Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ne lehetne jó egy...

Miért ne lehetne jó egy kutyának panelben vagy kis házban?

Figyelt kérdés
Először is, nekünk nagyon nagy kertesházunk van, és egy németjuhászunk. A kérdést azért írtam ki, mert annyiszor olvasom itt is, hogy szidjátok azokat, akik kisebb helyen tartanak egy kutyát, mondván hogy ez állatkínzás. De miért lenne az? Attól még, hogy egy kutya panelben lakik, ugyanúgy le lehet mozgatva. Az egyik barátnőmnek 2 kutyája (yorki és egy törpespicc) van, pici panelházban élnek, de napi 4x sétál velük, imádja őket, tanítja őket, a kutyák le vannak fárasztva mind szellemileg mind fizikailag. A másik barátnőm szeretne egy németjuhászt. ők kertes házban laknak, de kicsi a kertjük. Viszont tudom róla, hogy rendszeresen le lenne ő is fárasztva, jó helye lenne ott neki is. Miért ítéli(te)k el azokat, akik kis helyen tartanak kutyát? Szerintem ez az égvilágon semmit sem jelent. Néha (vagy inkább legtöbbször) egy óriási udvarban tartott kutyának sokkal rosszabb, mint egy kis lakásban, ugyanis nem viszik el sétálni, nem törődnek annyira vele. Attól még, hogy egy nagy udvarban heverészik, nem lesz jobb neki, sőt...
2014. márc. 28. 20:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%

"és hol olvastál te olyat, hogy én a kutyáról írtam??

mert a szövegemben nem látom, akárhányszor is olvasom vissza...:DD"


Elolvastam a kérdés címét: Miért ne lehetne jó egy KUTYÁNAK panelben vagy kis házban? Akkor mégis mi a búbánatra céloztál egy kutyás kérdésben..? Ketyós vagy?

2014. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én már régóta járok ide, és komolyan mondom, hogy elhanyagolhatóan kicsi az ellentétes véleményen lévők száma. Ettől persze időnként lehetnek feltűnően hangosak, de attól még kevesen vannak.
2014. márc. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Picit elkanyarodtunk a fő témától nem? Amúgy picit eltér a válaszolástól, de jó ideje nincs kutyánk, így nem is nagyon tudom, de nem úgy volt, hogy van vagy lesz valami törvény ami megadja, hogy mekkora terület kell egy kutyának, illetve ha láncon van minimum hány mteres kell, hogy legyen?
2014. márc. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem senki nem zajong az ellen,hogy lemozgatás,stb.mellett jó a kutyãnak lakásban is.Viszont normál nyolc órás meló mellett azėrt ez korlátozott a legtöbb ember esetében.Nem minden fajta alkalmas ennek eltűrésére.Emelett a túlfűtött panelek megint csak nem ideálisak egyes kutyáknak.Lehet ezt nem figyelembe venni ės bármilyen ebet lakásba dugni,de a kutyának nem jó.
2014. márc. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kérdező. A 49%-os a te embered, mert ő pont az a tudatlan,aki a hülyeségét szajkózza.

Vele lehetne vitázni, ha tudna kész érveket felsorakoztatni az álláspontja mellett...


Amúgy, mi kertesben lakunk, két kutyával.

A város szélén lakunk, ezért ha naponta 2 ember elmegy a ház előtt lehet sokat mondok... hagyatkozhatnék én arra, hogy a kutya futkos a kerítésnél, és ő ezáltal lefárad...de szerintem ha napi 100 ember menne el a ház előtt se fáradna el a kutya attól, hogy azon az 5 méteren egyszer elüget, miközben ugat...aki azt hiszi, hogy ez milyen jó szórakozás töltsön el egy napot a kutya mellett, és ugassák együtt a járókelőket, majd rájön hogy hát ez mégse olyan jó buli...

Amikor nincs időm külön külön foglalkozni a kutyákkal, és csak 2 órát sétálunk egy nap, akkor látom rajtuk, hogy ez bemelegítésnek jó volt, jöhetne a fárasztás is. Én a kutyákkal mindennap minimum 2 órát szoktam inkább görkorizni, mint sétálni, mert úgy legalább ügethetnek mellettem, meg persze ugyan úgy szaglászhatnak, de így legalább lóg a nyelvük, ha hazajövünk...aztán meg jöhet a szellemi fárasztás...nem egyszerű két munkakutyát lefárasztani...(és itt még meg sincs említve a versenyekre való felkészülés, csak egy átlagos nap)

ha itthon vagyunk, akkor hiába a kert, a kutyák csak fekszenek.

Ismerősöm panelban lakik, egy malinoisa van, (aki kutyázik tudja,hogy milyen is egy igazi mali) és a kutya minden nap olyan mértékben le van fárasztva,hogy sokszor én kérem meg,hogy menjünk már együtt, had fáradjanak az enyémek is jobban...

Annyiban igaza van az előttem írónak,hogy bizony figyelembe kell venni olyan apróságokat panel kutya vásárlásánál,hogy télen a lakásokat agyon fűtik, sokszor annyira,hogy mikor rokonéknál vagyunk karácsonyozni nyitott ablaknál eszünk, mert mi is megsülünk bent.

Amikor vittem magammal a kutyákat,egész nap kint fagyoskodtam velük, mert ők egy óra bent lét után megakartak halni, olyan melegük volt.

Ideig óráig ez oké, mert én ott csak pár napot töltöttem el, de aki ebben él annak muszáj ezt bekalkulálni a számításaiba.

Szóval már alapból nem venném meg pl a huskymat egy ilyen lakásba,mert télen ez kínzás lenne neki, és én se érek rá egész nap,hogy kint legyek vele a hidegben...Valamint, abban is igaza van az előttem szólónak,hogy ha valaki mondjuk egy 4 emeletes házba,ahol nincs lift vesz egy német dogot, azt csúnyán tönkre teheti a kutya gerincét az állandó lépcsőzéssel, és még esélye sincs rá,hogy ölbe veszi, mint egy kistestűt,hogy felvigye az emeletre.

Szóval ez tényleg nem csak a lefárasztásról szól, hanem több dolgot is figyelembe kell venni, de ha egy gazdi eléggé felelősségteljes, akkor ezek nem okozhatnak problémát, és boldogan élhetnek együtt a kutyával

2014. márc. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy földszinti lakásban lakunk, van egy mentett amstaffunk. Délelőtt mielőtt a bátyám elmegy dolgozni, elviszi futni. Én hazaérek délután 2-3 óra körül, megetetem, utána pedig megyünk bandázni a többi környékbeli kutyussal. Kirándulunk, túrázunk (szerencsére az erre való lehetőségek itt adottak), ha jó idő van levisszük őket a tóra úszni. Este 6 felé érünk haza, és a kutya az esti utolsó sétáig fel sem kel. :) Boldog életet él így is, nem szenved hiányt semmiben. Ha rossz idő van, esik az eső egész nap, és nem tudunk annyit kimenni, olyankor sem bolondul meg idebent, nagyon jól elvan.


Egy ismerősöm mondta egyszer, mikor még nem akartunk panelba kutyát, azzal a kifogással, hogy itt csak unatkozna: "Inkább a panelban unatkozzon, minthogy a kennelsoron várjon az altatásra."

2014. márc. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szidnak mindenkit ezen az oldalon. Aki napi 4 séta mellett tart a lakásban kutyát, aki kerti kutyát csak 1x visz ki...

Én már nem is fárasztom magam azzal, hogy leírjam a véleményem, tudom, hogy a kutyámnak boldog élete van itt a lakásban, ennyi.

2014. márc. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!