Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most olvasgattam a Bullmasztif...

Most olvasgattam a Bullmasztiffokról, és arról, ha szaporítótól veszem, akkor sokkal több rá az esély, hogy különféle betegségek jöjjenek nála elő?

Figyelt kérdés

Már akár 2 évesen is mozgásképtelennél válhat, meg hasonlók és hogy ilyen esetben jobb ha eltattatom, hogy ne kínlódjon szegény. Engem ez sokkolt. Most vagy nagyítani szerettek volna azok a fórumozók, akik csak 150-200-ért vesznek olyan kutyákat, akiknek nem is tudom milyen felmenőik vannak....


Én nem tudok 150 ezreket rákölteni, látom a hirdetéseket, hogy ennyinél is kezdődnek. De engem egy 50-60 ezer megállít. Nekem egyébként sem fontos, hogy milyen díjnyertes szülei vannak, nekem csak az a lényeg, hogy fajtiszta legyen, törzskönyves szülőktől származzon.


Aki tapasztalt Bullmasztiffok terén, mert már volt neki, tényleg könnyen elkapja a betegségeket?


2014. márc. 28. 05:59
1 2 3
 11/24 Firestorm ***** válasza:
100%
*Anyu hirdetésben találta
2014. márc. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Amit te 10-es válaszoló írtál..inkább el sem olvastam rendesen, mert az ilyesmi engem kiborít. Jobb ha nem tudok ilyenekről....Épp tegnapelőtt bicikliztem el egy olyan helyen, ami eléggé elhagyatott....és egy piciny ház mellett volt kikötve egy keverék kutyusnak mondható állat....egy kb 1,5 méteres láncra az udvarra....se ól neki, se semmi fedezék, ahová bebújhat a hó, eső, jégeső elől, volt egy üres edény előtte.....nehogy már külön víznek, külön élelemnek, vagy mint nálam külön tápnak legyen helye....Komolyan mondom, álldogáltam ott egy ideig, várva, hogy ki jöjjön a "tulaj". Gondoltam, hogy azért mert én beolvasok neki, nyilván nem luxus körülmények közé helyezi a kutyust.....de jólesett volna a lelkemnek, ha jól beolvasok neki.....lány létemre is, még ha harciaskodni is kezd velem szemben. Az ilyen embereknek, akik semmibe se nézik az állatot....minek nekik????? Mindegy....ez hagyjuk is, mert az ilyen embereket helyben ketté fejelném legszívesebben.


Egyébként az egyik válaszoló írta, hogy tudna ajánlani, hogy honnan vásárolhatnék kutyust.....szívesen fogadom az ötletet.....nekem nem olyan sürgés, lényeg, hogy nyárra meglegyen, hogy sokat tudjak vele sétálni a környéken, a tónál, hogy szoktassam hozzá, hogy jön velem a természetbe....


És nálam jó kezekben van, az előző kutyám is a fűtött garázsban aludt, kis rezidenciája volt a sarokban. :)


Csak mint mondtam, amikor látom az ilyen 150 ezreket egy hirdetésnél....na mondom, jól leakarnak húzni......és mint mondtam, nekem nem kell, hogy milyen felmenői legyenek, meg ilyesmik...csak hogy fajtiszta Bullmasztiff legyen, mert most ő nálam a favorit.


Régen volt a családnak, még 9 éves koromban egy német dogunk....sajnos elég későn vásároltuk meg, mert már több mint 4 hónapos volt. Rengeteg probléma volt vele, nem sorolom fel.....1 évig tűrtek neki a szüleim legfőképpen miattam, mert én imádtam, de aztán amikor nekem támadt, bennem is megtörte a bizalmat....pedig tényleg, hogy elvolt kényeztetve....mindent megvettünk neki, a kedvében jártunk, olyan kutyaólat hoztunk neki létre, hogy némelyik hajléktalan is örülne olyan kis "lakásnak". :)


