Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rottweilert nehezebb idomíta...

A rottweilert nehezebb idomítani, vagy a labradort? Miért?

Figyelt kérdés
Kiskutyáról lenne szó. Itt a tavasz, és úgy gondoltam hogy veszek egy kutyát. Ez a két fajta nyerte el a tetszésemet. Tudom hogy teljesen más a kettő. Labit azért szeretnék, mert a szüleimnek is az volt, rotit pedig azért, mert nem árt ha megvéd valaki, csak az a kérdés, hogy melyiket lenne könnyebb idomítani...

2014. ápr. 8. 15:51
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
köszi minden választ
2014. ápr. 8. 16:38
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
A rottweiler egy komoly, határozott vezetőt (gazdát) igényel. Dominánsabb és makacsabb mint egy labi, sokkal hamarabb a fejedre nő ha nem tudsz bánni vele és akkor kész is a baj! Az örző-védőzést sem magától tanulja, el kell menni kutyasuliba és ott ÖV tanfolyamon kiképezni. Mert enélkül ha ne adj isten támadóan fellép egy olyan ember ellen aki nem szimpi neki, az életben nem fogod tudni leszedni az illetőről. Az ÖV lényege épp ez hogy a kutyát megtanítsuk "harcba küldeni" és visszahívni.Enélkül csak egy időzített bombát tartasz a kertedben.
2014. ápr. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Rotinak nagyon nagyon nagyon határozott gazda kell. Ha nem kontrolálod, ahogy előttem is írták, időzített bomba. Egy normális labi nem fog megharapni senkit, még ha nem is foglalkozol vele nagyon sokat...de a roti, az dönt, és végrehajt. Minden kutya igényli a gazda közzelségét, de a roti, mivel egygazdás, fokozottabban. Mozgásigénye átlagos, viszont munkakutya, és elvárja, hogy dolgoztasd. Nem ajánlanám, csak olyannak, akinek volt már tökéletesen képzett, szocializált kutyája.
2014. ápr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
És a kutyasuliba mennyi idős korától mennyi idős koráig, illetve hányszor kell vinni hetente?
2014. ápr. 9. 16:10
 15/23 anonim ***** válasza:

Szerintem a rottweilert válaszd.

A roti könnyebben idomítható, türelmesebb fajta.

Nyilván, ha nem kezeled vad kutya lesz belőle, ha a labit nem kezeled kajla lesz.

Én rottweiler mellett döntök.

De, ha te kajla és szeleburdi kutyát akarsz, akkor a labradort válaszd.

Ha sok időd van vele foglalkozni, akkor a rottweilert.

Ha viszont első kutyád akkor a rottweilert nemigen ajánlom, ha nincs tapasztalatod, hogy hogyan kell ilyen kutyát nevelni.

De ha volt már kutyád, nagyon ajánlom a fajtát! Mindemellett a leghűségesebb fajta, ha Téged jelöl ki gazdájának. Minden elől megvéd, még a családtagod ellen is felléphet, ha kiabálás vagy lökdösődés van. :)

Én azt mondom Rottweiler, semmiképpen nem bánod meg!:)

2014. ápr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagy Lilii azért legyen már eszed! A roti nem gyerek kezébe való!
2014. ápr. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"Minden elől megvéd, még a családtagod ellen is felléphet, ha kiabálás vagy lökdösődés van."


Hát nagyon jó lesz, ha majd a kérdező anyja megszidja a fiát mert pl 1-est vitt haza suliból, a kutya meg ráveti magát anyuka nyakára... Ott nagyon nagy bajok vannak ahol a roti falkán belül (azaz családtagra) támad!

2014. ápr. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Imola Ágnes ***** válasza:

Kutyasuliban azt javaslom 3 hónapos korában már vidd el. EZ egyes helyeken ovi, máshol suli, a lényeg, hogy foglalkozva legyen a kutyával, és elsősorban veled!

Csak olyan sulit válassz, ahol elsősorban veled foglalkoznak, nem a kutyával.

2014. ápr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk roti volt az első családi kutyusunk.. :-) Most meg labink van. Sajnos 1 éve már nincs köztünk a rotink... Még mindig nem tudtuk túltenni magunkat rajta, annyira szerettük. A labink egy éves. Nagyon szeretjük a labit is, de össze sem lehet hasonlítani őket. A rotink már kölyökként is sokkal komolyabb, szófogadóbb kutyus volt. Egyáltalán nem volt harcias, még idegenekkel sem. Nem is nagyon ugatott, talán csak a macskákat. A sétálás is már az első pillanattól fogva zökkenőmentes volt. A baj csak az volt mindig, hogy ha sétálni vittük szinte mindenki félt tőle, volt olyan, aki még az úttest másik oldalára is átment.. Pedig ő még a többi kutyával is mindig barátságos volt. Azt meg sosem felejtem el, hogy ha valaki megsimogatta, azonnal eldobta magát, a hasát kellett simogatni és a lábai meg az égnek álltak. Bocsi, hogy a személyes élményeket is elmeséltem. Viszont szerintem is első kutyának inkább labit válassz. Nagyon aranyosak ők is. Nekik sokkal több energiájuk van, le kell őket nagyon fárasztani, nemcsak sétával, hanem sok játékkal, tanítással is. Viszont ami nagyon fontos, hogy mindkét fajtánál nagyon figyelni kell az etetésre! Nagyon hízékony mindkettő..
2014. ápr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Ha anyuéknak volt kutyájuk, az nem olyasmi, mintha az enyém is lenne? Szóval akkor olyan, mintha már nem az első kutyám lenne. Vagy mégis?
2014. ápr. 12. 08:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!