Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet az hogy a kutyám "pocako...

Lehet az hogy a kutyám "pocakosodik"?

Figyelt kérdés

8 éves kb, mudi szuka. Vemhes nem lehet, meg annak más jelei is lennének... Eszméletlen nagy a hasa, már vagy egy hónapja bőven visszavettem a kajájából és nem hogy lement a hasa, hanem még nagyobb lett és az oldala esett be (meg a combjánál). 1-1,5 hónapja lett féreghajtózva. Brit care-t etetek vele és maradékot is némely napokon. Hetente kap egy főtt tojást, rizst és hétvégente csontos húst. Most kap minden nap ilyet: [link] meg ilyet: [link] gondolom szinte semmit nem ér, de kaptam szóval akkor gondoltam adogatom neki, baja nem lehet tőle... Mitől nagy a hasa? Öregszik? Jobban rakódik rá? Mozgatom rendszeresen... Kertes házban lakik, hétvégente viszem sétálni (igen, tudom hogy naponta kellene, de sajnos így tudom megoldani ebbe most ne menjünk bele) és minden nap labdázok vele meg kötelet húzunk és agyilag is lefárasztom új trükkök tanításával.

Előre is köszi ha valaki tud nekem segíteni :)

13/L


2014. ápr. 19. 13:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
20%
8*7=56 :D Tehát öregszik, de azt legalább jól teszed, hogy játszol vele meg mozgatod.
2014. ápr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 ecsemecse ***** válasza:
77%

Miért nem lehet vemhes? Ivartalanítva van? Mert ha csak gyógyszerezitek, akkor még lehet vemhes, én találkoztam már sajnos ilyennel...


Az lehet, hogy öregszik, bár attól olyan látványosan nem kéne híznia szerintem. A kedélyállapota jó? Ugyanolyan intenzíven, örömmel megy sétálni? Nem tudod véletlenül, hogy a napközbeni tevékenységei változtak-e? (többet alszik, pihen...)


Esetleg megpróbálkozhatnál egy idősebb kutyáknak való táp etetésével, hátha nem felel meg már neki a normál, más összetételű táp kell neki. Esetleg még azzal is próbálkozhatnál, hogy a hétvégi séta nem séta, hanem egy laza kocogás lenne. Nekem egy közepes testű golder retriver keverékem van, 13 évesen elkezdett nagyon hízni, heti 2-3 kocogással viszont vissza is ment minden, azóta teljesen rendben van.


Ha nagyon aggódsz, akkor meg vidd el dokihoz, az a biztos, ha ő is ránéz, akkor te is megnyugodhatsz.

2014. ápr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Akkor ez ellen nem tudok mit tenni?:D Köszi a választ! :)
2014. ápr. 19. 13:22
 4/20 A kérdező kommentje:

Nincs ivartalanítva, nem is gyógyszerezzük, de nem szökött ki, nem jött be másik kutya, a környéken meg csak szukák vannak.

Ha mozgásról van szó, akkor ugyanolyan energikus, de napközben tényleg sokkal többet szunyókál kiterülve a napon, de amint kimegyek hozzá rögtön felpattan és újjászületik :D

Pont tegnap rendeltem tápot, de akkor következő alkalommal tényleg megpróbálom és én is gondoltam már erre :D

2014. ápr. 19. 13:28
 5/20 anonim ***** válasza:

Olyan,hogy állatorvos,még nem merült fel opcióként?

Egy hónapja nézed és vársz,hogy mi lesz a kutyáddal,orvos helyett itt kérsz látatlanban távdiagnózist?A leírtak több betegség tünetei lehetnek.

Hasvízkórról hallottál már?

Akár az is lehet,szívprobléma esetén szokott megjelenni idősödő kutyáknál.Van,hogy ezen kívül nem nagyon van más tünet,viselkedése,étvágya nem változik.

2014. ápr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 zsuzsabazsa ***** válasza:
88%
Okvetlen lássa orvos,mert lehet a hasüregben valami daganat, vagy ciszta. ha egyébként a kutya nem kövér csak a hasa nagyobodott meg látványosan, mintha mindig tele lenne a hasa. Mindenképp orvos minél hamarabb.
2014. ápr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
Tudnál feltölteni képet a kutyusról? Nagy has és nagy has között is lehet különbség. Lehet, hogy tényleg csak hájas, de pl. egy elhúzódó méhgyulladás is lehet.
2014. ápr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
* ... bár ezt nyilván nem így neten keresztül fogjuk diagnosztizálni... :P
2014. ápr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%
Ha csak a hasa nagy, de a kutya nem kövér, zsíros, akkor annak valami rendellenesség lesz a hátterében. Jó lenne fotón látni, de mégjobb orvosnak megmutatni, mert ki tudja, mi gyűlik, nő benne. Én a vemhességet sem zárnám ki, simán lehet, hogy egy kan belógott hozzá, nem kell, hogy a szomszádban lakjon.
2014. ápr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

Tehát egy ivaros, szuka kutya, a tüzelési időszak után. A hasa nagy, és kertben van. Jól értettem?

Ez lehet vemhesség, álvemhesség, vagy akár valami csúnya daganat is. Miért nem vitted már el orvoshoz?

2014. ápr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!