Tehát ha valaki tud ajánlani, így 8 hetes korban lévő bullmasztiff kutyust, a neme nem számít....csak hogy így tavasszal vagy nyár elején magamhoz tudjam venni....akkor szívesen várom a tanácsokat.... :)

2014. márc. 28. 09:58
 13/24 Platypus ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Az 50-60 ezres hirdetések feladói akarnak kihasználni. Nekik nagyobb a haszonkulcsuk, mert a rendes tenyésztőkhöz viszonyítva olcsók, viszont töredéke költségük van. És ezek a költségek elsősorban a kutya egészségét biztosítanák. A díjnyertes szülő meg a kiállítás csak egy kis része a törzskönyves kutya árának. Ami igazán sok, az a tenyészállatok bonyolult beszerzése(nem rokon vérvonal betegségekre szűrt felmenők...stb), mert ha egészséges kölyköket akarsz, akkor egy csomó szempontnak meg kell felelni. Aztán a tenyészállatokat is szűrni kell, leginkább diszpláziára. Kell a tenyészszemle, ami még nem kiállítás, csak szakértők értékelik hogy mennyire felel meg a fajta alapelvárásainak a kutya. Aztán oltások, féreghajtás, minőségi táp mindegyik kiskutyának. A törzskönyv csak egy eszköz, hogy mindez ellenőrizhető legyen. És csak 5500 Ft. Aki a törzskönyvet mellőzi, az kibújik az összes létező szabály és ellenőrzés alól. Gondolom nem mondok újat, hogy ha valaki vissza akar élni valamivel, akkor ez az első lépése.
2014. márc. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Platypus ***** válasza:
87%

A legutolsó válaszodat olvasva nagyon nem jó ötlet bullmasztiffot venned. Az a német dog nem azért támadt, mert négy hónaposan "öreg" volt és nem szokott hozzátok. Ez nem így működik. Egy 10 évesen befogadott kutyától sem kell tartani, csak mert az ami. Egyszerűen nem tudták a szüleid megnevelni. És hiába vagy idősebb most, ha nem látod hol volt a probléma régen, akkor továbbra sem vagy alkalmas egy kutya megnevelésére. A kényeztetést pont úgy írod le, mintha annak meg kéne előznie a problémákat. Valójában viszont éppen ezzel okoztátok, hogy a fejetekre nőtt és agresszív lett. Ezzel gyakorlatilag ráneveltétek a kutyát, hogy ő a főnök, és parancsolhat a családnak. És akár meg is büntethet, ha nem vagy engedelmes...


Szóval teljesen kezdő vagy kutyanevelés szempontból. És nem jó ötlet egy nagytestű fajtával kezdeni, mert egy határozatlan ember még határozatlanabb, ha a kutya egy súlycsoportban van vele.

