Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok nekem írni irgalmatla...

Tudnátok nekem írni irgalmatlan gigászi mozgázigényű óriástestű kutyákat?

Figyelt kérdés

Nálam a kutya negyven kg-nál kezdődik, tehát középméret kilőve.


Szeretném kifárasztani magam, nekem is rohadt nagy a mozgásigényem, és ehhez kellene egy hasonló vérű eb is. Ha már futok, legyen egy-két olyan állatkám is, akik velem tartanak. Vagy én rohanjak, azaz játszak velük fel-alá, kerestzül-kasul egy parkban.


Óriás Schnauzer? Újfundlandi? Azt olvastam ezek (főleg az első) viszonylag mozgékony állatok.


Egyéb fajta?



2014. ápr. 3. 17:01
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Amik ezeken a videókon vannak, ezt a mozgást bármelyik kutyafajta megcsinálja, még az angol masztiff, nápolyi masztiff is. Ez gyakorlatilag semmi. Ebben nem tudom mi volt a gigászi. Láttál Te már border colliet? Vizslát? Malinoist? Agarakat?


És igaza van az utolsónak, a leonbergik pl. ritkán élik meg a 8-10 életévüket. Az óriások között az orosz agár és a pásztorkutyák élnek a legtovább. A masztiffok, német dogok, svájci óriástermetűek sajnos nagyon rövid életűek.

2014. ápr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
59%

kedves kérdező . komoly fogalomzavarban szenvedsz. gigászi mozgásigény ?? : szerintem és a kutyások szerint ez extrém napi sok kilométert jelent.

ezzel szemben te játékra,és erdei sétákra ???

leonbergivel ??? te tényleg nem érted koma :)

minden kutyának más a mozgásigénye,még fajtán belül is hatalmas az eltérés !!

van amelyiknek elég a napi 2 X 30 perc séta ,és kis futkározás a kutyafuttatóban. és vannak olyanok amik napi 30 km futtatás után is igényelnék a labdázást.

a gyenge láncszem te vagy . az ember sokkal hamarabb fárad. persze egy újfunlandit könnyen lefárasztasz nyáron 30 fokban . elég 10 perc a napon,és már kész a kutya. de vízben :) vízben akár 5 órát is el-uszkáll,ezzel szemben te alig bírnád vele a tempót 10 percig :)

szóval,talán érdemes lenne felkeresned pár tenyésztőt, pár kutyakiállítást,hogy egy kis fény gyúljon a tompa buksidba :)

egy pásztorkutyával bárhová bármikor. de egy pittel is !

de akár egy westivel is képes lehetnél rá !!!! a lényeg,hogy a megfelelő energiaszintű,és wessenű kutyát válaszd .

2014. ápr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm teljesen alaptalan kioktatásodat "kedves" utolsó, NINCS tompa buksim, ellenben ebből látszik, hogy nem gondolkodsz; legalábbis következetesen biztosan nem. Ugyanis:

Tisztelt utolsó előtti ebben SEMMI sem volt ordas nagy és gigászi. Ezt jómagam is pontosan tudom.


Ez csupán a "beérem" lehetőség, a végső megoldás volt, ahol már szó sincs sprintekről, kilométeres futásokról.


Ez volt a nagy titok, a legutolsó kapszkodó, erre illett volna rájönnöd utolsó (sorok közötti olvasás, értelmezés, hasznos olykor-olykor).

Lehet nem írtam azonnal, ahogy kellett volna előtted az utolsó előtti kommentjére, de nem voltam gépközelben, pedig hidd el, írtam volna rögvest. Te megelőztél, de most már (nagyon remélem) látod, pontosan tudom miről beszélek, csak a válaszok végére már utolsó mentsvárként "picit" átfogalmaztam a kérdést.

