Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vállalás érettségi,...

Kutya vállalás érettségi, majd egyetem mellett? Lehetséges?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, jövőre érettségi, de már régóta gondolkodom egy saját kutyán, akivel majd sülve-főve együtt leszek, ha elköltözöm, jön velem. Már van 2 családi kutya, de egyiküknél sem én vagyok a főnök, hanem édesapám. Szó, ami szó, foglalkozhattam volna velük többet is, de kicsi voltam, amikor hozzánk kerültek, így esély sem volt arra, hogy úgy tudjak velük foglalkozni, ahogy a sajátommal tenném. Frizbizni szeretnék vele, agility-zni, ha érdekli, és mivel már rengetegszer voltam kutyakiállításon és nagyon megfogott a légkör és a társaság, kiállítási kutyát szeretnék. Mindenképp ausztrál juhászom lenne, legalábbis szerintem ő lenne a főnyeremény kutya. Mind habitusra, mint küllemre nagyon tetszik, szerintem jól kijönnénk. Persze ez majd az adott kölyöktől is függ.

Lényeg a lényeg, adódott a lehetőség, hogy egy őszi alomból legyen egy kiskutyám. Nagyon izgatott vagyok, de közben ott motoszkál a fejemben, hogy lesz-e elég időm rá, mivel ugye jön az érettségi, amire fel is kell készülni, majd utána az egyetem, ahol szintén helyt kell állni. Gondolom, nem lehetetlenség elég időt szakítani egy kutyára, de azért szeretnék mérlegelni a dolgot.

Szerintetek megoldható egy kutyával való rendes foglalkozás, érzelmi kötelék kialakítása az iskola mellett?


2014. ápr. 17. 10:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én elég hardcore egyetemre járok, sokat tanulok, a vizsgaidőszak durva, de még a szorgalmiban is folyton zh-t írunk. Beköltöztem egy sulihoz közeli albérletbe a kutyámmal, és én mondom, nincs az az orrvérzős vizsgaidőszak, amikor ne tenne jót megfogni a kutyát, és futni egyet vele. Szóval teljesen összeegyeztethető, tanulni csak szünetekkel kell, hát ha még mozogsz is a szünetben, az szuper.
2014. ápr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Huh, hát ahogy a tapasztalat mutatja az első év nem mindenkinek egyformán nehéz. Nekem nem volt gondom egyetem mellett kutyázni, de egy vizsgaidőszakot ő is megsínylett (mondjuk én két szakot vittem egyszerre). Szerintem is érdemes lenne kitapasztalni az első évet egyetemen.

Most érzem, hogy már csak egy szakom van és utolsó év, hogy van rendesen időm rá (nekem is aussiem van, ő már 1 éves múlt). Mondjuk ez függ nagyon a szaktól, hova szeretnél menni? Amúgy tényleg most lenne érdemes venni, de nem őszi alomból, hisz az elő hetet érdemes lenne legalább otthon tölteni vele, és ez nyilván egyszerűbb a nyár közeledtével.

2014. ápr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%
Aki egy egyetem miatt nem tud időt szakítani a kutyára, az később munka és család mellett még annyira sem fog tudni.
2014. ápr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyetem mellett van 2 kutyám lakásban. Egyedül vagyok, tehát nincs aki segítsen. Mindent meg lehet oldani. Ugye az órák eléggé össze-vissza vannak, de annyi lyuk minden nap van az órarendben, hogy egy levitelre haza ugorjak. Nekem mindkét kutyám közepes energiaszintű, így a lemozgatást 1 óra alatt is meg tudom oldani, ha nagyon zsúfolt az időbeosztásom, és nem az van, hogy lemegyünk a térre, én állok, ők meg legelnek, hanem végig felváltva dolgoztatom őket. Bulizni is el lehet menni, csak előtte a kutyákat le kell rendezni. Hétvégente meg megyünk sulizni, kirándulni, mindenhová jönnek velem, ahová csak lehet. Szerintem meg lehet oldani egyetem mellett is, ha kertes házban laksz, akkor meg pláne. Olyan nincs, hogy 2-3 órát ne tudj naponta szakítani arra, amire akarsz.
2014. ápr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ez elsősorban tőled függ, hogy neked mennyire jók a képességeid, és hogy ehhez képest hová nyersz felvételt. Ha olyan helyre akarsz menni, amit nehéznek gondolsz, akkor kutyát legfeljebb kertes házas körülmények közé. Azt, hogy milyenek a képességeid, mi nem tudjuk.

Attól is függ, milyen egyetemre mész. Pl nekem volt olyan, hogy minden kedden 8-18-ig bent kellett lennem laboron, lakásban szintén rossz ötlet így a kutya.

