Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát tudnátok ajánlan...

Milyen kutyát tudnátok ajánlani nagy kertbe, állatok mellé, őrzésre és hogy alapból is elriasztó legyen?

Figyelt kérdés
Kb 2000 nm terület amin szabadon lehet, állatok: másik kutya (kistestű, kiváló riasztó), macskák, kecskék, baromfik. Ezekkel mind kompatibilisnek kellene lennie, emellett nyugodtnak, kiegyensúlyozottnak, strapabírónak (ne legyen szobakutya) és ne ugasson álló nap, viszont olyannak is, hogy már külsőre is riasztó legyen, ha meg tényleg bejönne valaki, azt fogja is meg. De azért a szomszédot ne egye meg. :) Sajnos nem vagyok otthon a kutyafajtákban, ezért kérdezem. Egyedül a dándog jutott eszembe, ami talán ilyen. Minden választ előre is köszönettel veszek!

2014. máj. 2. 09:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

A rövid szőrű fajták ( boxer, német dog stb ) nem kinti kutya. Télen ott fog megfagyni.

A káj, kaukázusi, kuvasz, komondor, kiváló pásztor kutyák, pont erre lettek kitenyésztve. Nem ugat feleslegesen, védi a nyájat, elrettentő a külseje. De idegen ember ne menjen csak úgy oda, legyen az szomszég vagy rokon.

Régen a komondort pulival együtt használták nyájőrzésre. A puli éberebb, azonnal jelez a komondor, pedig verekedett amikor idegen állat vagy ember lopni akart.

Persze tudom ember ellen már nem akadály a kutya, de azért három négy kutya elég nagy zajt tud csapni ha valaki betéved.

2014. máj. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Amit tudnék ajánlani, az vagy a rottweiler, vagy a kaukázusi, esetleg a kuvasz. Nagyok, ijesztőek, kiképezhetőek. Határozott gazda kell mindkettő mellé, és érdemes kutyaiskolában megtanulni mindent, és nem lesz baj.

Szoktatni kell őt a telephez, hogy tudja, mi lesz a dolga, mit kell megvédenie. A rotival az a baj, hogy nagyon rövid a szőre, így télen a kint tartását elég nehéz megoldani, így inkább a kuvaszt, vagy a kaukázusit javasolnám.

2014. máj. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Jeszto(mert nagy),es Orzo-Vedo is KaukazusiJuhasz :D
2014. máj. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Komondor,kuvasz,

Vagy ha szép is legyen de nagy és riasztó

Orosz fekete terrier

2014. máj. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
nekem is a komondor jutott eszembe, de csakis kennelből. okos, ijesztő, strapabíró, tuti nem megy be senki a kerítésen belülre :) a komondor viszont nem fog meg senkit, csak nem engedi mozogni. legalábbis az enyémek. odaszorították az illetőt a falhoz, és ha megmozdult, morogtak. de bántani nem bántották. emellett, akit ismernek, ahhoz bújnak, dörgölőznek, mint egy kiscica, a szomszéd meg ne menjen át, ha nem vagytok ott. az állatokkal való együttélésre meg neked kell megtanítanod, még kölyökkorában.
2014. máj. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Máris előrébb vagyok. Komondor nekem is eszembe jutott már, csak azt eddig félvad kutyának tartottam. De tény, hogy sok ilyen helyen láttam már, hogy komondor védi a területet. A kaukázusi és a többi juhász nem jutott eszembe, de majd akkor utánuk nézek. És természetesen nem kell, hogy meg is egye a hívatlan látogatót, teljesen elég, ha csak sokkot kap. :) És persze legjobb, ha eleve be se mer jönni.

Egyébként természetesen foglalkozok a jelenlegiekkel is, nem csak úgy ki vannak vágva a kertbe. :) De nem akarom a fél napom a kutyával való foglalkozásra szánni, ezért fontos az is, hogy azért magában is ellegyen (illetve a másik kutyával).

Mégegyszer nagyon köszönöm mindenkinek az ötleteket!

2014. máj. 3. 07:10
 17/19 anonim ***** válasza:
Pedig nem úszod meg a kutyával való foglalkozást, mert egyszer csak azt veszed majd észre, hogy lefojtja az állataidat. Főleg nem jó megoldás, ha több kutyát tartasz rendszeres felügyelet nélkül. Könnyen felüti a fejét a falkaszellem, aztán vadászni indulnak a 2000nm-en.
2014. máj. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Akkor félreérthetően fogalmaztam. Én állandóan itt vagyok, az idő java részében meg kinn a kertben, szóval most sincsenek magukra hagyva, ezután se lesznek. Csak nem akarok egész nap velük frizbizni. :) A falkaszellem ismerős. Pillanatnyilag is kettő kutya van, ami jobban bevált, mint az egy, mert nem unatkoznak, de az egyiknek épp azért kell mennie, mert nem tud beilleszkedni rendesen.

És még mielőtt ezt is félreérti valaki: nem az utcára teszem ki, nem is fogom elásni, se nem menhelyre adom - hanem megeszem. :) Megy ki anyámhoz, kiskertbe.

2014. máj. 4. 06:53
 19/19 anonim ***** válasza:
Erre teljesen jó a komondor és a hasonló fajták. Viszont a kutya beilleszkedését neked kell segíteni, nem elvárni, hogy magától beilleszkedjen.
2014. máj. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!