Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon sovány a kutyám. Miert...

Nagyon sovány a kutyám. Miert lehet ez?

Figyelt kérdés
Minden nap megkapja azt az adagot ami a kilojához kell neki, néha még többet is. Az eledel minőséges, drága táb. a táp neve Calibra. féregtelenítve 3 havonta van. mégis kilátszódnak a bordái és olyan mintha nem is etetném. sokszor megeszi a tápot kiviszem sétálni és mire visszaérünk ujbol sovány. sokat mozog ugrál boldog, ezzel nincs gond. csak olyan mint egy anorexiás kutya. mit csináljak?
2014. ápr. 7. 12:47
 1/8 DDDspiler válasza:
Nem gilisztás? Mutasd meg egy állatorvosnak!
2014. ápr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
3 havonta féregtelenítve van.
2014. ápr. 7. 12:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem megfelelő számára az a táp, de beteg is lehet. Ezer oka lehet annak, hogy miért sovány. Ezt alapos kivizsgálás után lehet csak megmondani.
2014. ápr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kevés neki az előírt adag. Az egyik kutyám kétszer annyit kap, mint a kilóihoz elő van írva. Nem kövér, nem is sovány. (Flatazort kapnak.)
2014. ápr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen fajta a kutyád? Az én kutyámnak (boxer) az utolsó három bordája látszik, és így van jó kondiban.
2014. ápr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam én is a kiskutyámmal. Josera High Energy tápot kapott, 120 gramm volt neki előírva, ha nagyon aktív, kapott 340 g-ot, és egy dekát nem hízott. Kipróbáltunk egy rakat más tápot, a többitől a széklete is sok volt. Ekkor váltottunk nyers húsra, azóta kis csüngőhasú malac:D Na ez túlzás, de szépen hízott, nincsenek kinn a bordái, egészséges kinézetű.
2014. ápr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló vagyok! Én is nyers hússal( barf) etetek, nálunk szépen szálkásra fogyott a kutya, bár ez volt a cél, mert sok volt rajta a súly felesleg.
2014. ápr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sokáig küzdöttem ezzel én is a vizslámnál, tápot váltottunk többször is (Eukanuba, Brit Care), de látványosan sovány maradt, kilátszott minden bordája (emellett abszolút energikus volt, ugrabugra, jó étvágyú, jó kedvű). Orvos is látta, féregtelenítés is volt negyedévente, de nem változott semmi, akármit csináltam a tápadagjával. Meguntam a dolgot, váltottunk BARF-ra, kb. egy hónap alatt gyönyörű formás lett a kutya. Azóta is minden rendben vele, izmos, jó kondiban van. Továbbra is a vékony alkat fele hajlik, de normális és egészséges módon.
2014. ápr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!