2014. márc. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló...ezzel nem értek egyet....mert a kutyus, ami 12 évig "húzta" mellettem egy Amerikai Staffordshire Terrier volt, amit mondhatnunk nyugodtan vérebnek, mert az is......ugye a pitbull keresztezéséből tenyésztették ki ha jól tudom....bár ebben nem vagyok biztos. Mégis egy végtelenül ártatlan, aranyos, szerény, nyugodt kutyus volt...mindenki bejöhetett tőle az udvarra....nem bántott volna senkit, sőt...örült, hogy új arcokat lát, körülrajongta az embereket. Egyszerűen tényleg a legjobb kutya volt az én szememben. És velem szemben is, amilyen viselkedése volt, nem számított neki hogy csak épp a boltba mentem el, vagy 1 hétre, ő ugyanúgy tudott nekem örülni minden alkalommal. Tehát nem hiszem, hogy bennem vagy bennünk lett volna a probléma a német dog esetében. Kezdettől, hogy magunkhoz fogadtuk, pl ha enni adtunk neki, ha az edényéhez értünk, morgott....ha megakartuk fürdetni morgott....másokra rátámadt, végül ugye nekem is, ahogy mondtam az előbb....vettünk 15 tujafát az udvarba sorba végig ültetni....mindet szépen "leaprította"....ajtókat szétrágta, kocsi vezetékét a féklámpánál szétrágta majdnem minden reggelre.....tehát neki a vérében volt valami agresszivitás, a génjében....én hiszek ebben...túl is adtunk rajta, bár én sajnálta még így is, de egyszerűen már nem bíztam benne, és egy 1 éves német dog is hatalmas termetű...9 évesen semmi esélyem nem lett volna ellene...később találkozott édesapám a "gazdákkal" és felhánytorgatta nekik, hogy milyen kutyát adtak nekünk. Pedig anno drága pénzért vettük meg, mert az anyja és apja is, díjnyertes kutya volt....És akkor kezdte el szépen kikotyogni a gazdi, hogy igen...ágyban aludt velük...meg ilyenek (ez máris indok arra, hogy mért kaparta, rágta szét a bejárai ajtónkat az első hetekben, ha éjszakára nem engedtük be) valamint azt is mondta, hogy milyen mérges volt a kanra, mivel egyszer csak neki rontott váratlanul a szukának és leharapta a fülét, emiatt nem tudták kiállításra vinni a továbbiakban. Valamint, hogy a kan is nekirontott egyszer a fia barátjának teljesen váratlanul, hiszen már évek óta bejáratos volt hozzájuk, és a karját úgy szét marcangolta, hogy több öltéssel kellett összevarrni. Tehát a dogunk esetében nem magamban, vagy a szüleimben látom a hibát....valami baj nála volt, a nevelésében....genetikailag...vagy nem tudom....a Staffink, ami inkább véreb kutya mégis egy olyan jólelkű állat volt, hogy még az volt vele a gond, hogy mindenki úgy körülrajongott. :) Tehát kedves utolsó, nem értek egyet veled, hogy én éretlen lennék egy kutya nevelésére.....persze imádni fogom, de nem akarom, hogy egy elkényeztetett istent játszó kis mocsok váljon belőle. :)
2014. márc. 28. 10:31
 16/24 anonim ***** válasza:
72%
Az,hogy kennelből veszed,nem automatikusan jelent díjnyertes szülőket.Azoknak a kölykei ugyanis,ha ivarosan adják ki neked,többszöröse az általad soknak tartott összegnek.Sok jó nevű kennelben lãtom,hogy némelyik szülő csak egy két kiállítási eredménnyel rendelkezik,mert nem versenyeztetik folyamatosan az összes kutyát.Viszont így is szűrt,egészséges jó minőségű kölyköket garantálnak.De ha kiszámolod,mennyibe kerül etetni,oltani,kiállítási minőségben tartani a szülőket,az eladott kutyákon nem keresnek valami brutál sokat.Emellett még van egyébb vállakozásuk,munkájuk és abból élnek.Kivėve persze a törzskönyves szaporítókat.Egy ilyen kutya havi kajája kb egy tizes,minimum.
2014. márc. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
84%
Nem lebeszélni akarlak a no name kutyákról,de aki végigcsinált már egy torturát nem megfelelő helyről vett kutyával,soha többet nem akar ilyen helyzetbe kerülni.Csak egy patella műtét 100 ezer.
2014. márc. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
87%

Látod most írtad le te magad, hogy milyen gondokat okoz a genetika is.

Akkor szerinted, ha szaporítótól veszel, egy kutyust, aki csak összetesz 2 kutyát, nem foglalkozik a természetükkel, nem foglalkzik az örökletes betegségekkel, majd nem foglalkozik megfelelően 8 hetes korukig a kiskutyákkal.

Na akkor szerinted nem kaphatsz 50.000ft-ért egy ideggyenge, labilis, szapis kutyát?


Míg egy tenyésztő megválogatja a kutyákat, azért jár vele versenyekre, tenyészszemlére, mert feltétele a tenyésztésnek és ott egy agresszív kutya nem állja meg a helyét.

Azért költ orvosra, hogy a kiskutyádnak ne lehessen örökletes betegsége, ezért szűri a szülőket.

A kiskutyákat megfelelő körülmények között tartja, minőségi táppal eteti, hogy ne alakulhasson ki nála semmiféle elváltozás.


