Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaphat sokkot egy kutya a...

Kaphat sokkot egy kutya a kutyakozmetikustól?

Figyelt kérdés
Egy éves bolognese kiskutyánk van. Már többször volt kozmetikusnál. Kedden vittem megint, de akihez járni szoktunk, az nem ért rá, ezért egy másik helyre mentünk. Az előző helyen ottmaradhattam vele, ez az új hölgy azt kérte menjek el és két óra múlva jöhetek vissza. Az első döbbenet akkor ért, amikor megláttam a kutyát. Gyakorlatilag szinte kopaszra nyírta. Hazavittem, majd jött a második döbbenet. Nem akar enni, nem mozdul, gyakorlatilag szoborrá dermedve áll és folyamatosan remeg. Rémülten elvittem az állatorvoshoz, de nem tudta mi baja van. Vért vett tőle. Most lett meg az eredmény, minden teljesen normális. Ha kiviszem sétálni felélénkül, újra szalad, csóválja a farkát, de ha visszaérünk a lakásba újra teljes apátiába süllyed és órákig mozdulatlanul állva vagy ülve remeg. Mit csináljak?

2014. ápr. 24. 17:25
1 2
 11/20 Akiteki ***** válasza:
81%
Soha ne vidd olyan helyre, ahol nem maradhatsz vele. Ott valami sumákolás folyik. Néhány kozmetikus benyugtatózza a kutyát, hogy neki kényelmesebb legyen. Egy ismerősöm pulija majdnem belehalt.
2014. ápr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók, nem tudom, hogy figyelitek-e még a kérdést, de szerencsére megvan a baj oka. Reggelre úgy ébredt fel a kutya, hogy az egyik fülét elöntötte a fülzsír. Ilyet még nem láttam, gyakorlatilag egy éjszaka annyi képződött, hogy szó szerint kicsurgott a füléből, s még a fülén lévő szőr is teljesen összeragadt tőle. Visszavittük a dokihoz. Fülgyulladás. Valószínűleg attól alakult ki, hogy a kozmetikus kitépkedte a szőrt a füléből.
2014. ápr. 25. 08:12
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem semmi,de genny jöhetett belőle,nem a fülzsír.Ez indokolja a remegést is.Mondjuk a kozmetikusnak ki kell szedni a szőrt a fülből,de nem mindegy hogyan és milyen eszközzel.
2014. ápr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Igen tényleg én definiáltam fülzsírnak, valójában genny volt. Reggel csak megnézték, 11-re vitte vissza anyukám, mert el kell altatni, másként nem tudják kitisztítani. Az orvos szerint átszakadt a dobhártyája. Ő nem látja felelősnek a kozmetikust, azt mondta ez a kockázat benne van. Viszont tényleg nem láttam, hogy szedte ki a füléből a szőrt.
2014. ápr. 25. 11:26
 15/20 Akiteki ***** válasza:

Atyaég! Szegény kutyus! Micsoda fájdalmai lehetnek!

A kozmetikusnak eltörném kezét-lábát. Na pl. ezért nem hagyom soha egyedül a kutyámat ilyen helyen.

2014. ápr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Elég érdekes egy sztori. Nem hallottam még ilyet. Remélem, a kutyusod hamar jobban lesz. És a helyedben nem vinném ahhoz a kozmetikushoz akkor sem, ha a másik, akihez alapból viszitek, nem ér rá.
2014. ápr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Az orvos szerint átszakadt a dobhártyája"


Na ez brutális!

Tényleg ki kell tépni, mert ha otthagyja attól is begyullad a füle, és hát a tépés az tépés, nagyon finomkodni nem lehet...

Mondjuk kevesével is ki lehet tépni, akkor egész biztos nincs akkora húzóerő...


Na mindegy, a lényeg az, hogy ezzel gyakorlatilag fél fülére megsüketült!

Nem tudom, hogy 3 nap után még össze tud e forrni a dobhártya, azt tudom, hogy embereknél a nyers tojásnak a héj alatti hártyáját szokták rátenni ideiglenesen, amíg beforr.

De több nap késedelem elég ahhoz, hogy ne tudjon beforrni, és akkor félig süket marad.


Egyébként nekem is szakadt már ki a dobhártyám, (azért tudom) egy rövid fájdalom, kb mint ha felszúrnák.

A remegés viszont egyértelműen lelki eredetű, azt a fájdalmat hazaérve valószínűleg mág maga mögött hagyta, mint egy pillanatnyi rossz emléket.

(mondjuk a hely és az ember biztos, hogy nagyon rossz emlék marad a számára)


Ezek tudatában most azt mondom, hogy a részleges süketség miatt remegett.

Nem tudta hova tenni az érzést, egy igen jelentős érzékszerve kezdett el másképp (egyoldalúan) működni, a családon teljes pánikot látott, és remegés meg apátia lett a vége.



Ha gondolod, majd írd meg, mit csinált vele a doki!


Tett rá tojáshéjat?

Mit mondott, össze fog forrni? Vagy mi lesz a hallásával?

Jó lenne tudni mi lesz a történet vége...

Majd írd meg a fejleményeket, ha gondolod!

2014. ápr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Velem is előfordult már ilyen, azóta SOHA nem viszem olyan kozmetikushoz, akinél nem lehetek bent. Nekem az a csaj azzal indokolt, hogy ha bent van a gazdi, produlákja magát a kutya és nehezebb nyírni, de ha egyedül van hagyva, akkor megszeppen és hagyja jobban, hogy dolgozzon. Valahol lehet benne igazság, de 1.) az én kutyám 10 éves, kenyérre lehet kenni, 2.) ha a többi kozmetikus meg tudja oldani akkor is ha bent vagyok, akkor ő miért is kivétel? Mert nincs érzéke a kutyákkal bánni? Érzéketlen emberhez pedig nem viszem a kutyát, úgyhogy aki úgy nyit hogy menjek el, azt abban a percben hagyjuk ott. Amúgy az összes helyen felajánlják, hogy elmeHETek, ami néha praktikus is tud lenni, de azoknál, akiket láttam már nyírni a kutyám, szívesebben hagyom ott, mint akinek azért kell a magány, hogy úgy kaszabolja a kutyát, ahogy akarja.
2014. ápr. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Jah amúgy, a fülszőrtépésről: egyáltalán nem muszáj kitépni a füléből a szőrt! A mi orvosunk kifejezetten megkért, hogy szóljak a kozmetikusnak, hogy ne tépje ki.

Ha bármilyen kicsi gyulladás van a fülében, a tépéstől csak elfertőződik és még jobban bedurran, ezért csak 100%-osan egészséges fülből van értelme tépni.

2014. ápr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!

Ha még itt vagytok. Tegnap este hétkor hozhattuk el a kutyát a kórházból. Az orvos szerint nagyon csúnya a füle, de jó eséllyel teljesen meggyógyul. Este végre jóízűen vacsorázott, és ma reggel már nem remeg. De mozogni továbbra se hajlandó. Tízre megyünk vissza, mert amíg meg nem gyógyul naponta oda kell vinni, hogy átmossák. Köszönöm az aggódásotokat.

2014. ápr. 26. 06:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!