Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyám sebével...

Mit csináljak a kutyám sebével KÉP LENT?

Figyelt kérdés

3 napja vettem észre az 5 éves beagle kutyámon ezt a sebet (észrevételemkor nem vérzett,azóta se láttam,hogy vérzik) Fogalmam nincs mi okozhatta gyorsan lemostam és bekentem neogranormonnal. Azóta a seb szinte semmit nem változott.


Érdemes lenne állatorvoshoz elvinni? ( az állatdokink az ilyenekre azt mondja hogy ne aggódjak amíg eszik a kutya és kb leszarja )

Kenegessem még neogranormonnal?


A kutyám boldog, nem letört. Eszik,iszik rendesen. Nem zavarja ha a seb közelébe nyúlok látszólag nem fáj neki.


[link]


[link]



2014. ápr. 19. 18:10
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat holnap hívni fogom az állatorvost remélem fel fogja venni.

Nekem amikor nyílt sebem volt ember létemre kentük neogranormonnal és még élek.

2014. ápr. 19. 20:32
 12/20 anonim ***** válasza:
Én betadinoznám csak, mivel elég közelről fotóztad, nagynak tűnik elsőre a seb... kedden vidd el dokihoz, ha nem kezd el begyógyulni magától.
2014. ápr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Képes ilyet csinálni kullancs.Találtam én is a kutyámban,még nem szívott vért és ettől függetlenül ilyen volt a helye.Nagyon megijedtem.Gazdagon ment a sebre a Betadin krém és figyeltem a kutyát hetekig.Szerencsére nem lett baj.
2014. ápr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A neogranormonnal nincsen baj, kutyákra is használják. De ez hámosító krém. Elötte mindenképp tisztítani és fertőtleníteni kell a sebet. A kék lukács isnagyon jó. Dokinak én is megmutatnám.
2014. ápr. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Igazából a seb nem óriási. Látszik,hogy kb a körmömmel egyforma nagyságú. Betadin nem hinném hogy van itthon,de megnézem. Megyek és lefertőtlenítem neki megint. Igazából a seb nincsen a levegőn úgymond mert a szőr teljesen eltakarja aki nem nézi meg a kutyát részletesen észre se veszi,mert rásimul a szőr
2014. ápr. 20. 11:39
 16/20 anonim ***** válasza:
67%
Én azt a részt körbe nyírnám, egyrészt hogy szellőzzön a seb, másrészt a szőr ne kenje újra be a bacikkal. Meg könnyebb tisztán tartani.
2014. ápr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
De így a szőr rásimul és mivel kinti kutya ezért belefekszik a homokba vagy a házába. A szőr pedig nem "engedi" hogy bekoszolja a sebet. Ezért nem nyírtam még le eddig.
2014. ápr. 20. 13:23
 18/20 A kérdező kommentje:
Az előbb néztem meg és szépen besebesedett :)
2014. ápr. 20. 19:37
 19/20 anonim ***** válasza:

A későbbi ilyen esetekre írom:


A seb kitisztítása után nagyon-nagyon jó a körömvirág krém. Nem a kicsi kiszerelés, hanem a nagy tégelyes. Nagyon zsíros, rikító narancssárga színe van a krémnek. Embereknél is használják égési sérülésre pl., én is kentem többször a kutyámra és nagyon jó :)

2014. ápr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ez egy kis harapás nyomnak tűnik.
2014. ápr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!