Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most olvasgattam a Bullmasztif...

Most olvasgattam a Bullmasztiffokról, és arról, ha szaporítótól veszem, akkor sokkal több rá az esély, hogy különféle betegségek jöjjenek nála elő?

Figyelt kérdés

Már akár 2 évesen is mozgásképtelennél válhat, meg hasonlók és hogy ilyen esetben jobb ha eltattatom, hogy ne kínlódjon szegény. Engem ez sokkolt. Most vagy nagyítani szerettek volna azok a fórumozók, akik csak 150-200-ért vesznek olyan kutyákat, akiknek nem is tudom milyen felmenőik vannak....


Én nem tudok 150 ezreket rákölteni, látom a hirdetéseket, hogy ennyinél is kezdődnek. De engem egy 50-60 ezer megállít. Nekem egyébként sem fontos, hogy milyen díjnyertes szülei vannak, nekem csak az a lényeg, hogy fajtiszta legyen, törzskönyves szülőktől származzon.


Aki tapasztalt Bullmasztiffok terén, mert már volt neki, tényleg könnyen elkapja a betegségeket?


2014. márc. 28. 05:59
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Itt olvasgattam mások hozzászólásait. :(


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__662019-torzsk..

2014. márc. 28. 06:00
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos valóban sok esély van arra hogy beteg legyen. Persze sokan nem értenenek egyet velem de úgy gondolom valóban nem a törzskönyv a lényeg, hanem az hogy a tenyésztő megfelelően szürje betegségekre a kutyáit, ez a szürési papirokkal és a kölyökre válalt eü garanciával válalja. Persze mutogathat mindenféle papirokat ha nincs a szülöken tkja. Nekem is van szapis kutyám, azon a pénzen amit rá költöttem kb 3 tks kutyát vehettem volna tenyésztőtől, és még csak 2 éves. Meg van egy másik tenyésztőtől ahhol a tenyésztő minden iratot tk, szürések, kiállítási eredmények szépen megmutatot, majd mikor elhoztuk a kicsit kaptunk szépen szerződést a tk mellé, amibe szépen leirta azt is milyen betegségekre válal garanciát, és ha ezek bármelyíke elő fordul akkor mik részemről a választható opciók.
2014. márc. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

A tenyésztőnél a tk nem opció, hanem ugyanolyan alapfelszerelés, mint az oltási vagy a chip.


És ezen felül a fajtára jellemző betegségekre szűri a szülőket, ahogy a felmenők is szűrtek. Hidd el, ez kéne h az alap legyen egy tk- kutyánál. Vehetsz netről kicióccót, de gondolom tv-ből is Sony-t veszel Sanyi

helyett. Holott az egy gép, ez meg egy érző lény, ami ha "nem működik

rendesen", akkor fájdalmat érez.

2014. márc. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokba kerül egy beteg kutya ellátása,ezért nem érdemes kísérletezni olcsó kutyával.Ha kennelből veszed,a szerződésnek tartalmaznia kell eü garanciákat,meg eleve szűrt szülőktől van a kölyök.Ha nincs lepapirozva,még az sem biztos,hogy valóban a Tkes szülőké az utód,illetve a Tk még nem jelenti azt,hogy tenyésztésre ajánlott a kutya.Ahhoz tenyészszemle is kell,amitnek az eredményét rávezetik a tkre.Amúgy ez nem nagy összeg egy jó kutyáért,össze lehet gyűjteni.Az évek során ennek többszörösét fogod etetésre,oltásokra és az időnként beeső orvosi költségekre kifizetni.A kenneleket is gondosan meg kell válogatni,mert ott is vannak tudatlan vagy lelkiismeretlen tenyésztők.
2014. márc. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Számomra nem is az a lényeg, most, hogy mennyibe kerül a beteg kutya ellátása....volt már beteg kutyám és macskám is....mindent megtetettem értük, nem sajnáltam rá a pénzt, még akkor is, mikor a doki azt mondta, hogy inkább altassuk el.....s lám....mégis életben maradt...tehát nem a pénz a fontos itt nekem, hogy majd beteges lesz-e vagy sem. Mert ha így alakulna inkább nem ennék, csak hogy Ő rendbe jöjjön. De engem nagyon megvisel, ha betegnek látom, főleg ha itt is hagy engem....szóval őszintén szólva egy állatot jobban sajnálok, mint egy embert....és nekem a Bullmasztiff a kedvencem, sosem volt még ilyen kutyám, ezért szeretnék most ilyet. Viszont 100 ezreket rááldozni...menne nekem, mert van rá megtakarított pénzem....de ebben az esetben úgy érzem, van egy feeling, hogy csak kiakarnak használni. S mint mondtam, nekem nem kell az, hogy díjnyertes szülőktől származzon, nem akarom vinni kiállításokra.....csak minimum 12 évet szeretnék mellette eltölteni, mint az előzőt kutyám mellett......Csak sajnos nem vagyok otthon a kutya témakörben, mivel nem vásárolgattam...utoljára 14 éve vettek nekem a szüleim kutyát....tehát nem tudom, hogy kitől érdemes, kitől nem...
2014. márc. 28. 08:28
 6/24 A kérdező kommentje:
Legyetek szívesek akkor segítsetek, hogy mi az, hogy pl TK egy kutyánál, mert ahogy olvastam a hozzászólásotokat, én azt sem tudom mi az. Mondjátok meg, hogy mire figyeljek ha érdeklődöm egy-egy hirdetés kapcsán, mi az ami fontos, hogy utánanézzek.
2014. márc. 28. 08:37
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

"nekem csak az a lényeg, hogy fajtiszta legyen" - az lesz, mert hogy kutya.

