Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne az ideális...

TSkull kérdése:

Milyen kutya lenne az ideális számomra?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát, amelyet nem házban tartanék, hanem kifejezetten őrző-védő legyen. Imádóm a nagytestű izmos kutyákat, mint pl. a Rottweiler, Amstaff, Beauceron és hasonlók, de tartók tőle, hogy egy ilyen kutya kienne a vagyonomból. Nagyon tetszik még a Staffordshire Bull Terrier is, mondjuk az nem egy nagytestű kutya. Szeretnék ötleteket. Persze szempont az is, hogy nem tépje le vmelyik rokonom karját. Tudom, hogy nevelésen múlik, de nem bízok annyira egyetlen állatban sem, hogy a lakásban legyen, vagy kisgyerek közelében. Imádom a kutyákat, és a képzéséhez is lenne türelmem, de egy intelligens fajt szeretnék, amelytől a családnak nem kell félnie, de a hivatlan vendégnek igen.

2014. ápr. 15. 11:02
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
Lusták voltak sokan elolvasni vissza fele az irományokat, és csak lengetik az ostort. Nem, nem azért nem engedem be a kutyát a házba, mert láttam pár cikket, hanem én így nőttem fel falun. A teheneket, lovakat a pajtában tartották, a kutyát a kertben, az embereket a házban. Lehet, hogy városon a kutyának bent van a helye, mer sokaknak ugye nem volt máshol helye, de falun azt valljuk, hogy az állat nem a házba való. Tudom, hogy ez egyeseknél lecsapja a biztosítékot, de ez van. Ha az állat nem szokik hozzá, hogy a házban legyen, az soha nem fog bekívánkozni. Volt pár kutyám az életem során, mindegyik jól érezte magát a kertben, annélkül leélték teljes életüket, hogy egyszer is betették volna a lábukat a házba, és nem haraptak meg senkit, viszont mindig jeleztek, ha nem házi jött az udvarra. Látom ezt nem tudom másokkal megértetni, rájöttem, hogy halálra ítélt próbálkozás volt.
2014. ápr. 15. 21:23
 32/34 anonim ***** válasza:

Akkor komondor?

Szerintem az ideális lenne :)

Ne legyen rövid szőrű az a lényeg

2014. ápr. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszüleim is vidéken éltek, a fél életemet ott töltöttem, és ők is kint tartották a kutyákat.

Én Pesten lakok, és látom, hogy milyen az, amikor a kutya a lakásban van, velem, a gazdája mellett.

Hát tudod ég és föld a különbség...már a kutya számára. Persze, elvan a kutya az udvaron, de az nem azt jelenti, hogy boldog is.


De akkor a kérdésedre válaszolok, a staffordshire-t felejtsd el, télen megfagyna kint. Meg úgy általában a rövid, drótszőrűeket.

Hosszú szőrű kutyát válassz, kaukázusi, komondor, kuvasz, német juhász, stb. Utóbbi remekül képezhető ÖV-re (már ha olyan tenyésztőtől veszed, ahol tényleg munkakutyák vannak) a komondor és kuvasz pusztai kutyák, igénylik a nagyon nagy mozgásteret.

És jól sejted, sokat esznek.

2014. ápr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:
Végre valaki megértette, hogy miről beszélek. Köszönöm. A németjuhász tetszik, de pl. a Beauceron-nak is hasonló szőre van, és az nagyon tetszik. Arról van valakinek valami tapasztalata?
2014. ápr. 17. 06:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!