Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet hogy ne golden retriverunk legyen?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy chow-chow-t de a szüleim golden retrivert szetetnének. Valami negatívuma nincs a goldennek?

2014. ápr. 26. 13:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%

Én nem ismerek negatívumot, nagyon jó kutyák.

Bár, mivel igen gyakoriak, előfordulhat a túltenyésztettség, ami azt jelenti, hogy rokonságban álló kutyákat pároztatnak egymással, aminek eredménye, egy gyengébb idegezetű és egészségű kutya lesz.

Ha te lennék a fő gazdija a kutyának, vagyis te foglalkoznál a kutyával a legtöbbet, akkor mondd meg a szüleidnek, hogy mivel úgyis a "tied" lesz, neked kell, hogy a legjobban tetszen egy adott fajta.

Remélem segítettem. :)

(U.I.:Kérlek értékeld a válaszom!)

16/L

2014. ápr. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 zit467 válasza:
63%
Figyelj! A chow-chow lusta nagy gondok vannak a szőrével stb. elég kényes állatfajta.. A golden Retriever játékos, aranyos, igaz kicsit sokat eszik, gyerekszerető semmi negatívum nincs benne... Szerintem a golden sokkal cukibb..
2014. ápr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

Bár, mivel igen gyakoriak, előfordulhat a túltenyésztettség, ami azt jelenti, hogy rokonságban álló kutyákat pároztatnak egymással, aminek eredménye, egy gyengébb idegezetű és egészségű kutya lesz.


Már nm azért, de ennek pont, hogy ott nagyobb az esélye, ahol kevesebb egyed van. Egyébként a túltenyésztés, aka beltenyésztés nagyobb arányú homozigóta gének megjelenését ereményezni, a közhidelemmel elelntétben ez nem csak rossz, de jól is lehet. Ezért bevett tenyésztő szokás adott esetben rokonnal pároztatni.

2014. ápr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
A golden sokkal jobb családi kutya hidd el. A chow-chow inkább szép de sok gond van vele, betegesebb is és sokszor elég bolond a viselkedése a goldenhez képest. Hidd el ha hosszútávon kipróbál ád mindkettőt inkább a goldent választanád.
2014. ápr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%
Hát, ha ez a két lehetőség van, akkor igen nehéz a golden ellen érvelni! Hirtelen nem is jut eszembe semmi.
2014. ápr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

Csaunak elég sok gond van a szőrével,betegesek is.

Golden jobb, bocsi én sem tudok ellene érvelni.


Esetleg egy 3. fajta? ami neked is meg szüleidnek is tetszik? Ők miért pont goldent szeretnének?

2014. ápr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem tetszik a golden add nekem! :)
2014. ápr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%
Ha goldent kapsz én is szívesen elfogadnám! :):):)
2014. ápr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

A goldennek az a negatívuma h ha szar helyről veszed, expresszről, apródról, 30-40 ezerért, akkor sokkal esélyesebb h diszpláziás, ideggyenge és egyéb, a hozzá nem értésből adódó betegsége legyen.


Bár a chow-ra ez ugyanúgy elmondható :p

2014. ápr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%

Hát a csaucsau drágább,nem is kicsit.A szemével szinte fix,hogy lesz gond.És nem igazán gyereknek való.


A golden,ha jó helyről van,egészséges,gyerekszerető,könnyen nevelhető kutya.


NE apródról meg jófogásról legyen és ne is a szomszéd nénitől,vagy ismerőstől.


TENYÉSZTŐTŐL,szűrve,törzskönyvvel,szerződéssel,oltva,chippezve,féreghajtva...

2014. ápr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!