Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy bolond kérdés, kutyák...

Hengerelőhereverem kérdése:

Egy bolond kérdés, kutyák lehetnek szerelmesek szerintetek?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem mi lehet az oka, hogy az amúgy teljesen engedelmes kutyám, igaz még fiatal, de már jól meg van nevelve ha meglát egy(egyetlen egy) kikapartatott Golden retrit akkor elveszti a fejét és nem tud uralkodni magán? Sok lány kutyával találkozott már, tehát nem újdonság neki, ezek között volt kikapart meg olyan is ami nem és mindig nyugodtan engedelmeskedett, de most meg már 2. alkalom volt, hogy összetalálkoztunk ugyan azzal a kutyussal és mindkét alkalommal rá kellett tennem a pórázt, hogy eltudjunk jönni, pedig soha nem volt még ilyen.(nálam a póráz az már "büntetés", nem szoktam rajta tartani csak zebráknál meg ilyen alkalmakkor.

2014. máj. 9. 09:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom jól értem-e amit írsz, tehát ivartalanított kutyával csinálja ezt? Ugyanis az ivartalanított kutyáknak sokszor olyan erős ivarszaguk van, mintha tüzelnének és épp termékeny állapotban lennének. (Akkor is előfordul, ha ivartalanított kanról van szó.) Ilyenkor a másik kutyánál is beindulnak a hormonok és ezt tapasztalhatod rajta. Ennek semmi köze sincs az érzelmekhez. Ha ugyanezt a kutyát és még egy pár másikat betennéd egy csapat kan közé, akkor a legtöbb kan ugyan úgy őt akarná, mint a te kutyád és a többiekkel nem foglalkoznának.
2014. máj. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Aha, akkor értem már, azt hittem ha kikaparnak egy kutyát(nem jut eszembe a szak kifejezés) akkor a szaga nem marad meg, ezt nem tudtam, így már érthető, mert az enyém nincsen ivartalanítva, viszont igen, a másik kutya igen akivel megbolondul, akkor ezért.
2014. máj. 9. 09:09
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor lenne még egy kérdésem: ha a fiú macskánkat a szaga miatt szeretné anyum ivartalanítani, akkor fölösleges?
2014. máj. 9. 09:11
 4/12 anonim ***** válasza:

Te érzed a másik kutyán, hogy "szaglik"? Szerintem nem. Egyébként ezek olyan szagmolekulák (feromonok), amiknek általában speciálisan arra a fajra van hatásuk. Tehát egy kutya csak a kutyák által termelt feromonoktól indul be.


A macskákhoz nem értek. Nekem csak ivartalanított nőstény macskáim voltak, de ha lenne hím macsekom, azt is rögtön kigolyóznám. Ők is vizelettel jelölgetnek, ami azért tényleg tud büdös lenni.

2014. máj. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Hát nem tudom, a kutyák az emberekről megmondják, hogy fiúk-e vagy lányok, simán lehet, hogy a macskákra is működik ez a dolog. Meg hát alapvetően minden nem tenyésztésre szánt állatnak szebb az élet kigolyózva/kipakolva.
2014. máj. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A szag nem teljesen szűnik meg,de sokat javul.Nekem is ivartalan a cicám,és alig érezni a szagot.
2014. máj. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A kikaparás egy nagyon pejoratív megnevezés a humán társadalomban, (abortusz). Ráadásul semmi köze az általad nem tudott szakkifejezéshez, ami ivartalanítást jelent.


Jegyzed meg, mert elé furán néznek majd rád, ha ezt mondod a kutyások között:)

2014. máj. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Vagy esetleg a szaga miatt pont egy hatalmasra nott kolyoknek ertelmezi a goldit.

Attol fugg, hogy erted azt, hogy nem tud uralkodni magan?


(A kandurszagot (legalabbis amit az ember orra erzekel) megszunteti az ivartalanitas macskaknak, amugy.)

2014. máj. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

....ja és még a kérdésedre válaszolva: vannak bizonyos egyedek akiknek - többnyire szuka kutyák, de kanok között is akad - ivartalanítás után is ugyanolyan csábító szaga van, mint egyébként.


A kettő nem függ össze, ivartalan is lehet "jószagú" és libasorban állhatnak mögötte a kutyák.


(egy jószagú, ivartalanított kan kutya gazdája:)

2014. máj. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves Első, látom egyfelé jár az agyunk, elnézést, nem olvastam végig:)
2014. máj. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!