Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kiadnátok egy kutyáért...

Ti kiadnátok egy kutyáért 900-1000 eurót?

Figyelt kérdés
Ha igazi tenyésztőtől vennétek, szuper vonallal, szűrt ősökkel, kiállítási eredményekkel, stb stb?

2014. ápr. 8. 19:32
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
61%

pl. azért, hogy versenyezhessen. vagy azért, hogy azt kapja, amit szeretne.

nyilván lehet találni keveréket, aki teljesen megfelel minden elvárásnak, de nehezebb. ha kölyköt akarok, nem tudok semmit a szülőkről, nem tudom milyen lesz, míg egy törzskönyves kutyánál ismerem a szülőket, tudom, hogy nagyjából milyenek lesznek. nem halálbiztos, de azért több esélye van, mint egy menhelyes kutyánál.

amúgy meg nem kell lepontozni azt, aki ki akar adni ennyit egy kutyáért. hadd költsem már arra a pénzem, amire akarom.. semmi bajom a keverékekkel, menhelyes kutyákkal, de így döntöttem. semmi köze hozzá senkinek. azzal sincs semmi bajom, ha valaki menhelyről, fajtamentőktől hoz, sőt, nagyon tisztelem érte. nem értem, mi a problémád...

2014. ápr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
55%
Simán. Ha nagyon szeretnék egy konkrét fajtájú kutyát és az, ami tetszik ennyibe kerülne, akkor igen. Akkor is, ha hosszabb ideig kellene gyűjtögetni rá.
2014. ápr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ilyen sokan válaszoltatok!

Szerintem nem azt kéne nézni, hogy kiállításozni akarnak-e a kutyával, vagy sem, hanem azt, hogy szép, fajtajellegnek megfelelő, egészséges, jó temperamentumú, stb. legyen az eb. Mindenkinek a szíve joga eldönteni, hogy örökbe fogad kutyát, vagy vesz egyet. Az én kedvenc fajtám ára jó tenyészetekből kb. 900 eurónál kezdődik (éppen ezért tettem fel a kérdést), a szaporítók pedig 60.000-80.000 Ft-ért árulják a törzskönyv nélküli, beteg, alultáplált kölyköket...A különbség hatalmas, főleg minőségben, munkában és a kutyákra szánt (belefektetett) pénzben, időben.

2014. ápr. 9. 19:55
 24/32 anonim ***** válasza:
87%

"Az én kedvenc fajtám ára jó tenyészetekből kb. 900 eurónál kezdődik"

Így igen. Az én kedvenc fajtám (mudi) ennél sokkal olcsóbb, még komoly munkára vagy tenyésztésre is. De külföldön élek, itt nem tenyésztik, így kénytelen leszek behozni. Nem biztos, hogy Magyarországról, nyugaton az ára 500 euró, a szállítási költséggel együtt lehet, hogy kijön ennyi. Pedig "csak" egy mudi.

2014. ápr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
75%

nem feltétlenül a kiállítási kutya a drága, sőt...

én sem kiállítási kutyát szeretnék és abszolút nem a külső volt a lényeg, hanem a belső tulajdonságai. nem értem miért pontoznak itt le egyesek...

2014. ápr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
40%

Kiadnék érte annyit, még többet is, ha "beleszeretek", vagy ha úgy alakulna.

Még nem szuper tenyésztett kutyáért is adnék annyit, ha megtehetném, akár a "búbánatnak" is, hátha felvidula kicsit. :D

2014. ápr. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Akiteki ***** válasza:
100%

Hobbira vettem az egyik álmomat. Mivel a környéken nincs ilyen, messziről kellett hozni, utazással együtt többe került. Akit tenyésztésre vettem, az jóval többe került.

A világban csak nálunk divat az ócsókutya kategória. Normális helyeken van az 1000 feletti és a menhely. Nálunk meg minden 2. embernek epresszes szaporítós kutyája van.

2014. ápr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem hogy kiadnék..ki is adtam, kettőért is, plusz utazás Olasz- ill. Lengyelországig. Igaz versenycélra vettem, de nem is vennék máshonnan mást, csak azért mert olcsóbb.

A röhej h emberek fényképezőgépekre, biciklikre, horgászcuccokra stbstb kiadnak ennyiket, és azon nem akad fönn senki, mert tudják, h ennyi az ára az adott dologból egy jóminőségűnek. De egy társért, egy családtagért, akit nem cserél le az ember 2-3 év után, mert megjelent egy jobb a piacon, azért meg sajnálják. Nagyon sok ember akinek szaporítótól van kutyája, ott van a 100as LCD TV a lakásában és min. egy Canon 7D-vel kattogtat... szóval csak ezért vicces ez.

És mielőtt sznob paraszt lennék: két örökbefogadott kutyám van és mindig is lesznek menhelyiek, ha ők már nem lesznek. De fajtatisztát csak olyan helyről ahol megfelelnek az általam támasztott követelményeknek. És ott 1000nél kezdődik.

2014. ápr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
52%

Azért van ez, mert a legtöbb ember ebben az országban... nem engedheti meg magának.


Amúgy nem értem, azokat akik csak leszólni tudják , ha valaki sokat fizet egy kutyáért pl. Mert, ha nekem konkrétan nincs rá pénzem, lehet az nekem fájó pont, de az már bunkóság, ha emiatt elkezdek leszólni másokat, vagy azt hazudom, hogy akkor sem adnám meg egy kutya reális értékét/árát, ha jobb körülmények között élnék, mint most. :)

2014. ápr. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Amúgy, egyszer belinkeltem ide egy kutya képét, amit egy megbízható kennel honlapjáról töltöttem le. Azt kérdeztem, hogy szerintetek fajtatiszta e.


mindenki rávágta, hogy keverék, nem túl kedves hangvételben, de aki a leginkább kampányolt a kutya keverék léte mellett az a nagy kutyaszakértő, "siparra" volt.

2014. ápr. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!