Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tévhitekkel találkoztat...

Milyen tévhitekkel találkoztatok már a nyers etetést illetően?

Figyelt kérdés
tévhitek, BARF, PREY

2014. máj. 8. 11:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyám teljesen kiakadt mikor elkezdtem nyerset adni a kutyának, merthogy ettől "megvadul", ez köztudott. :D Megérzi a vér szagát és onnantól az emberhús is kell neki, ráadásul "harcikutyám" van (shar pei), így különösen veszélyes. Egy éve eszik nyersen, eddig nem evett meg, de még a madarak iránt sem mutat nagyobb érdeklődést mint régen. Édesanyám elméletét sikeresen megcáfoltam.
2014. máj. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Megbetegszenek, vadak lesznek,veszettek lesznek és el kell őket majd altatni,büdösek lesznek,annyira férgesek lesznek,hogy nem tudom belőlük ki irtani.
2014. máj. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 sippara ***** válasza:
100%
A legújabb és legzseniálisabb az volt, hogy a CSONTtól KUKAC nő a kutya gyomrába. Nem féreg, kukac. Gyanítom, csontkukac :D
2014. máj. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
Nekem is shar peiem van próbáltam nyers hússal etetni de nem ette igy főzök neki
2014. máj. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyes vagyok, hát nálunk nincs válogatás. Táp van általában (Pro Plan) és heti 2-3 alkalommal nyers. Ha nem eszi meg, nem éhes eléggé. Én nem fogok neki főzőcskézni az biztos. Mondjuk 2-3 óra bandázás után a parkban olyan éhes, hogy a falat is megenné. 1 kiló húst simán benyom, 33 kilós kan.

Sok mindent hallottam már, férges lesz, vad lesz, vadászni fog a kisebb állatokra (egy hörcsöggel él együtt), agresszív lesz a fajtársaival, kajaféltő, egy idő után semmit nem eszik majd meg, megakad a torkán a csont, kiszúrja a beleit, és még sorolhatnám. Hátrányát én még nem tapasztaltam, de hát megmondta a sok okos hogy ha most nem, majd később szívni fogok miatta. Már várom. :D

2014. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja egyszer egy pasi a villamoson odajött, hogy milyen cuki és nyugodt a kutyám. Beszélgettünk kicsit, szóba került mit eszik. Elmondtam neki, onnantól még vagy 6-8 megállón keresztül hallgathattam hogy ez mennyire egészségtelen, és igenis meg kell főzni (mondom a csirkét mégis hogy mikoe főve szilánkosra törik?) és le sem szállt a témáról végig, már baromira idegesített. Állítólag ő 2 kutyát is ismert akik nyers marhahústól haltak meg, szerencsére azóta nem találkoztam vele. Amúgy már megszoktam, általában furcsán néznek rám emiatt, még nem valami elterjedt az etetési forma.
2014. máj. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Hát igen egyszer leírtam már:


- a férgesség a leggyakoribb ezek szerint, mert nekem is "megaszonta" vmi. félnótás kutyás

- ezáltal fertőz a kutyám:)

- egy yorkinak minek hús?:)- ez volt a legszebb megjegyzés, erre annyira ledöbbentem, hogy megkérdeztem, szerinte bébitápszerrel kellene etetnem mert ez nem is kutya???

2014. máj. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%
A szokásos megvadul, férges lesz, átszúrja a csont a beleit körökön kívül én egyszer rendesen le lettem szólva, hogy mások éheznek, én meg szarvassal etetem a kutyám, és micsoda úri passzió ez és a táp a legjobb, mert abban minden szükséges benne van. Amikor közöltem, hogy kb 5000 forint a kutya kajája egy hónapra először mély csend volt a válasz aztán gyorsan témát váltott.
2014. máj. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

táppal etessek, mert abban minden benne van

kutya megvadul a nyers hústól

nem neki való

2014. máj. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

én a "csont kiszúrja a beleit" dolgot hallottam egyszer. Ami igaz lehet a főtt csontra, de nem a nyersre.

Igaz, figyelek rá, kinek mit mondok... nem hiányzik másfél óra papolás hülyeségekről idegenektől.


Amúgy, ha valakinek megemlítettem, szóba került hogy nyerset eszik a kutyám, vagy gyors témát váltottak (ódzkodtak tőle) vagy normálisan vették, és nem beszéltek hülyeségeket.

2014. máj. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!