Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kell vinni pároztatni a...

Mikor kell vinni pároztatni a kutyát?

Figyelt kérdés
Van egy 2éves nőstény arany retriever kutyám. Most kezdett tüzelni. Az érdekelne,hogy ha szeretném pároztatni,akkor azt mikor kell? Amíg tüzel vagy pár napra a vérzés elállása után?

2014. márc. 28. 18:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%
Figyu, én nem foglak leoltani, de egy 2 éves kutya még fiatal! Lehet, hogy már tüzel, de az nem azt jelenti, hogy fel is fogja nevelni a kölyköket, még nincs meg benne az ösztön olyan mértékben. Pont olyan, mint ahogy a 14 éves lányoknak sincs gyereke, csak mert már menstruálnak..még nem alkalmasak a feladatra. Egy 2 éves kutya pont ilyen fiatal. Még várj vele 1 évet, addig meg tájékozódj.
2014. márc. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha kölyökkutyákat akarsz babusgatni, inkább menj el egy menhelyre, ott vannak dögivel.
2014. márc. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Akiteki ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy el sem olvassa, nem hogy elgondolkodna rajta.
2014. márc. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

És ha nem találtok nekik gazdit? Vagy olyanhoz kerülnek, akik nagyon kedvesnek látszanak, de ha megunják, megy ki az utcára? Gondolod, hogy az a max 20 ezer, amit elkérsz a kölykökért neki elég tét lesz, hogy megtartsa a kutyát. Mi lesz, ha valamelyik genetikai betegség miatt, amit az anya hordoz, korán elpusztul? Mit fogsz mondani a családnak, aki elviszi? Én is szeretnék gyönyörködni a kutyáim kölykeiben, de az max 2 hónapig tart, utána 12-15 évig másnál vannak, és én azért is felelősséget vállalok, hogy mi az, amit nem vettem észre, és emiatt mondjuk egy beteg kutyát adtam oda. Hiába egészséges a kutyád (főként, hogy fiatal, még bármi kijöhet belőle), hordozója lehet valami rejtett betegségnek.


De igazából felesleges győzködni, mert aki ennyire felelőtlen, hogy 2 hónap örömért (ja mondjuk kutyakölyökként 20-25 ezer forint önköltséggel!! két oltás, féreghajtás, starter táp, anyuka tápja) másnak a nyakába varr potenciálisan sok évnyi orvoshoz járást, az úgyse hallgat a jó szóra.

2014. márc. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ebben az esetben az is barom,aki ettől meg a többi hozzá hasonló szaporítótól kutyát vesz.Megérdemli,hogy a hülyesége miatt a gatyája rámenjen,csak a kutyát sajnálom.

Gondoljátok,hogy a kérdező beadatja a kutyának a két oltást?Azt sem tudja,mi az.Meg ugye a szomszéd kutyája is megellett az oltások nélkül is.

2014. márc. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!

Az összes választ elolvastam! Nem is írok ide már semmit senkinek,mert ha ti úgy gondoljátok,hogy mindenki rosszat akar a kutyának,jót magának (pénzt a kölyökkutyákért) akkor gondolom ezt az álláspontot nem én fogom megváltoztatni. Én tisztában vagyok azzal,hogy vannak,akik szörnyűségeket tesznek a kutyáikkal,kicsapják őket az utcára,vagy saját kezűleg vetnek véget szegény állat életének,csak mert ráunnak arra a kutyára. Én fogadtam már örökbe menhelyről kutyát,és láttam ott állatokat,akiken látszott mindaz a sok rossz,amit az idióta gazdáik miatt kellett átélniük,de én NEM ilyen vagyok! Szeretem a kutyám,és nem akarok neki rosszat,de nem is fogom kiivartalaníttatni mondjon bárki bármit! Nem lesznek megölve a kiskutyák sem,ha sikerül a pároztatás,sem az anya! Nem tudom,hogy a ti Magyarországotokban mik vannak,de ahol én élek,legalábbis a környékünkön,nincsen sokk kóbor kutya,és az emberek megbecsülik az állataikat!

2014. márc. 29. 19:00
 17/20 Akiteki ***** válasza:
100%

Ha annyi százasom lenne, ahányszor ezt már hallottuk, évekig tudnám a parkolóórákba dobálni.

Minden kutya úgy indul, hogy szerető családban fog élni. Aztán a kóbor kutyákat meg az ufók hozzák.

A goldenek ráadásul elég sok örökletes betegséget hordoznak. A tenyésztők kiszűrik ezeket, az egyszeri almosok meg ha akarnák sem tudnák.

Az, hogy a környéketeken nem látsz kóbor kutyát, annyit jelent hogy sűrűn begyűjtik őket. Látogass el egy menhelyre és meg fogod érteni, miről beszélünk.

2014. márc. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól még rosszat teszel a kutyádnak,a fajtának,hogy nem pénzért adod a kiskutyákat.
2014. márc. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként jótékonysági intézmény vagy?Százezreket költesz egy alomra,hogy utána mások ingyen kaphassanak kiskutyát,vagy oltások áráért?
2014. márc. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
51%

Szóval nem itt élsz.

Ha pontos akarsz lenni, orvosnál progeszteron mérést kell csináltatni.

Ha nincs ilyen lehetőség, a vérzés kezdete után 10-14 napra lehet jó a szuka. De ez messze nem biztos.

A 10-dik naptól figyeld. Eltűnik a vér, felpuhul a péra. Ha a farka tövét felül megvakarod, a kutya elhajtja a farkát oldalra és kissé megemeli a hátulját.

Mindez nem azt jelenti, hogy sikerülni is fog a fedeztetés. A szuka lehet ösztönszegény és nem hagyja magát, hiába van időben. A kannál is előfordul, hogy nem képes fedezni.

2014. márc. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!