Akkor szerinted ki húz le az 50.000-es, aki semmit nem költ a kicsi megszületésére.

Vagy a 100.000-es, aki olyan kutyust ad a kezedbe, akivel garantáltan nem lesz az ő hibájából probléma.


Azt mondod megvan a pénz az 50.000-esre, akkor vársz még egy évet, gyűjtesz és olyan kutyát kapsz, akit nem fogsz látni szenvedni a tenyésztő hibájából. Olyan embertől veszed, akihez bármi problémával fordulhatsz a kutyussal kapcsolatban, akár 6év múlva is kérhetsz tanácsot.

Azt írod nem tudsz 150.000-eket rákölteni, de ha gond van inkább nem eszel de kezelteted. Akkor nem lenne egyszerűbb megelőzni a bajt és most egy egészséges kutyára rákölteni azt, amit később a kezelésére költenél, ha szaporítótól veszed?

2014. márc. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
84%

A nevelés részéhez én azért annyit hozzáfűznék, hogy egy staffi bármennyire is félnek tőle sokan, híresen emberbarát és nincs azon mit csodálkozni, hogy mindenkit körbenyalt aki bement hozzátok :) Náluk nevelés hiányában a többi kutyával szokott problémázás lenni, de mivel erről semmit nem írtál van egy olyan érzésem, hogy nem annyira volt szempont a sétáltatás.

Azzal viszont remélem tisztában vagy, hogy egy bullmasztiff testőrkutya, őrző-védő, tehát ha nem a határozott nevelés az elsődleges szempont hanem a szeretgetés és minden földi jó megadása neki akkor legyél tisztában vele, hogy sokkal veszélyesebb lehet mint a német dog volt.

Egyébként a német dogra visszatérve az ő viselkedése sem genetikai eredetű volt hanem a nevelés és lemozgatás hiánya. Azért szednek szét, rágnak meg dolgokat a kutyák, mert sétáltatás és megfelelő mozgatás, nevelés hiányában így tudják csak levezetni a fölösleges energiát.

A német dog azért nem egy agresszív kutya, tehát ha ennyire nem ment az ő nevelése akkor egy bullmsztiff mit fog nálatok produkálni? o.O

Nagyon gondold még át ezt a vásárlást, egy kutya nem játék, hogy ha nem működik majd túladunk rajta sajnálkozva. Ő egy érző lény akiért felelősséget vállalsz, de ahhoz, hogy "jó" kutya legyen nevelni kell.


Írd be itt keresőbe, hogy szaporító (meg fogsz lepődni hány találat van) és állj neki olvasgatni a kérdéseket, válaszokat. Nagyon sokat fogsz tanulni belőle és majd megérted miért fontos, hogy jó helyről vedd a kutyád.

2014. márc. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: az a kölyök, amelyik törzskönyves szülőktől való, de ő maga nem törzskönyves, az nem fajtatiszta. Vagyis nem azt kapod, amit vársz és amiért 50-60 ezret kifizetnél. Ha kérsz hozzá törzskönyvet, általában horribilis árat mondanak rá, mondjuk a 60 ezer dupláját, amit senki nem fog kifizetni (így nem is derül ki, hogy valójában nem kaphatna törzskönyvet a kölyök), így viszik papír nélkül a kis keverékeket. Ha nincs törzskönyve, nem igazolja semmi, hogy a bemutatott két kutyától származik. Magyarán a szemedbe hazudnak és ki tudja, mit veszel. Én megértem, hogy nincs annyi pénzed kutyára, nekem sincs és boldog vagyok a keverékemmel. Ha van fajtamentésük, érdeklődj náluk vagy válassz neked tetsző kutyát menhelyről, de az a 60 ezer az pénzkidobás, hidd el és marha nagy lutri, mi lesz a kutyából.


Azt a kis keveréket, amit a láncon láttál, jelentsd be légyszíves a helyi menhelynek vagy állatvédőknek.

2014. márc. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!