Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier szobatisztaság?

Yorkshire terrier szobatisztaság?

Figyelt kérdés
Van egy 3,5 hónapos Yorkshire nőstény kutyusom. Ahonnan elhoztuk úgy volt szoktatva, hogy pisilni lehet csak nem szőnyegre, így nálunk nem vált be se a pelus se az alom amíg nem lehetett az oltások miatt levinni. Most, hogy megvan minden oltása, sétálunk minimum 3x és egyszerűen nem akar lent pisilni,kakilni.Volt olyan, hogy délelőtt 9:30kor elmentem itthonról, 14:30ra értem haza, nem pisilt be, levittem és lentvoltunk kb 2 órát, és visszatarta, amikor hazajövünk az az első ,hogy pisil. 1,5 hete van lehordva, de zavar, hogy még egyszer sem pisilt szántszándékosan lent, csak 2x félelemből másik kutyával való találkozáskor.. ráadásul az utóbbi 2 hétben rászokott arra, hogy jelölgeti a szőnyegeket.Lent minden egyes négyzetcentit végigszagolgat, de semmi sem történik. Hogyan vehetném rá, hogy lent csináljon valamit?
2014. márc. 25. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fönt boxban van, amint kiveszed, viszed le. Ha nem adsz neki esélyt h máshol pisiljen mint lent akkor gyorsan rájön. Vagy otthon egyszerűen magadhoz kötöd, nem mehet nélküled sehova, így nem is lesz lehetősége mert fél szemedet rajta tartod és amint látod h helyezkedik, már rohansz is le vele. Valamint amikor sétából hazaértek, csinálj egy második kört...addigra rákészül h nah majd fenn, de helyette visszaviszed le és amint produkcióóó, megdicséred de nagyon!!
2014. márc. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Ahogy az előző írta, de szerintem a 3 séta az nagyon kevés.
2014. márc. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Játszd el séta után, hogy na most haza megyünk, de a bejárati ajtóban fordulj vissza egy újabb sétára. A lényeg, hogy az első séta hosszú legyen legalább 1 órás, hogy nagyon kelljen már neki hazafelé menet. Az is segítheti a sikeredet, ha olyan ételt adsz neki (száraztáp) amire sokat kell inni, pont a séta előtt.
2014. márc. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én napi 6x-7x is lent voltam a kölyökkel,hogy lent végezze a dolgát.De amúgy durván 2-3 óránként kell őket levinni.Ébredés,evés,játék után tuti hogy vmit fog csinálni,ilyenkor gyorsan le.


3x-i séta az kevés egy 3,5 hónapos kölyöknek.


Én addig fel nem jöttem amíg nem pisilt/kakilt lent.

Volt,hogy 4 órát lent voltam szerencsére ez csak 1x volt.Általában 2-3 órát voltam lent a kis döggel,hogy csináljon vmit :D

Jobb esetben 1 óra elég volt,hogy lent voltunk.


Szerencsére nyáron jött hozzánk a kölyök és szünet volt így egész nap itthon voltam és így egyszerűbb volt lerohangálni.Bár a 4.ről le-fel kicsit fárasztó volt már :DDD

2014. márc. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy sokat vagytok lent egyszerre. Amikor végzi a dolgát megdicséred. Biztos meg fogja szokni, kis idő kell nekik.


Én ezért sem szeretem ezt a megelőzési módot,hogy ne vigye le addig sétálni. Cipőn is fel lehet vinni a vírust, bacit. Max kutyákkal ne érintkezzen annyira és olyasmi helyet kell keresni, ahol kevésbé mászkálnak. De ezen már túl vagytok.

2014. márc. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Probáld levinni közvetlenul ébredés,evés,játék után álltalában ilyenkor kell neki pisilni ,kakilni.Ha produkál valamit jutalmazd meg és dicsérd meg a szönyeget meg alaposan dörzsöld át ecetes vizzel ez elveszi a pisi szagát igy talán nem talál vissza rá.
2014. márc. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hasznos, ha a kutya elvégezte a dolgát, és utána kap egy kis jutalomfalatot. Így könnyebben rá tudod szoktatni(tapasztalat).
2014. ápr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!