Ami még az egyetemen nagyon időigényes, az a kutatómunka. Mondjuk egy mopsz mellett simán lehet kutatni, de azért a választott fajtád több időt igényel.

Azt nem tudjuk eldönteni helyetted, neked mi a fontos. Azért egy BME villamosmérnök bsc-nek nem jó nekifutni kutyával, akármilyen zseni is vagy. :)

2014. ápr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
7-es vagyok nem tudom te milyen fajtába mozogsz de a terriereknél ezt vetted észre ahogy a legtöbbjüknél is.
2014. ápr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szerintem simán megoldható. Kicsit túl is van aggódva ez a kutya mellett tanulás dolog. Most mondják már meg nekem, létezik olyan ember akinek nincs élete az egyetem mellett? Szerintem nem sok. A legtöbben képesek eljárni dolgozni, bulizni, barátnőzni, pasizni, sportolni vagy bármilyen hobbit űzni.. Annyi az egész, hogy neked nem ez lesz az életed, hanem a kutyázás.

Én a második kutyámat a gimnáziumi felvételikor kaptam, mégis felvettek egy erős iskolába. A harmadik kutyámat ÉS a macskámat 11. év végén. Most 3 mudim, 1 macskám van és egyetemre készülök. Az egyetlen könnyebség, hogy én kertes házban lakok, de attól még ugyanannyit kell velük foglalkozni. Eszembe sem jutott, hogy ez gondot okozna. Szerintem teljesen természetes, hogy állataim vannak, és mellette életem.

2014. ápr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
13-as vagyok valaki megmagyarázmá, miért lettem lepontozva? Szerintem a munka. + család sokkal több időt elvesz, tapasztalat.
2014. ápr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Na hát... persze nem megoldhatatlan, de nem kell hozzá hardcore szak, hogy az ember adott esetben reggeltől estig bent legyen. Mert az órák összeállításánál nem mindenhol van szabadság, nálam a két szak közül a bgf volt durva...és nem azért mert nehéz lett volna, hanem mert egyszerűen nem lehetett bizonyos félévekben egyszerűen élhető órarendet összeállítani. A másik, bölcsész szakomon pedig még kevesebb lehetőség van, viszont kevesebb óra is... most amellett nyugodtan tudok kutyázni. De azért örülök, hogy nem első évben vettem magamhoz a kutyám, mert kellett bizony a rutin, meg egy viszonylag szabad félév.
2014. ápr. 18. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

"Igazából, ha átgondolom a dolgot reálisan, ha nem ülnék a gép előtt egész délután (jó szokásom szerint), akkor szerintem lenne elég időm a kutyára."


--> Ami engem illet, én életmódváltásba kezdtem a kutyám miatt. Korábban otthon ültem, gépeztem. Majd kihoztuk menhelyről a kutyusomat. Utána nem volt megállás... eleinte csak pórázos séta napi 4-5x

Majd felfedeztem mennyire szeret a parkban játszani más ebekkel :D, és hogy ez számomra is jó móka.

Majd rájöttem, hogy itt vannak a hegyek nem olyan messze, ahol friss a levegő, szép a környezet, és az utakat róva elfelejtem minden napi bánatomat...

Ezután jött a felismerés, hogy sajnos nem vagyok olyan fitt, hogy tartani tudjam a lépést a hiperaktív, folyton mozogni/játszani vágyó kutyámmal (kb 10 perc felfelé menet után legszívesebben négykézláb kúsztam volna)

Megoldást végül a konditerem nyújtott, és hogy letettem a cigit, mivel nikotinos tüdővel kellemetlen végigtekerni egy órát a Spinning teremben. :D


Amúgy, 10 órát dolgozom naponta, és háztartást vezetek. Reggel sétálok, játszom vele, ebédszünetben egy gyors séta, este pedig kiadós nagyobb szabad séta míg el nem fáradunk.


Nem mondom, hogy könnyű, de megvalósítható suli/munka mellett jól kutyát tartani, ha megvan a kitartásod és a tenni akarásod. Sőt, ezeken a dolgokon sokat erősíthet egy kutya.


Mindenesetre gondold meg, mert az első év tényleg olyan, hogy rengeteg törődést foglalkozást igényel, ekkor kell elkezdeni a szocializációt, dolgokhoz szoktatást, stb. És ha ez bármiért kimarad, később nehezebb lesz.


AMúgy egyetemen az első év a "legstresszesebb" így én is azt javasolnám, hogy ne abban az évben válassz kutyát.

2014. ápr. 19. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!