Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát tartsak lakásban...

Milyen kutyát tartsak lakásban? Részletek lent

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rengeteg ilyen kérdés van, de engem inkább a kutyások tapasztalatai, tanácsai érdekelnének.

Viszonylag nagy lakásunk van. A kutyus naponta nagyjából 5-6 órát lenne egyedül, 3-4 sétával. Volt már korábban ugyanebben a lakásban egy dalmatánk, de akkor még kicsi voltam, szóval nem nagyon emlékszem rá mennyire érezte jól magát itt, a szüleim elmondása szerint elég izgága volt és nem mindig lehetett bírni vele. Szóval mindenképpen olyan fajta lenne szerintem ideális, aminek nem olyan nagy a mozgásigénye és csendes a szomszédok miatt. Az is fontos, hogy van egy törpenyuszim,tehát az is érdekelne, melyik az a fajta, ami jól kijönne vele. Tetszenek a nagytestű kutyák, a dalmata és a boxer hatalmas szerelmem, kistestűek közül a mopsz tetszik de azt a szüleim nem engedik mert szerintük csúnya. Ti mit ajánlotok?

16/L


2014. ápr. 27. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:

A nagyobb pásztorkutyákon kívül minden fajta kutyát lehet lakásban tartani, olyat is, amelyik nagyobb mozgásigényű. Első körben nekem valamilyen vadászkutya ugrott be (vizsla, spániel, agár), mert általában ők a lakásban nyugodtak és csak a szabadnak pörögnek. Persze ezek közül inkább a vizslát, vagy a spánielt mondanám, mert az agárhoz azért kell némi tapasztalat, vizslához, spánielhez kevesebb. Viszont csak úgy, ha naponta 2-3 órát mozgatva van és minden nap van lehetősége tágas helyen (réten mondjuk, vagy más kutyákkal) kiszaladgálnia magát, hétvégén pedig suli, kirándulás, stb.


Nem nagy mozgásigényű kutyák inkább a francia bulldog, angol bulldog, stb, de én ezektől irtózom :)

2014. ápr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Csakis kistestű kutyát! Nagytestű kutyának kell a mozgás! A pici kutyák ha bejárják kis léptekkel a mondjuk 100m2-es lakást az elég lehet nekik..de ha egy nagytestű kutya járja be 2x ekkora léptekkel a lakást...Beaglek szerintem gyönyörűek!
2014. ápr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam vadászkutyákra, vizslára főleg, de a nyuszim miatt nem merném bevállalni.

Az egyik szomszédomnak volt egy beagle-je, nagyon sokat volt nálunk amikor nem ért rá foglalkozni vele, és szerintem elég macerás lenne lakásban tartani mert nagyon sokat ugat és szinte lehetetlen lefárasztani

2014. ápr. 27. 12:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Shih-tzu? Tündériek és szeretik a kisállatokat is :D
2014. ápr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vagy menj be egy menhelyre és hozz ki egy neked tetsző kutyust :) Ha kölyök, akkor neveléstől függ, hogy bántja-e majd a nyuszidat :)
2014. ápr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Beagle,mint nem nagy mozgásigényű?:D

Ember...te egy vadászkutyát ajánlasz....vadászkutyára ne is gondolj,mert abba napi több km-t kell beletenni,hogy ne kapja szét a lakást.


És kedves 52%-os hozzászóló,ha nem értesz a kutyákat,butaságot ne ajánlgass.

Nem a kutya méretétől függ a mozgásigénye.

Amúgy a kistestű kutyákat is kell sétáltatni,nem elég hogy bejárják a lakást.

Ha téged sem engednének ki életed végéig egy hatalmas házból,akkor is belebolondulnál.Pedig kis léptékkel be tudod járni...istenem,ekkora idióta gondolkodást.


Nézzetek be egy menhelyre,nagyon sok aranyos kutya várja a tökéletes gazdit.

Ha fajtatisztát szeretnél szerintem a bichonok közül válogass,de ne szaporítótól 30 ezerért,mert az minden csak nem bichon,az állatorvosi számla meg az egekbe lesz.Tenyésztőtől,törzskönyvvel,szerződéssel,oltva,chippelve,féreghajtózva,8 hetes kor után.

2014. ápr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Törpe tacskó
2014. aug. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
en a farkaskutyat ajanlanal,mert be lehet tanitani,es baratkozos,hazorzo kutya.Nagyon jo az emlekezete,es a szaglasa is,nagyon tanulekony.nekem van tobb kutyam,es Farkaskutyam is es jol elvannak.de ha Huskyt szeretnel,vigyazz mer neha zajong(vonyit),de o is jo kutyus.
2015. ápr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!