Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfürdettem a kiskutyámat,...

Megfürdettem a kiskutyámat, de csak vízzel. Ért valamit?

Figyelt kérdés

Nem volt itthon se kutyasampon se semmi babasampon. És úgy tudom, hogy más dologgal nem szabad kutyát fürdetni. Elhoztuk pár napja, és a kezdeti kosztól helyenként a szőre kezdett kikopni. Emlékszem hogy amikor az első kutyusunkat hoztuk, nem fürdettük meg és elkapott egy elég csúnya bőrbetegséget. Ekkor mondta a doki, hogy a hozott koszt le kell a kölykökről mosni, mert kikezdi a bőrüket. Nem akartam keddig várni, mire egy boltba eljutok, ahol vehetek kutya sampont, így gondoltam lefürdetem sima vízzel. Próbáltam kicsit dörzsölni a kezemmel.

De kétségeim vannak mert magához a samponhoz tapadnak a kosz molekulák, és nem tudom, hogy így volt-e értelme szegénykémet kitenni ennek a stressznek.....


Mit gondoltok, ért valamit a sima víz is? kedden úgyis megyünk állatorvoshoz, egy alapos átnézetésre.



2014. ápr. 19. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:

1 Túl nagy feneket kerítesz neki, volt egy rossz tapasztalatod, de általában ilyen téren semmi gond nem szokott lenni. Ne parázd túl.

2 igen, a sima víz is ért valamit.

3, a lényeg: "szegénykémet kitenni ennek a stressznek....."


Inkább ennek kéne 1000-szer nagyobb jelentőséget tulajdonítani, nagyságrendekkel nagyobb sérülést okozhatsz (mentálisan) ha nem tudod kezelni az ilyen helyzeteket, mint egy kis kihullott szőr.


Ennek egyáltalán nem kéne stresszesnek lenni.

Meg kell tanulni, hogyan kell egy kutyát bármihez hozzászoktatni, amihez csak akarod, stressz nélkül! Lépésekre bontva, figyelve a reakcióit, pozitív megerősítéssel, következetesen, türelmesen.

Legyen szó vízről, porszívóról, mennydörgésről, bármiről!

2014. ápr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tényleg célszerűbb lenne hozzászoktatnod a vízhez és a fürdéshez, pozitív megerősítéssel, lépésről-lépésre. Mindkettőtök életét megkönnyítenéd vele.

Nem mondom, hogy most azonnal mivel írtad, hogy csak pár napja hoztátok el, de épp ezért szerintem fölösleges volt most megfürdetned, ha úgyis viszitek a dokihoz nemsokára.

2014. ápr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kellett volna még megfurdetned.Mennyi idös?Az anyja mellett ,nem lehetett olyan koszos,hogy rögtön furdetni kelljen.A viz is biztosan ért valamit ,én is csak azzal mosom a kiskutyám lábát ha sáros.Szerintem azért várhattál volna ,elég stressz volt neki az elválasztás,az uj hely.
2014. ápr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!