Így már feltételezem minden tiszta, nyugalom, nincs itt semmi baj. :)

2014. ápr. 4. 21:37
 24/29 A kérdező kommentje:

Most, hogy mindent tisztáztunk, lenne egy újabb (utolsó) kérdésem hozzád, ha még leszel itt:


A fajtán belüli eltérő mozgásigény pontosan mit is kívánna jelenteni? Ordas különbségek lennének pl. Szimba és Szimba, illetve Grizli és Grizli között? (Gyk.: Leonbergi-Leonbergi, Újfoundlandi és Újfoundlandi között)? Ha igen, erről informál majd a tenyésztő? Teszem azt: "ez a kutyus mozgékonyabb lesz az alom többi tagjával szemben"?

2014. ápr. 4. 21:44
 25/29 anonim ***** válasza:

Bár nem az a válaszoló vagyok, akit kérdezel, de azért bátorkodom reagálni:) Igen, a fajta leírása csak általános elv, ettől lefelé és felfelé is van eltérés, mondjuk felfelé nem sok. Viszont lehet kifejezetten izgága kölyköt is kifogni, vagy pedig az alom lustakölykét. Nekünk utóbbi van, egy mozgékony juhászkutyafajta lustija van nálam, nála ez annyit jelent, hogy a minimális mozgányigénye (amíg nincsenek viselkedési problémák, nem nyafog, jól alszik stb.) társaival szemben kisebb, viszont ugyanannyit tud és szeret mozogni, ha van rá lehetősége.

A tenyésztő majd tud segíteni, de azért te is látni fogod, hogy melyik az a kiskutya, amelyiket le se lehet lőni, és melyik az a kutya, amelyik elalszik látogatáskor.

2014. ápr. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

most érek rád :)

a fajtán belüli eltéréseket ,szó szerint kell érteni !!! tényleg hatalmas a különbség !

pl : az én kutyám mozgásigénye 2-3 X nagyobb ! mint a testvéreié .

ez több okból is adódik : a legnagyobb méretű kölyök volt , korán ivartalaníttattuk ,havonta figyelem a súlyát, és komoly súlykontroll alatt áll . nyári súly 37 kg körül, téli súly 40-41 kg .

lakásban tartott ,így komolyan kell venni a napi mozgatást. és ő egy nem igazán óriási ! igaz 72 cm magas.

egyszóval , a fajtán sőt az almon belül is van komoly eltérés . ez a wessenjükből = a vérmérsékletükből ,egyéniségükből is adódik. vannak ,, és most cesare millan szavait idézném : alacsonyabb , közepes és magasabb energiaszintű kutyák . a te dolgod, hogy a számodra megfelelőt keresd meg . és kész !

óriás testű 50-60 kg súlyú kutyák alapból lustábbak, de egy labrador-német dog hibrid, vagy egy kifejlett kan oroszlánkutya a világ végéig elfut ,ha te a gazdi aszt kéred tőle!

de ezt nem minden nap kérd !

leonbergi, ujfunlandi,moszkvai ,bernáthegyi,pireneusi,stb mind komoly méretű,de alapból ezen az éghajlaton kissé lusta kutya fajta. a szőrbunda, a csontozat ,az izületek,és a BELTENYÉSZTÉS !!! miatt .

na ezért is választottunk mi hibridet :)

2014. ápr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
100%
nem feltétlen a 40 kg-soknak a legnagyobb a mzgás igényük. szerezz egy szép rozsda vörös magyar vizslát és fel lesz adva a lecke. de egy jól kiválasztott keverék kutya akár 3x annyi mozgást is igényelhet mint a fentiek ;)
2014. ápr. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

20-25-30 kg-os közepes testű kutyák a legtöbb mozgást igénylik :)

ezek között rengeteg a " gigászi mozgásigényű " !

2014. ápr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Én akár egy máltai selyemszőrűt is ajánlanék, mert több órás futást is kibír, és a táskakutyáktól nagyon messze áll. Pici termete ellenére mozgásigénye hatalmas. Te már rég meghaltál, mikor ő még csak a bemelegítésnél tart.


A másik pl.: vizsla, magyar vizsla. Hatalmas mozgásigény, és intelligencia + elég nagy is


uccsó: Német juhászkutya. Gyönyörű, intelligens, nagy mozgásigényű. Ennél több nem kell

2014. ápr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!