Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne az ideális...

TSkull kérdése:

Milyen kutya lenne az ideális számomra?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát, amelyet nem házban tartanék, hanem kifejezetten őrző-védő legyen. Imádóm a nagytestű izmos kutyákat, mint pl. a Rottweiler, Amstaff, Beauceron és hasonlók, de tartók tőle, hogy egy ilyen kutya kienne a vagyonomból. Nagyon tetszik még a Staffordshire Bull Terrier is, mondjuk az nem egy nagytestű kutya. Szeretnék ötleteket. Persze szempont az is, hogy nem tépje le vmelyik rokonom karját. Tudom, hogy nevelésen múlik, de nem bízok annyira egyetlen állatban sem, hogy a lakásban legyen, vagy kisgyerek közelében. Imádom a kutyákat, és a képzéséhez is lenne türelmem, de egy intelligens fajt szeretnék, amelytől a családnak nem kell félnie, de a hivatlan vendégnek igen.

2014. ápr. 15. 11:02
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

16-os vagyok.

Na amíg én bepötyögtem a kis mondókámat addig egy oldalnyi válasz érkezett meg te is kérdező írtál még sok mindent :D

Így már másabb azért.

Az jó, hogy már jó előre tájékozódsz, csak itt ezen az oldalon az a "szokás" hogy ha valaki kiír egy ilyesmi kérdést az a kutya vásárlás előtt kb 2 nappal teszi :D


Az amstaff azért nem jó házőrzőnek mert imádja az embereket. Ugatni azért ugat amíg kint van valaki, de amint beér a " nyakába ugrik és rázúdítja minden szeretét" :D Az egy dolog, hogy hogy néz ki, a külső sokszor megtévesztő. Pl. az akita egy édes plüss macinak néz ki, közben meg teljesen más jelleme van.

A házőrzők eleve bizalmatlanok idegenekkel szemben.

Egy roti már házőrző, de nehezebb is nevelni mint egy staffit, illetve nem nehezebb csak több buktatót rejt magában.

2014. ápr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
75%

Még mindig azt szajkózod, hogy a kutya megbízhatatlan, és megharapja a kisgyereket.


Még egyszer leírom.

Egy jól szocializált kutya nem fog megharapni kisgyereket, ha az nem piszkálja, nem bántja.

Ha a kutyának van valamilyen szociális problémája vagy defektusa, akkor támadHAT alaptapanul is.


De a DÖNTŐ többségben a HELYTELENÜL cselekvő gyerek a hibás a harapásért. Kővel dobálja, rugdossa, rákiabál a nyugodtan fekvő kutyára és megijeszti. És így tovább.

Ha nem akarod, hogy a rokon gyerekeket megharapja kutya, tanítsd meg őket, hogyan kell egy kutyával bánni.


Ezt érted vagy próbáljam egyszerűbben elmagyarázni?


De továbbra is azt mondom, harmincéves kutyatartói tapasztalattal, hogy nem szívesen adnék neked kutyát.

2014. ápr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Az amstaff nem házőrző. Ha elolvasnád a fajta történetét, hamar rájönnél, miért nem.

Amúgy a mai világban nem lehet elvárni egyetlen fajtától sem, hogy megvédje a családot. Az un házőrző kutyáknak kimerül a lehetősége a határozott fellépésben, ugatásban, netán egy behatoló megharapásában. De annyi lehetőséget ismernek már arra, miként lehet kiiktani egy kutyát.

2014. ápr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
A "harci kutyák" eredetileg sem az emberre való harcra lettek tenyésztve, sőt, a kiválogatásuk során fontos szempont volt, hogy még felfokozott, küzdős állapotban se bántsák az embert. Szóval eredetileg is emberszeretőek voltak, és azok is maradtak, ezért nem jó házőrzők.
2014. ápr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Fennel, Victoria Stivel és Millan-könyvek helyett inkább valódi szakértők könyvét ajánljátok:


Szinák János - Veress István.


Szinák János kutyakiképző volt a rendőrségen, mellette állatorvos, és nemzetközileg elismert szakértő.


Kérdező, ha szeretnél megismerkedni a kutyákkal és levetni a skatulyát, akkor olvasd az ő könyveiket.

2014. ápr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
81%
Felvilágosítalak: Minden rövid szőrű kutyát be kell engedni még az őv-et is. Neked ezek közül a fajták közül egyet sem ajánlok. Ajánlom a mudit. Okos, viszont nagy mozgás igénye van és mozgatni kell. Őt is be kell engedni. Szerintem inkább nézz körül a menhelyen. Ott biztosan találsz magadnak valakit. Ha a kutya jól van nevelve és a gyerek is emellett nincsenek együtt hagyva amíg a gyerek pici nem lehet semmi baj. Esetleg a komondor? Bár az rengeteg foglalkozást igényel.
2014. ápr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim válasza:
11%
Szerintem Rottweiler az ideális választás, én is féltem tőle, hogy vad lesz, de ha egy kis idot szansz ra és emeberek, más kutyák koze viszed, nagyon is baratsagos tud lenni.
2014. ápr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Én még mindig amellett vagyok, hogy ha eljön az ideje látogassatok el a családdal egy-két menhelyre, és hozzatok el egy fiatal kutyát úgy 1-2 év körülit. Ott már meg lehet mondani, hogy milyen természet. Az amstaff egyrészt a rövid szőre miatt, másrészt az emberimádata miatt nem alkalmas a csak kerti tartásra, és az utóbbi miatt házőrzésre sem. Lehet, hogy baromi durván néz ki egy rap klippben, de amúgy minden két lábon járó lényt imád kicsitől a nagyig. A staffbull hasonló módon rajong az emberekért, és kis termete miatt még elrettentőnek sem mondanám, viszont ők legalább jelzőkutyának jók.

Egyébként házőrzésre egy riasztó vagy mozgásérzékelős lámpa sokkal hatékonyabb, egy kutyát (még egy kiválóan képzettet is) meglepően egyszerű leszerelni ha a kertben van. Bedobnak valami kaját altatóval vagy méreggel átitatva, vagy szöggel stb, befújhatják a száját purhabbal, vagy legegyszerűbb tüzelő szuka vizeletével átitatott pólót bedobnak, és nincs az a jól nevelt kutya akit hidegen hagy. Ezek mind megtörtént esetek. Nálunk a kutyák a lakásban vannak velünk, így valóban minket őriznek, és nem a kertet ahol nincs semmi.

2014. ápr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
59%

Utolsónak van igaza!

Ha őrizni kell vegyél rendszert.

Ha társ kell akkor vidd be a házba és bízz meg benne.

2014. ápr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
59%

Szóval azt mondod olvastál 2-3 cikket arról, hogy kutya támadt emberre, és innentől a kutyának az udvaron a helye.

És ma nem nézted a híreket? Kb 15 hír volt arról, hogy emberek hogyan ölik egymást szánt szándékkal.

Akkor inkább engedd be a kutyát, és zárd ki a többi embert...

A kutyának a gazdája mellett a helye. Nevelni kell, és tanítani. Azok a kutyák támadnak emberre, akiket kicsapnak a kertbe, vagy kikötnek, vagy tojnak rá, hogy megneveljék.

2014. ápr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!