A fajtatisztaságát a törzskönyv tudja igazolni.

Egy bullma tartása nem olcsó játék, tehát azt is fel kell mérned, hogy bírod-e anyagilag egy nagytestű kutya tartását, felnevelését.

Jó tenyésztőt nagyon nehéz taláni, de pl a sufniszaporítósok között biztos nem is fogsz.

A kutya vásárlása előtt a következő témákra kérdeztem rá:

- törzskönyv

- fajtára (nem a fajra) jellemző betegségek

- szűrések

- eü. garancia

- ajánlott etetés

- oltások, féreghajtás

Ezekből aztán még egyéb kérdések jöhetnek, de nálam ezek voltak az első körösek.

2014. márc. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. A TK törzskönyvet jelent.

Hidd el nállam sem a pénz számít, de az amikor naponta látod tapasztalod hogy soha nem élhet úgy mint egy egészséges kutya az egy nagyon vacak érzés. Az én boxosom dysplasiás. Műteni kellett, élete végéig kiegészítőket kap, ha olyan az idő gyógyszert mert begyullad a műtéti teület ha időjárás változäs van. Na meg akkor ha megterheli. El tudsz képzelni egy örökmozgó boxost akit folyamatosan le kell korlátozni? Az hogy allergiás na bum, nem gond. De az orrát is meg kellett műteni mert olyan szűkek voltak az orrnyillások hogy nem kapott rendesen levegőt. Akkor kiderűlt hogy a mandulája is rendellenesen nagy ki kell venni. Még csak 2 éves, gyanitom nem ez lesz az utolsó amit meg kell oldanunk. Ha gondolod tudok ajánlani megbízható tenyésztőt.

2014. márc. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

ja! TK = törzskönyv

És igen, a nagytestű kutyáknál fokozotabban fenáll a diszplázia veszélye pl. - ez nem csak örökletességből származhat, de mondjuk egy örökletesen sz*r kutyából az életben nem lesz 100%-osan egészséges.

Viszont egy jó "alapú" kutyát is pikk-pakk tönkre lehet vágni a tartással.

A könnyen elkapja a betegségeket kérdésre meg nincs konkrét válasz. Vacak immunrendszerrel (korai leválasztás, kritikán aluli tartás, genetika, stb.) könnyen. Jó hátterű kutya nehezebben.

2014. márc. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Firestorm ***** válasza:
100%

Sajnos ez így van.Hirdetésben találta,hogy 14 éves Bullmasztiff eladó 15 ezerért,ez felkeltette anyukám érdeklődését,hogy ki az a szívtelen ember,aki egy ennyire idős kutyát eladna.

1992 novemberében történt az eset.Felhívta anyu a nőt,hogy mi az,hogy egy 14 éves kutyát elad?Közölte a nő,hogy elírta a hirdetést,mert csak 14 hónapos.Anya vérszemet kapott,hogy mi folyik ott és elment a nőhöz.A kutya egy meszelt,hideg befalazott helyen volt 1 ajtó volt összesen ott,se ablak semmi és a bullmasztiff vérével volt tele az a kis lyuk,ugyanis egy bordeauxi doggal volt együtt tartva,aki rendszeresen tépte,marcangolta a lesoványodott legyengült kutyát.Tele volt sebbel az egész teste,több helyről vérzett.Anyu nem tudta magára hagyni,így inkább megvásárolta a hánytatott sorsú kutyust.Elmentek orvoshoz,mire közölte a doki,hogy örüljön,ha a reggelt megéli a kutya,ugyanis rettentően ki volt száradva,minden csontja kint volt ráadásul egy súlyos tüdőgyulladása is volt,kölyökkorából visszamaradt szopronyicája is volt,amit a kis méretű fogaiból állapított meg a doki,azon felül gombás fertőzése volt a bőrén.Nem volt ereje felkelni,mert amint talpra állt összeesett,mozogni alig bírt napokig kézből etette anyu ,inni is fecskendőn keresztül kapott.Pár hónap alatt egy kitűnő egészséges kutyus lett belőle,viszont 16 hónaposan diszpláziát diagnosztizáltak nála végül 22 hónaposan örökre búcsúzni kellett tőle a szaporításnak köszönhetően leukémiát állapítottak meg nála,és mikorra a betegség elérte az utolsó stádiumot egy nehéz döntést kellett meghozni,így az altatás mellett döntöttek a szüleim.De legalább csodálatos utolsó 8 hónapja még volt a kutyusnak az útja vége előtt.Mai napig nagyon fáj nekik az elvesztése,és mélységes gyűlöletet éreznek a nő iránt,aki ezt megmerte tenni egy állattal,illetve hogy szaporított és ki tudja hány állatnak az életébe került ez.

2014. márc. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!