Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most olvasgattam a Bullmasztif...

Most olvasgattam a Bullmasztiffokról, és arról, ha szaporítótól veszem, akkor sokkal több rá az esély, hogy különféle betegségek jöjjenek nála elő?

Figyelt kérdés

Már akár 2 évesen is mozgásképtelennél válhat, meg hasonlók és hogy ilyen esetben jobb ha eltattatom, hogy ne kínlódjon szegény. Engem ez sokkolt. Most vagy nagyítani szerettek volna azok a fórumozók, akik csak 150-200-ért vesznek olyan kutyákat, akiknek nem is tudom milyen felmenőik vannak....


Én nem tudok 150 ezreket rákölteni, látom a hirdetéseket, hogy ennyinél is kezdődnek. De engem egy 50-60 ezer megállít. Nekem egyébként sem fontos, hogy milyen díjnyertes szülei vannak, nekem csak az a lényeg, hogy fajtiszta legyen, törzskönyves szülőktől származzon.


Aki tapasztalt Bullmasztiffok terén, mert már volt neki, tényleg könnyen elkapja a betegségeket?


2014. márc. 28. 05:59
1 2 3
 21/24 Platypus ***** válasza:
93%

Hát, alapvetően nem vagy tisztában se a kutyák viselkedésével, se az általad tartott fajták tipikus jellemzőivel. A helyedben nekiállnék sürgősen szakirodalmat olvasni, ha komolyan gondolod ezt a kutyavásárlást. Az amstaff egy olyan fajta, aminek a távoli őseit kutyák elleni viadalra használták. Egy viadorkutyánál alapvető szempont, hogy akkor is kezelhető legyen, ha éppen félúton van egy másik kutya kinyírásában. Más kutyákkal szemben elég problémás fajta tud lenni, de emberekkel híresen békés és szelíd. A véreb pedig teljesen mást jelent. Olyan vadászkutya, ami a sebzett vad vérnyomát követi.


A német dog viselkedése még így is normális egy borzasztóan félrenevelt kutyánál. Ez nem genetikai hiba, hanem a kutya természetes reakciója egy adott helyzetre. Az elrontását nyilván az előző gazdái kezdték el, de ti folytattátok. A kutya nem elmebeteg és rosszindulatú volt, hanem egyszerűen úgy viselkedett, ahogy egy főnöktől elvárható kutyáéknál. A kényeztetéssel azt hitettétek el vele, hogy ő a főnök, és megpróbált a feladatnak megfelelően viselkedni. És ennek része az alárendeltek megrendszabályozása. Nem túl egészséges állapot egy emberi környezetben, de teljesen természetes dolog. És visszafordítható állapot, de ehhez első körben az kell, hogy valaki egyáltalán felismerje mi a baj.

2014. márc. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

[link]


Ezekről a hirdetőkről mi a véleményetek?

2014. márc. 30. 04:34
 23/24 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]


Vagy még ezek lennének most. Amit az előző kommentemben linkeltem be, 90 ezer Ft. Őt fel is hívtam, elbeszélgettem vele.....persze, hogy csupa jót mond....hiszen érdeke....de érdekelne a ti álláspontotok is, bár némely hirdetés elég szegényes.

2014. márc. 30. 09:30
 24/24 anonim ***** válasza:

Egyedül ennek éri meg utánanézni: [link]

A többi csak duma, TK-s szülők, stb, stb, szaporítók, hagyd őket a francba. Ahol nem adnak TK-t a kiskutyához, az egyik sem fajtatiszta kutyus.


Ebben a hirdetésben ez a tenyésztő hirdet: [link]

Az új honalpja nem működik, de itt is vannak fenn infók róla és a kutyáiról is.

2014. márc. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!