosom ismerosenek kutyaja volt allvemhes olyan amelyiknek sosem volt kolyoke. es nekem apec menhely allatorvosa mondta hogy egyszer erdemes fialtatni foleg a depresszio (hogy megfosztod az eletceljatol ami allatoknal fajfentartas) es az alvemhesseg elkerulese miatt, most pl szomszedba van egy tacsko 11eves sose fialt, allvemhes lett, depresszios es azota mindenkit oknelkul tamad...
2014. márc. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Ritka sok hülyeséget tudsz összehordani...


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2014. márc. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, a kutya nem attól lesz álvemhes, hogy nem szül! Olvass utána a témának mielőtt butaságokat írsz!

Kedves Kérdező! Most már elég sok fajtát felsoroltunk, szerintem üljetek le anyukáddal a gép elé és nézzetek utánna a fajtáknak, válasszátok ki a nektek legjobbakat! Fontos, hogy ne kinézet alapján döntsetek, mert lehet hogy egy kutyafajta aranyos, de ettől még nem biztos, hogy e körülményeknek megfelel. Természetesen, ha megvannak a legjobb fajták, közülük már külső alapján is választhattok.

Egyébként én a német boxert ajánlom, nekem is volt hasonló körülmények között és nagyon okos, jólnevelt kutya volt.

2014. márc. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!