Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet úgy nevelni a rottweiler...

Lehet úgy nevelni a rottweilert, hogy családtagokkal abszolút barátságos legyen, és idegenekkel szemben pedig vad?

Figyelt kérdés

Minél több választ szeretnék!

Kérlek csak azok írjanak, akiknek rottweilerük van!

Köszönöm!



2014. ápr. 19. 14:39
1 2 3
 11/22 Imola Ágnes ***** válasza:
Egyet értek Little Reddel...ott valami nagyon nincs rendben, ha a családtagokra támad. Attól függetlenül, hogy egygazdás, továbbra is falkaállat marad, aki együtt tud működni a falkával, és védi annak minden tagját.
2014. ápr. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Ne mondjátok, hogy nem való nekem a rottweiler! Tudom, hogy határozott gazda vagyok, volt már Kaukázusi juhászkutyám és Kuvaszom is.

Mindkettőt meg tudtam nevelni.

Azért köszönöm a válaszokat, és nem akarok vitát nyitni!!

Mellesleg, van több ismerősöm is, aki rottweilert tart, és amikor odamegyewk a kutyához, teljesen maximálisan engedelmeskedik nekem, mert határozott vagyok!

Nekem nem kell ezeket mondani, hogy nem való! Köszöntem! :)

2014. ápr. 28. 16:42
 13/22 anonim ***** válasza:
Ha ez valóban így lenne, nem tetted fel a kérdést. Ez ugyanis azt jelzi, hogy bizonytalan vagy. És amíg az vagy, inkább ne válaszd ezt a fajtát.
2014. ápr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

De mondom, nem vagyok bizonytalan.

Azért tettem fel a kérdést, hogy mennyire tud a rottweiler házat őrizni.

Mire kell figyelni ilyen esetben......

A fajtáról mindent tudok, ismerem.

Nem fogok senkinek magyarázkodni, csak kérdeztem, egy hasznos választ vártam erre (pl. Igen/Nem).

Mert az még mindig hasznosabb, mint hogy a magánvéleményetekkel vagyok tele.

2014. ápr. 28. 16:59
 15/22 Imola Ágnes ***** válasza:
Mivel 2 kérdésed van, csak ide írok, úgy is elolvasod. Tapasztalt kutyás egy kérdésből leszűri, hogy mit tudsz a fajtáról, és mit nem, valamint azt, hogy mennyire vagy felkészült. Nyilván azt fogod tenni amit akarsz, de az egyértelmű hogy nem vagy felkészülve rá.
2014. ápr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Egy roti engedelmeskedik neked, falkán kívüli embernek mert határozott vagy? Hát hogyne...Bilibe nem lóg a kezed véletlen?
2014. ápr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
82%

"Azért tettem fel a kérdést, hogy mennyire tud a rottweiler házat őrizni."

...

"A fajtáról mindent tudok, ismerem."


Csak én érzem az ellentmondást a két mondatod között?

2014. ápr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Eddig érdekes módon felvoltam készülve rá, de nektek köszönhetem, kicsit elbizonytalanodtam.

Nem vagyok falkán kívüli ember... miért lennék az?

Az imént írtam, hogy NE írjatok ide, ha nem tudtok normálisakat írni!

Miért lennék falkán kívüli ember?

2014. ápr. 29. 16:18
 19/22 Imola Ágnes ***** válasza:

"Mellesleg, van több ismerősöm is, aki rottweilert tart, és amikor odamegyewk a kutyához, teljesen maximálisan engedelmeskedik nekem, mert határozott vagyok! "

Az ismerősnek nem vagy a falkájában. Nincs hogy tag legyél. Ezért kétlem, hogy engedelmeskedne neked egy idegen roti. Hja, és az engedelmeskedést nem arra értem, hogy amikor ép rád néz, és azt mondod ül, lül. Inkább arra, mikor elvonja valami a figyelmét, mondjuk egy másik kutya, ami után elkezd szaladni, te visszahívod, és visszamegy. Alapból a kérdésedből minden rotis megmondja, hogy nem vagy rá felkészülve, és nem ismered a fajtát. Ha nem így lenne, akkor ez a kérdés meg sem fogalmazódott volna benned.

2014. ápr. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Jó.

Azért "engedelmeskedik", mert kb 3-4 naponta megyünk a rokonomékhoz...

Nem tudom, ti mit értetek az engedelmeskedés alatt..

Mivel a kutyus csak 1 hónap múlva jön, bőven van időm, és minden nap a fajtáról olvasok..

Nem annyira kötelező, hogy vad legyen..

Egyáltalán nem ez a célom, amint ezt a nem tudom hányadik ember írta.

Mondtam, nem ezért akarok rottweilert.

Nem tudom, ebbe mi nem érthető, az a lényeg, hogy még TELJESEN nem vagyok felkészülve a fajtára, de van egy hónapom, és mivel a rokonomékhoz járunk, ott is foglalkozom a kutyussal, és mivel minden nap olvasok róla, menni fog! :) Köszi a válaszokat!

2014. máj. 1. 12:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!