Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a konkrét jelei a kutya...

Mik a konkrét jelei a kutya rűhességének? Illetve mennyi idő alatt kapják másik kutyától?

Figyelt kérdés

Csak gyanítom, hogy rűhes lehet. Nincs benne bolha, nem tetves. Rendszeresen fürdetem PPT kutyasamponnal, ez jó bolhák, tetvek, kullancsok és egyéb vérszívó rovarok ellen.

Viszont a kutya vakaródzik, és elkezdte rágni a szőrét. Nem látok semmilyen elváltozást rajta, nem hullik a szőre, nincsenek pötyök rajta. Már két állatorvoshoz is elvittem, mindkettő azt mondta, hogy tiszta. Szóval nincs ötletem. Dog Chow táppal etetem.


2014. máj. 7. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
ha az orvos azt mondta nem rühes, akkor nem rühes. nem lehet, hogy a sampontól viszket a bőre? kiöblítetted rendesen?
2014. máj. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mennyire intenzív a vakarózás? mert a kutyák alapból is szoktak vakaródzni, meg rágogatni a szőrüket.
2014. máj. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Általában reggel vakaródzik, aztán napközben is többször, eddig még nem számoltam hányszor. De elkezdem figyelni jobban.

A vakaródzási helyek: álla alatt, a melső láb hónaalj résznél, és a háta közepét harapdálja.

Azért az állatorvos nem nézte meg olyan hű de tüzetesen. Éppen, hogy az egyik oldalánál a kezével végigsimitotta visszafelé a szőrét és kész. De lehet, hogy ennyi is elég és tudja mit kell keresni. Csak azért aggódom, mert két pici gyerek is van a családban, akik állandóan ráfekszenek, alábújnak stb. és félek, hogy elkapják, ha van valami.

2014. máj. 7. 21:11
 4/5 anonim ***** válasza:
ha rühes akkor kiütések vannak rajta, és sebesre rágja/vakarja magát, és a szőrét is kikaparja. amit leírtál teljesen általános, nekünk eddig minden kutyánk vakaródzott. a hátát meg azért harapdálja, mert nem ér el oda a lábával. ha neked olyan sűrű szőrzeted lenne, te is vakaródznál. meg a sampontól is viszkethet, ha irritálja a bőrét.
2014. máj. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ok, rendben. Köszi a választ. Ilyen jelek nincsenek, amiket leírtál.
2014. máj. 7. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!