Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fogják már fel az...

Mikor fogják már fel az emberek, hogy az összes kutyát nem lehet örökbe adni?

Figyelt kérdés

mivel a kutyák kevesebbet élnek mint az emberek, de emellett több kölyköt is hoznak a világra, és mivel nem minden emberre jut kutya, ezek mind olyan tényezők, hogy több kutya, kevesebb ember


muszáj belőlük irtani, vagy korlátozni a szaporulatot


2014. ápr. 25. 21:42
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Rengeteg kutya van a menhelyen az tény. És mikor megveszik az agyonszaporított bolonyézét, meg a pidbút, nem gondolnak bele, hogy eleve idegrendszeri hibái is lehetnek a kutyának, másrészt meg megveszik 10.000 ft-ért, de egy év múlva kiderül, hogy sok betegsége van, és akkor már nem is kell, le is passzolják. Aztán vesznek egy újabbat, és ugyanez megy végig. A menhelyek meg zsúfolásik vannak. Itt, Miskolcon is a menhelyen jóval többen laknak, mint ahányan elférnének kényelmesen, egy kis ketrecben van, hogy hárman vannak, úgy, hogy még egy kutyának is kicsi az a hely, de szaporítani jó, és okos döntés, hiszen lesz belőle.. tudomis én 50.000 ft, jajj de jó. Ahelyett, hogy elmenne dolgozni a sok idióta.

Aki pedig menhelyről örökbefogad, sokan inkább csak kölyökkutyát vagy fiatal kutyát visznek, a sok öreg eb pedig ott marad örökre. Ha nem kerülnének olyan sokba a gyógyszerek, és az ivartalanítás, talán jobb lenne. De a mai csóró világban inkább elosztogatják, vagy vízbe fojtják a kiskutyákat, mint hogy rááldozzák a kellő összeget. Jómagam is tartanék 2-nél több kutyát, akár időset is, hogy az utolsó éveit boldogan töltse, de tudom, hogy nem olyan az anyagi helyzetem, hogy megengedjek magamnak több kutyát. Ha mind a kettő lebetegszik, és hosszasan kell kezelni, megoldható, de sajnos ha egyszerre 4 kutyám lenne beteg, és kéne százezreket költeni rájuk, nem tudnám kifizetni. Szerintem más is így van vele.

Sajnos törzskönyvesből is vannak olyan egyedek, amik betegek...akkor mi lehet egy szaporítós kutyuval:S

2014. ápr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!