Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért "hiperaktív" a kiskutyám?

Miért "hiperaktív" a kiskutyám?

Figyelt kérdés

A kiskutyám (3-4 hónapos) tiszta "bolond", mert állandóan harapdál (mindenkit) ha rászólok megugat, felugrál, nem nyugszik le soha ha rászólok meg minden, mindig hosszan sétáltatom naponta tehát nem hiszem hogy tele van energiával..

Segítsetek mert ezt nem bírom!

Pedigree-vel etetem (junior)

fiú kutya, nincs ivartalanítva, keverék


2008. júl. 25. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya ilyen.Nincs semmi baj ez teljesen normális.Akkor lenne baj ha teljesen nyugodt lenne és nem csinálna semmit.

Még kölyökkutya.Amikor te gyerek voltál te is körberohangáltál a házban.Még ő gyerek.

Vegyél neki játékokat hogy azzal lefoglalja magát.kb.2 éves korában már nyugodtabb lesz talán.

De azis lehet hogy akkor is játékos lesz.

Nekem 4 éves keverék nagykutyám van és kiskora óta hiperaktív.Csak akor nyugszik le ha körbesétáljuk a fél várost.Vettem neki játékokat hogy azzal foglalkozzon és mindig a gumicsirkéjével a szájában mászkál mindenhova.

Vegyél a kutyádnak ilyen csipogós játékokat.Az én kutyám egésznap ezekkel szokott szórakozni

2008. júl. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Még kölyök, ezért hiperaktív. Majd lenyugszik. Játékokkal addig is el lehet foglalni. Ebben az esetben nem számít, hogy milyen fajta (kiskorában minden fajta ilyen), vagy ivartalanított-e (később a szökések megakadályozása érdekében szükséges lehet az ivartalanítás), de azért végre egy normális kérdező, aki leír minden információt.

Ha tutira el akarod foglalni, akkor vigyél neki egy társat:)

2008. júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Hát tényleg nem sok mindent tudsz vele még csinálni ez ügyben, így a normális, hogy hiperaktív. Próbáld meg egyszerre jól kifárasztani játékkal, akkor egy-két órára megnyugszik. A harapdálás is normális, az is javulni fog idővel. Arra figyelj, ha túl nagyot harap, vagy olyan helyre ahová nem szabad akkor szólj rá.(én megengedtem neki, hogy a kezemet vagy a lámabat rágcsálja finoman). Így ki fog alakulni egy gátlás és nem fog később nagyokat harapni, max. szeretetből rágcsálni. Én vettem neki labdát azzal jó sokáig elvan, de az üres műanyag flakon a mai napig verhetetlen játék...

Az én kutyám már 3 éves, de még mindig "kottyant", igaz ő idős koráig ilyen játékos marad, mert olyan fajta. Ja..és nincs ivartalanítva mégsem szökik.

2008. júl. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

"Ja..és nincs ivartalanítva mégsem szökik."

Majd fog, csak érezzen egy közelben lévő tüzelő szukát...

Persze ha bombabiztos zárása van a teleknek, akkor megakadályozható. Viszont pl sétáltatás közben még az engedelmességi vizsgás kutyákat is szinte lehetetlen visszahívni ha tüzelő szukát éreznek, hiszen a szaporodási ösztön mindennél erősebb.

2008. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
67%
Már három éves aki nincs ivartalanítva mégsem szökik...nem azt mondom, hogy adott esetben nem szalad el (macska, lánykutya...stb), de nem szökik!!!!!
2008. júl. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem ilyen egy kiskutya, ez százszor rosszabb, állandóan harapdál, egyre erősebben és felugrál összekoszol, meg minden, nem bírom hogy alig lehet vele játszani, sőt sehogy, elajándékozni akarom ha nem változik meg valahogy, ez biztos nem csak azért van "mert még kiskutya", mitől lehet? Segítsetek!
2008. júl. 26. 13:20
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
A
2008. júl. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Az én kutyám is ilyen, én tűrök, mert szeretem. Ki fogja nőni, semmi se tart örökké. De ha ennyire idegesít és nem viseled el akkor lehet hogy tényleg jobb a kutyusnak, ha keresel neki egy szerető gazdit!
2008. júl. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen könnyen lemondasz a kutyáról, akkor nem is való neked kutya! A kiskutya hidd el ilyen, nekem is volt, csak rá kell szólni, de sokszor mire megtanulja. Amit nem szeretnél, hogy később csináljon, most kell leszoktatni, nevelni, de fontos hogy legyen gyerekkora. tanítsad ülni, feküdni, mondjuk kis parizerrel rászedni dolgokra. hidd el ez így természetes.


Volex

2008. júl. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

jajistenem! hát nehogy már ilyen könnyen lemondj egy csöppségről! :( hát nagyon elszomorodtam, mikor láttam, mit írtál. ha tényleg ilyen könnyen feladod, vegyél macskát... az semmi ilyet nem fog csinálni, de örömöd sem lesz benne az biztos, és egy társat is elveszítesz! (elnézést a macskásoktól, én kutyapárti vagyok)

A sétáltatás nem elég, foglalkozni is kell vele, játszani kell vele. biztos vagyok, hogy az én kutyám még a tiednél is lököttebb volt, sőt, még mindig az, pedig már másfél éves. :)

Fogadd el Őt! :) de azért határozottan neveld!! Igazi egyéniség már most is. :)

2008. aug. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!