Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munka kutyás fogalmak?

Munka kutyás fogalmak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

akik komolyabban kutyáznak tudnának nekem alapfogalmakat írni,amit munka kutyások, kiképzők,rehabos kiképzők,és ezekhez hasonló ágak között használnak?


Én is kutyázok elég régóta,de eddig csak agilityben,illetve dogdancinben vagyunk jók,azonban ma egy ismerősöm,aki Öv kiképző/oktató (amiben egyáltalán nem vagyok jártas) használt olyan szavakat,amikről még szak nem is hallottam ez előtt.

És kicsit kellemetlenül éreztem magam,hogy hiába is hogy mind a ketten komolyan kutyázunk, mégse tudtam,hogy azok a kifejezések mit jelentenek ( már magára a kifejezésre se emlékszek,mert furcsa, nem is magyar szavak voltak)

Ezért, mivel nem tudom,hogy neten hogy keressek rá az ilyen kifejezésekre, ezért kérlek titeket, akik ismertek ilyen szavakat,hogy amiket tudtok kérlek írjátok le nekem, jelentéssel együtt is. (bár,ha már egy kifejezést tudok,akkor a google a barátom, rá is tudok keresni, szóval ha nincs kedvetek egy regényt írni elég csak a kifejezés is. )

Előre is köszönöm,hogy hozzásegítetek a tanuláshoz :)



2014. ápr. 4. 21:33
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
érdekes a hasonlatod:))) Én elég régóta kutyázom, és van szerencsém ismerni a sportkutyások közül a nagyokat is, valamint az ország jelentősebb szolágalti kutyásait, és még a japán vacsi kifejezést egyiktől sem hallottam. Ja de egyszer, amikor röhögtünk rajta, hogy mekkora modern butaság.
2014. ápr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nem is fogod hallani, mert valami kretén találta ki.:)
2014. ápr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

jó, akkor legyen nektek igazatok. Hoztam egy hasonlatot, aminek valaki ezt a nevet adta. Így terjedt el a köztudatban, és általában így szokták ismerni.

De ti így ismeretlenül leírtok egy embert, szimplán azért, mert mondott két olyan szót, amit nem ismerek, és ebből az következik,hogy rossz kutyakiképző, stb...

Most próbáljalak titeket meggyőzni? Akkor legyen nektek igazatok, ez az ember nem ért a kutyákhoz, és én se láttam még, csak plüss kutyát...

2014. ápr. 8. 07:37
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy bárki azt állította volna az ismerősödről, hogy rossz kiképző.

Egyszerűen az általad leírt "szakszavak" után csak annyi jött le, hogy nem igazán a munkakutyás sportban van jelen.

Amúgy nem kell megadat kellemetlenül érezni, ha olyan kifejezéseket hallasz, ami neked még idegenül hangzik.

Legközelebb kérdezd meg. Láthatod, itt az általad leírtak után nem tudnak pontos választ adni.

2014. ápr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!