Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon fél a villámlá...

A kutyám nagyon fél a villámlástól! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kerti kutyám van és éjszakára kennelben van. Kisebb korában nem volt probléma a hatalmas dörgéssel, villámlással, viszont most megőrül tőle. Most másfél éves. Mikor még ivaros volt, a tetőn keresztül szökött ki párszor úgy, hogy beszakította a palát.. Ma is ezzel próbálkozott, félig már kint volt mikor észrevettem. Ivartalanítás után megszűntek a szökési gondok, ezért gondolok arra, hogy esetleg a villámlás miatt ijedt meg. Eső, dörgés nem volt. Mit tudok tenni, azon kívül, hogy megerősítem a tetőt? Miért éri ennyire érzékenyen a villámlás ha kicsin meg sem rezzent? 2* sikerült ivarosan úgy elszöknie, hogy egész éjjel nem jött haza. Esetleg ott érhette valami rossz élmény? A tűzijátéktól is nagyon fél, a villámlás is ilyesmi hatással lehet rá? Érdekes, hogy a dörgéstől nem fél, csak a villámtól :/ Beengedni nem tudom, mert kisgyerekkel élek együtt, ő meg nagytestű. Az udvaron szintén nem lehet, mert a kerítésnél nagyon ugat, normál esetben viszont a kennelben 1 hangja sincs. Szerintetek? Mit tudok csinálni vele?
2014. máj. 2. 00:49
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Amíg nem találják fel a távirányítót a kutyákhoz, semmit. Neveld meg, engedd be a lakásba, és akkor el tudsz kezdeni vele érdemben foglalkozni.
2014. máj. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pedig milyen jó lenne egy távirányító! Köszönöm a válaszod.
2014. máj. 2. 01:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem tudsz mást tenni, minthogy beengeded.

Az én kutyám is nagytestű, kicsinek ő sem félt, aztán egyszer egy közeli tűzijátékkor a házunk felett durrant el egy, és akkor úgy megijedt, hogy azóta is pánikol. Ennek már vagy 4 éve.

(Igazából egy kennelben tartott kutyának mi haszna?Házat nem tud őrizni, ugatni nem ugat, simogatni csak akkor ha te is a kennelben vagy, akkor azért, hogy legyen egy éhes szájjal több?Engedd ki a kertbe, had fusson , szaladgáljon, élvezze, hogy él és vigyázhat rád!)

2014. máj. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
68%
A kutya jó megfigyelő és tudja jól, hogy a villámlás után dörgés jön. Ezért is fél a villámlástól, mert tudja, utána mi következik, ha a dörgés el is marad, a kutya tudatában benne van, hogy a villámlás után a dörgés következik és ettől a hangtól igyekszik elmenekülni.
2014. máj. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az enyém is fél. az elmúlt 7 évben minden tűzijátékot és minden nagy vihart végigültem vele a konyhában, semmi mást nem tudok vele csinálni, mint hogy próbálom megnyugtatni.
2014. máj. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 2. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!